Yapı Kredi Taşıt Kredisi Koşulları

18 Ağustos 2019 Taşıt Kredisi

Yapı Kredi Taşıt Kredisi

Yapı Kredinin taşıt kredisi kampanyası ile insanlar hayallerindeki otomobile kavuşabiliyorlar. Araç satın almak için krediye ihtiyaç duyan kişiler Yapı Kredi taşıt kredisine başvurabilir. Düşük faiz oranı ve bütçeye uygun ödeme seçenekleri ile Yapı Kredi, taşıt kredisi almak isteyen müşterilerine fırsatlar sunuyor.

Yapı Kredi Taşıt Kredisi Avantajları Nelerdir?

Yapı Kredi taşıt kredisi avantajlarından bir tanesi uygun faiz oranı sunmasıdır. Ancak pek çok kişinin Yapı Kredi taşıt kredisine başvurmasının farklı nedenleri de mevcuttur. Örneğin Yapı Kredi 2.el taşıt kredisi yaş sınırı diğer bankalardan farklı olarak 10 yaşına kadar olan 2. El araçlar için kredi verebilmektedir. Diğer pek çok banka daha genç araçlar için kredi sağlıyor. Bunun yanı sıra banka herhangi bir kefil talebinde de bulunmuyor. Kefilsiz olarak taşıt kredisi için Yapı Kredi’ye başvurulabiliyor. Ayrıca banka aracın ekspertiz değeriyle de ilgilenmiyor. Bu da krediye kolay bir şekilde başvurabilmesi olanaklı kılıyor.

Yapı Kredi Taşıt Kredisi Vade Sayısı ve Faiz Oranı Kaçtır?

Yapı kredi taşıt kredisi faiz oranı vade sayısına göre değişmiyor. Yapı Kredi taşıt kredisi almak isteyen müşterilerine 48 ay vade imkanı sunuyor. İster 0 km ister 2. El araç olsun her ikisi için de banka tarafından 48 ay vade yapılıyor. Yapı Kredi diğer bankalar gibi vade sayısına göre faiz oranını değiştirmiyor. Hem sıfır hem de ikinci el araçların faiz oranını banka %1,79 olarak belirlemiştir. Bu vade sayısı ve faiz oranları ticari taşıt kredisi için de aynıdır.

Yapı Kredi Taşıt Kredisi İçin Hangi Evrakları Teslim Etmeliyim?

Yapı kredi taşıt kredisi başvuru evraklarından bir tanesi nüfus cüzdanıdır. Yapı Kredi taşıt kredisine başvuracak olan kişilerin ilk olarak nüfus cüzdanının fotokopisini çektirmesi gerekir. Bu belge kredi başvurularının en temel evrakıdır. Bunun yanı sıra şu belgeler de banka tarafından taşıt kredisi için talep edilir:

  • Çalışma durumuna göre gelir belgesi,
  • Abonelik gerektiren hizmetlere ilişkin işlem tarihinden önceki 3 ay içinde başvuru sahibi adına düzenlenmiş fatura ya da ikametgah belgesi,
  • 0 km araçlar için proforma fatura ve asıl fatura,
  • İkinci el taşıtlar için araç ruhsatı ve en fazla 15 gün içerisinde düzenlenmiş noter alım satım sözleşmesi.

Yapı Kredi Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Gerçekleştirilir?

Yapı Kredi taşıt kredisi başvuru yöntemi en yakın şubeye gidilmesidir. Yapı Kredi Bankası’nın sunduğu taşıt kredisinden faydalanmak isteyen kişilerin banka tarafından istenen tüm belgeleri edinmesi gereklidir. Bu belgelerden bir tanesinin dahi eksik olması başvurunun reddedileceği anlamına gelebilir. Bundan dolayı tam belge ile başvuru yapılmalıdır. Belgelerini edinen kişiler de en yakın banka şubesine gidebilir ve başvuru işlemlerini gerçekleştirebilir. Ayrıca banka şubelerinden krediye ait detaylı tüm bilgi de edinilebilir.

Yapı Kredi Taşıt Kredisi Hesaplaması Yapılır?

Yapı Kredi taşıt kredisi hesaplama işlemi yapmak isteyen kişiler bunu internet sitesinden kolay bir şekilde yapabilirler. Taşıt kredisi aldıktan sonra aylık ödemesi gereken taksitlerin ne kadar olacağını önceden bilmek daha sonrasında maddi olarak herhangi bir zorlukla karşılaşmamak adına önemlidir. Bundan dolayı da pek çok kişi Yapı Kredi taşıt kredisine başvurmadan önce bu hesaplama işlemini gerçekleştirir. Yapı Kredinin internet sitesinde Hesaplama Araçları sayfası bulunuyor. Bu sayfaya girerek Kredi Hesaplama seçeneğini seçen kişiler şu bilgileri doldurarak kredi hesaplamalarını yapabilirler:

  • Müşteri tipi,
  • Kredi türü,
  • Kampanya,
  • Kredi vadesi ay olarak,
  • Kredi tutar.

Bunun yanı sıra banka şubelerine başvurarak da kredi hesaplama talebi dile getirilebilir ve aylık ödenmesi gereken taksitler hakkında bilgi alınabilir. Yapı Kredi Taşıt Kredisi Hesaplama makinesini kullanarak, istediğiniz kredi tutarlarını hesaplama yapabilirsiniz.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön