Yapı Kredi Mesajla Kredi Başvurusu SMS

11 Nisan 2020 İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi Mesajla Kredi Başvurusu?

Yapı Kredi mesajla kredi başvurusu yapılmaktadır. Bu sayede şubelere giderek vakit kaybetmeden kredi kullanılabilmektedir. Bankanın yalnızca SMS ile değil; internet bankacılığı, mobil bankacılık, internet sitesi ve telefon bankacılığı ile de kredi başvurusu seçeneği bulunmaktadır. Yapı Kredi SMS ile başvuru seçeneğini kullanmak için:

  • Kredi türü yazıp bir boşluk bırakıp T.C. Kimlik Numarası yazıp boşluk bırakarak aylık net gelirin yazılması ve 4411'e gönderilmesi gerekmektedir.

Yapı Kredi Kredi Başvurusu SMS ile

Yapı Kredi SMS ile kredi başvurusu seçeneklerinin bu kadar çok olmasının en büyük sebebi, müşterilere her platformdan ulaşılabilmek tir. Banka online, müşteri hizmetleri aracılığıyla  veya SMS göndererek kredi başvurusu kabul etmektedir. Yapı Kredi SMS ile kredi başvurusu örnek olarak şu şekildedir:

  • Bireysel 12345678901 1000
  • Kredi türü boşluk TCKN boşluk aylık gelir, bu şekilde yazılıp 4411'e SMS olarak atılmaktadır.

Banka SMS ile yapılan kredi başvurularını 24 saat içinde sonuçlandırmaktadır. Bir diğer kredi başvuru kanalı telefon bankacılığı iletişim numaraları ise 444 0 444/0850 222 0 444'tür. Bu numaralardan müşteri temsilcilerine ulaşarak kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Yapı Kredi Sınırsız Bankacılık

Yapı Kredi Sınırsız Bankacılık, bankanın müşterilerine 7 gün 24 saat hizmet vermek için oluşturduğu iletişim kanallarıdır. Bu kanallar aracılığıyla kredi başvuruları, kredi kartı ödemeleri ve kredi kartı başvuruları gibi şubeye gidilmesi gereken işlemler gerçekleştirilmektedir. Yapı Kredi SMS ile kredi başvurusu seçeneği bir sınırsız bankacılık hizmetidir.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi 

Yapı Kredi Bankası tüketici kredisi ile tanınan en büyük kolaylık hafta sonları dahil her gün 7/24 kredi başvurusu yapılabilen ve kredi kullanılabilen bir bireysel kredi türü olmasıdır. SMS ile kredi başvurusu yapı kredi kredi başvuru özelliği bulunmaktadır. Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisinin genel özellikleri şu şekildedir:

  • Faiz oranları %1,39'dan başlamaktadır.
  • 60 aya kadar vade süresi belirlenmiştir.
  • Yapı Kredi ihtiyaç kredisinin asgari limiti 1000 TL'dir.
  • Faiz oranları, başvuru yapan müşterinin özellikle kredi notu, gelir durumu gibi durumlar göz önüne alınarak değiştirilebilmektedir.

Örnek bir kredi hesaplama yapılacak olursa şu şekildedir:

  • Bankadan çekilen ihtiyaç kredisi 10 bin TL tutarında olursa ve vade süresi 60 ay belirlenirse, kredi faiz oranı %1,75 olmaktadır. Aylık taksit tutarı ise 294,69 TL'dir. Bu kredi için geri ödenecek toplam tutar ise 17.681 TL'dir.
  • Yapı Kredi Bankasından çekilecek kredi tutarı 75 bin TL, vade 60 ay belirlendiğinde ise kredi faiz oranı %1,99 olmakta ve aylık 1.987 TL, toplamda 119.262 TL olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan ING Bank Kredi Başvurusu Anında başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. İhtiyaç Kredisi kategorimizde ilginizi çekebilecek konulara göz atabilirsiniz.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön