Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Nasıl Alınır

24 Mart 2021 Taşıt Kredisi

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Nasıl Alınır ve Başvurulur?

Ziraat bankası taşıt kredisi ile ihtiyaç duyulan aracın satın alınabilmesi mümkündür. Ziraat Bankası araç satın almak isteyen ancak bunun için yeterli birikimi olmayan kişiler için kredi sağlıyor. Bu krediye de başvuran kişiler uygun ödeme seçenekleriyle taşıt kredilerinin taksitlerini ödeyerek araç sahibi olabiliyor. Ziraat Bankası taşıt kredisi başvurularının gerçekleştirilebilmesi için de bazı koşulların sağlanması şarttır. Bu koşulları sağlayan kişiler banka tarafından istenen evraklar ile beraber kredi başvurularını gerçekleştirebilirler. Ziraat Bankası 0 km aracın yanı sıra 5 yaşına kadar olan ikinci el araçlar için de kredi sağlayabilmektedir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası taşıt kredisi alma koşullarından bir tanesi 18 yaşından büyük olunmasıdır. 18 yaşından küçük kişilerin bankaya giderek kredi başvurusunda bulunabilmesi mümkün değildir. Bunun yanı sıra bankanın taşıt kredi verirken baktığı kriterler şu şekildedir:

 • Düzenli bir gelirin olması,
 • Kredi notunun riskli seviyede olmaması,
 • Kredi için bankanın yasaklıları arasında yer alınmaması.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi İçin Hangi Belgeleri Talep Ediyor?

Ziraat Bankası taşıt kredisi için istediği belgeler arasında nüfus cüzdanı bulunuyor. Ziraat Bankası’nın taşıt kredisine başvuruda bulunabilmek için ilk olarak bankanın talep ettiği şartların sağlanması gerekiyor. Şartları sağlayan kişiler de gerekli olan evraklar ile beraber başvurularını gerçekleştirebiliyor. Ziraat Bankası taşıt kredisi başvurusu için talep ettiği diğer belgeler ise şöyledir:

 • Başvuru formu,
 • Çalışma durumuna göre gelir belgesi,
 • Serbest meslek mensupları için bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi,
 • Tüzel kişiliklerin orağı olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu Yöntemleri Nelerdir?

Ziraat Bankası taşıt kredisi başvurusu yöntemlerinden bir tanesi banka şubelerine gidilmesidir. Ziraat Bankası taşıt kredisine başvurmak isteyen kişiler bankanın çeşitli kanallarını kullanabilirler. Banka taşıt kredisi için banka şubelerinden başvuruları kabul ediyor. Ancak banka şubesine kadar gitmek istemeyen kişiler ise ATM'ler aracılığıyla da kredi başvurularını gerçekleştirilebiliyor. Taşıt kredisine başvuracak olan kişilerin tercih edebilecekleri diğer yollar ise şunlardır:

 • Web sitesi,
 • Ziraat Mobil,
 • İnternet şubesi,
 • Çağrı merkezi.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi İçin Kaç Ay Vade Yapıyor?

Ziraat Bankası taşıt kredisi vade sayısı 60 aya kadar çıkabiliyor. Ziraat Bankası’na taşıt kredisi için başvuran kişiler 200 bin TL’ye kadar kredi kullanabiliyor. Banka bu kredi için 60 ay da vade yapabiliyor. Ziraat Bankası bu krediyi verirken aracın rehin gösterilmesini talep ediyor. Taşıt kredinin taksitleri sonlandığı zaman bu rehinelik durumu da sonlanıyor. Bunun yanı sıra gerekli görülmesi halinde banka ek teminatlar da talep edebilmektedir. 0 km araçlar veya otomobiller için ve 2.el (ikinci) araçlar için uygun kampanyalar oluşturmaktadır.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranı Nedir?

Ziraat Bankası taşıt kredisi faiz oranı %1,54’tür. Ziraat Bankası araç satın almak için taşıt kredisi çeken müşterilerine uygun faiz oranı imkanı tanıyor. Ayrıca 60 ay vadenin de bulunması kişilerin kendileri için en uygun ödeme planını oluşturabilmelerini sağlıyor. Ziraat Bankası taşıt kredisi almadan önce kredi hesaplaması yapılabilmesi de mümkündür. Bunun için ilk olarak Ziraat Bankası’nın internet sitesinden Taşıt Kredisi ekranı açılmalıdır. Bu ekranın sağ kısmında Hesaplama Aracı yazısı bulunuyor. Bu yazıya tıklayan kişiler hızlı bir şekilde hesaplama işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ayrıca Ziraat Bankası taşıt kredisini kendi bütçelerine en uygun ödeme planı ile almak isteyen kişiler de bu konuda bankanın müşteri temsilcilerinden yardım isteyebilir. Bankayı ziyaret eden kişiler kendisi için en iyi ödemenin nasıl olacağına dair destek alabilir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama sayfasından istediğiniz kredi miktarı ile hesaplama yapabilirsiniz. Diğer tüm bankaları karşılaştırma yapmak için Taşıt Kredisi Hesaplama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön