Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

9 Ağustos 2019 İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi faizleri vade miktarlarına ve alınmak istenen kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda %1,98’den başlayan faiz miktarları %2,44’e kadar çıkabilmektedir. Yapı Kredi ihtiyaç kredisi 1.000 TL’den 50.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Vadeler ve Faiz Oranları

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi vadeleri kapsamında faiz oranlarının değerlendirilmesi gerekirse;

Alınabilecek en yüksek kredi miktarı olan 50.000 TL tutarın talep edilmesi halinde banka 1 aylık vade imkanı da sunmaktadır. Yalnız 1 aylık vade imkanı da sunulmaktadır. En düşük vade miktarı olarak belirlenen 1 aylık vadenin ödemesinde uygulanan faiz miktarı %2,28 oranında belirlenmiştir. Dolayısıyla ödenmesi gereken tutar 51.368 TL olacaktır.

50.000 TL'nin en yüksek vade miktarı 60 ayda ödeneceğini düşünürsek, faiz oranı %2,22 olacaktır. Dolayısıyla aylık ödenmesi gereken tutar 1.679 TL olacaktır. Toplamda geri ödenmesi gereken tutar 100.978 TL olacaktır.

Banka en düşük kredi miktarı olarak 1.000 TL’yi müşterilerine sunmaktadır. Bu kapsamda 60 aya kadar vade yapılabilmektedir. Ancak Yapı Kredi ihtiyaç kredisi için bankanın uyguladığı faiz %2,40’tır. Aylık ödenmesi gereken tutar 35 TL ve toplam ödenmesi gereken tutar 2.118 TL olacaktır.

 Aylık Bazda Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Faizleri

Vadeler düşünülerek belirlenen Yapı Kredi faizleri şu şekilde belirlenebilir:

 • 60 aylık bir kredi için miktardan bağımsız olarak uygulanacak faiz oranı %2,40;
 • 48 aylık bir kredi için uygulanacak faiz oranı %2,40;
 • 36 aylık bir kredi için uygulanacak faiz oranı %2,44;
 • 12 aylık bir kredi için uygulanacak faiz oranı %2,44;

Olarak belirlenmiştir.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin İstenen Belgeler

Yapı Kredi bankasının kredi başvurusunda istediği evraklar şu şekilde sıralanabilir:

 • Kimlik belgesi
 • Aylık geliri belgeleyebilecek bir bordro ya da gelir belgesi
 • Şirket ortakları için şirket yıllık kazanç belgesi, vergi levhası, ticaret gazetesi
 • Çiftçiler için çiftçilik belgesi
 • Emekliler için emekli aylığı dökümü
 • Özel sektör çalışanları için ima sirküleri ve bordro
 • Banka şubelerinden alınacak başvuru belgeleri

Bu belgelerin hazırlanması halinde kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvuru Kanalları

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvuru araçları mobil şubeler, SMS, ATM ve banka şubeleridir. Bu başvuru araçları şöyle incelenebilir:

 • Mobil şubelerden yapılacak başvurularda şifre ile giriş yapılması gerekmektedir. Şifre kullanılarak yapılacak girişten sonra sayfanın orta kısmında bulunan Kredi Talebi kısmına tıklanarak işleme başlanabilir. Yapılacak işlem sırasında talep edilen kredinin tutarı, vade miktarı ve örnek ödeme planı kullanıcıya sunulur. Bu sayede ödemeniz gereken kredinin tutarını başvuru yapmadan da görebilirsiniz. Her kredi başvurusunun kredi notunuzu düşüreceğini unutmadan, umutsuz olduğunuz kredi başvurularını gerçekleştirmememiz tavsiye edilir. İşlemi onayla butonuna tıkladığınızda kredi başvurunuz, ekranda taslağını oluşturduğunuz şekilde işleme alınır. Onay birkaç saat içinde sisteme kayıtlı cep telefonunuza gönderilir.
 • SMS ile başvurular için İHTİYAÇ KREDİSİ (boşluk) T.C. kimlik numaranız (boşluk) aylık gelirinizi yazıp 4411’e SMS olarak göndermeniz gerekecektir. Bu işlemle yapılacak değerlendirmenin sonucu en geç 1 saat içinde bir SMS ile size bildirilir.
 • ATM'lerden başvuru yapabilmeniz için Yapı Kredi Bankasında hesabınız bulunmalıdır. Kartınızı ATM’ye yerleştirerek bankanın sizi tanımasını sağladıktan sonra Kredi İşlemleri seçeneğini kullanarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • Şubelerden yapacağınız kredi başvurularında işlemleriniz daha hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılır. Bireysel hizmetler bölümünden alacağınız numara ile veznelere uğramadan Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni faiz oranları ile hesaplama yapmak için Yapı Kredi Kredi Hesaplama sayfamızdan faydalanabilirsiniz.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön