Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplama

Yapı Kredi Taşıt Kredisi Hesaplama

Yapı Kredi Kredi Bilgileri

Yapı ve Kredi Bankası Türkiye Cumhuriyetinin ilk özel bankası olma özelliği taşımaktadır. Türkiye’de kurulan özel bankalar arasında ilk olan ve 1944 yılında kurularak faaliyetlerine başlayan Yapı ve Kredi Bankası günümüzde sıklıkla tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır. Düzenlediği kampanyalar ve faiz indirimleri nedeni ile birçok müşteri Yapı ve Kredi Bankasını tercih etmektedir. Nerede ise 20 bin personeli bulunan ve Türkiye bankacılık alanında geniş bir istihdam alanı yaratan banka, yurt dışında birçok ülkede de hizmet vermektedir. Her yıl düzenli olarak büyüme payını arttıran Yapı Kredi Bankası’nın Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde 800’den fazla şubesi bulunmaktadır. 3 farklı çağrı merkezi bulunan Yapı ve Kredi Bankasına yurt dışından da kolaylık ile iletişime geçilebilmektedir.

Yapı Kredi Kredi Hesaplama sayfasını linke tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası mesai saatleri 09.00 itibari ile başlamaktadır. Yapı ve Krediler Bankası günlük banka çalışma saatlerine uymaktadır. 09.00’da başlayan mesai akşam 17.00 itibari ile sonlanmaktadır. 1 saatlik öğle molası ise 12.00 ile 13.00 saatleri arasında kullanılmaktadır.

Yapı Kredi havale saatleri bankanın mesai saatleri ile aynıdır. Banka mesai içinde iken havale işlemi rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Ancak bankanın mesai saati dışında havale işlemi yapılmak isteniyor ise bu durumda bir sonraki iş gününe transfer aktarılacaktır. Transferin gecikmemesi için gün içinde ve hafta içi günlerinde havalenin yapılması gerekmektedir.

Yapı kredi havale ücreti havale yapılan platforma göre değişmektedir. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık, şube, telefon bankacılığı ve ATM üzerinden yapılabilen havale işlemi her bir platformdan farklı şekilde ücretlendirilmektedir. Yapı ve Krediler Bankasının en düşük havale ücreti 2.00 Türk Lirası olup internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yapılan havale işlemleri daha düşük ücretlere tabi tutulmaktadır.

Yapı Kredi Bankası EFT saatleri bankanın çalışma saatleridir. 09.00 – 17.00 saatleri arasında hafta içi her gün EFT işlemi yapılabilmektedir. Hafta içinde yapılan bir EFT işlemi eğer mesai saatinden sonra yapılıyor ise bir sonraki iş gününün başlangıcı itibari ile transfer yapılabilecektir. Cuma günü mesai sonrasında yapılan EFT’ler ise pazartesi günü hesaba aktarılmaktadır.

Yapı Kredi Bankası EFT ücreti değişmekte olup hangi bankacılık aracı üzerinden transferin yapıldığına bağlıdır. Yapı ve Kredi Bankası EFT ücreti 5.5 Türk Lirası’ndan başlamakta olup daha yüksek fiyatlara kadar çıkabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri numarası aracılığı ile birçok işlem kolaylıkla yapılabilmektedir. Özellikle kart çalıntı ve kayıp bildirimlerinin zaman kaybı yaşamadan müşteri hizmetlerine bildirilmesi gerekmektedir. Müşteri hizmetleri 0 850 222 04 44 numaralı telefonu kullanmaktadır.

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi online platformlar aracılığı ile başvuru yapılmasını kabul etmektedir. Şubeye gitmeden SMS, telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve bankanın internet sitesi aracılığı ile kolaylıkla ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilmektedir. Mobil şube aracılığı ile de ihtiyaç kredisi başvuruları kabul edilmektedir. Yapı Kredi müşterisi olmayanlar sadece SMS ve internet sitesi aracılığı ile başvuru yapabilmektedir. İhtiyaç kredisi için kimlik belgesi, maaş bordrosu, vergi levhası ve güncel fatura gerekmektedir.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Hesaplama sayfasını linke tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Yapı Kredi taşıt kredisi için istenen standart belgelerin yanı sıra araca dair ruhsat ve diğer önemli belgeler de istenmektedir. Taşıt kredisi her araç için kredi vermemektedir. Sıfır ve ikinci araçlar için kredi vermesine rağmen araçların ekspertiz raporları da önem taşımaktadır. Taşıt kredisi vadesi 48 ay ile sınırlandırılmıştır.

Yapı Kredi Taşıt Kredisi Hesaplama sayfasını linke tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası konut kredisi 120 aylık vade ile alınabilen bir kredidir. Konut kredisi almak için rehin ya da kefil uygulaması gerekmektedir. Ayrıca borç bitene kadar konuta banka tarafından el konulma imkânı da bulunmaktadır. Banka konut ödeneğinin sadece yüzde 80’ini karşılamaktadır. Kalan yüzde 20’lik dilimi ise başvuru sahibinin ödemesi gerekmektedir.

Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplama sayfasını linke tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası hafta sonu açık şubeleri bulunmamakta olup hafta sonlarında hizmet vermemektedir. Yapı Kredi Bankası sadece hafta içi hizmet veren bankalar arasında yer almaktadır. Bazı bankalar cumartesi günü yarım gün hizmet vermektedir ancak Yapı Kredi Bankası sadece hafta içleri normal çalışma gün ve saatlerinde faaliyet göstermektedir.

Yapı Kredi Bankası kredi kartları Yapı Kredi World, World Gold, World Premium, Yapı Kredi Adios, Adios Premium, Yapı Kredi Crytal, Yapı Kredi Play, Yapı Kredi Opet, Yapı Kredi Koç Ailem kartları olmak üzere birçok farklı özellikte kredi kartları bulunmaktadır. Yapı Kredi Bankasının kartlarının her biri farklı bir hedef kitleye hitap etmektedir. Üniversite öğrencilerine, araç sahibi olanlara, sık sık seyahat edenlere olmak üzere birçok farklı grup için kredi kartı bulunmaktadır.

Yapı Kredi vadeli hesap günlük olarak çalışan bir özelliktir. Vadeli hesaptan yararlanabilmek için öncelikle Yapı ve Krediler Bankası üzerinden bir hesap açılması ve hesabın aktif tutulması gerekmektedir. Belli oranlarda ve belirlenen vade süresinde artacak olan ana para, mevduat hesabı olarak bilinmektedir. Çalışan vadeli ismi ile bilinen hesap özelliğinden hali hazırda banka müşterisi olan kişiler kolaylıkla faydalanabilmektedir. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı üzerinden kolaylıkla vadeli hesap açtırılabilmektedir.

Yapı Kredi trafik sigortası özelliği bulunmaktadır. Trafik sigortası yaptırmak için herhangi bir Yapı Kredi Bankası şubesine gidilmesi gerekmektedir. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık gibi platformlar aracılığı ile zorunlu trafik sigortası yapılmasına izin verilmemektedir. Ruhsat ve kimlik belgesi ile birlikte banka şubesine gidilmesi gerekmektedir.

Yapı Kredi Bankası bireysel emeklilik hizmeti veren bankalar arasında yer almaktadır. Bireysel emeklilik sistemi başvuruları internet sitesi üzerinde yer alan hemen başvur seçeneği ile yapılabildiği gibi şubeden de yapılabilmektedir. Müşteri temsilcisi ile birlikte hazırlanacak olan emeklilik planı, son derece profesyonel ve kapsamlı bir şekilde hazırlanmaktadır. Bireysel emeklilik sistemi için devlet tarafından yüzde 25’lik bir destek sağlanmaktadır. Birkaç kişi halinde gelindiği takdirde grup emeklilik avantajından da faydalanılabilmektedir. Bireysel emeklilik işlemleri için müşteri temsilcisi ile görüşülmesi gerekmektedir.

Yapı Kredi Bankası eksi bakiye açma işlemi esnek hesap adı altında yapılabilmektedir. Esnek hesap açmak için bankanın müşterisi olunması gerekmektedir. Bu neden ile banka şubesine giderek hesap açtırılması gerekmektedir. Yapı Kredi Bankası esnek hesap başvuruları internet sitesi aracılığı ile de yapılabilmektedir. Avans hesap açma işlemi internet bankacılığı ile de yapılabileceği gibi kapatma işlemleri de kolaylıkla yapılabilmektedir. Esnek hesabı kapatmak için mobil ve internet bankacılığı kullanılabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Hesaplama

13 Mart 2021 İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi Bankası Kredi Hesaplama


Yapı Kredi Bireysel İhtiyaç Kredileri ve Hesaplama? Yapı Kredi Bireysel Taşıt Kredileri ve Hesaplama? Yapı Kredi Konut Kredileri ve Hesaplama?

Devamını Oku
Hızlı Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar

1 Mayıs 2020 İhtiyaç Kredisi

Hızlı Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar


Hızlı Kredi Başvurusu Nedir? Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Hızlı Kredi Veren Bankalar?

Devamını Oku
Yapı Kredi Mesajla Kredi Başvurusu SMS

11 Nisan 2020 İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi Mesajla Kredi Başvurusu SMS


Yapı Kredi Kredi Başvurusu SMS ile? Yapı Kredi SMS ile Kredi Başvurusu? SMS ile Kredi Başvurusu Yapı Kredi?

Devamını Oku
Kredi Kartı ile Doğalgaz Fatura Ödeme

10 Mart 2020 Kredi Kartı

Kredi Kartı ile Doğalgaz Fatura Ödeme


Doğalgaz Fatura Ödeme? Doğalgaz Faturası Nereden Ödenir? Doğalgaz Faturası Kredi Kartı Taksitlendirme?

Devamını Oku
Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi

10 Mart 2020 İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi


Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi 2019 ve 2020? Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredi Başvurusu? Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Hesaplama?

Devamını Oku
Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Hesaplamaları

1 Mart 2020 İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Hesaplamaları


Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi 2019? Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devamını Oku
Üste Dön