Türk Telekom Kredi Kartı İle Fatura Ödeme

2 Ağustos 2019 Kredi Kartı

Türk Telekom Fatura Ödeme

Türk Telekom fatura ödemesini kredi kartıyla yapmak için Türk Telekom’un internet sitesine girilmesi gereklidir. Türk Telekom neredeyse her evde en aşağı bir alanda hizmet vermektedir. Bu yüzden de birçok kişi Türk Telekom ile ilişkin faturalarını öder. Fatura ödeme işlemlerinin yapılabilmesi için tercih edilebilecek farklı yollar vardır. Bunlardan bir tanesi PTT’ye başvurmaktır. Bunun yanı sıra bankalar aracılığıyla da Türk Telekom faturası ödenebilir. Türk Telekom fatura ödemesini kredi kartıyla gerçekleştirmek isteyen kişiler ise Türk Telekom’un kendi internet sayfasını kullanmalıdır. Türk Telekom’un online işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için bir web sayfası var. Bu sayfa üzerinde TC kimlik numarası ve kredi kartı bilgileri ile fatura ödeme işlemleri gerçekleştirilebilir.

Türk Telekom Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom borç sorgulama için de yine Türk Telekom’un online işlemler sayfası açılmalıdır. Türk Telekom borcu olup olmadığına dair tereddütler yaşayan ya da olan borçlarının ne kadar olduğunu öğrenmek isteyen kişiler bu online işlemler sayfasını girdikten sonra Borç Sorgulama ve Borç Ödeme ekranını açmalıdır. Bu ekranda bulunan kutucuğa TC kimlik numarası girilmelidir. Yalnızca TC kimlik numarası ile sorgulama yapabilmek mümkündür.

Türk Telekom Fatura Ödemeleri Hangi Saatlerde Yapılabilir?

Türk Telekom fatura ödeme saatleri online işlemlerde günün her anıdır. PTT ya da banka şubelerine giderek fatura ödemek isteyen kişilerin mesai saatleri içerisinde bu işlemlerini gerçekleştirmesi gereklidir. Fakat Türk Telekom’un internet sitesi üzerinden kredi kartı ile ödeme yapılacaksa günün her saati fatura ödeme işlemleri gerçekleştirilebilir. Bu yöntem ile ödeme yapmak isteyen kişilerin mesai saatlerini beklemesine gerek yoktur.

Hangi Bankaların Kredi Kartları İle Fatura Ödemesi Gerçekleştirilebilir?

Türk Telekom fatura ödemesinin yapılabilecek kredi kartları arasında İş Bankası’na ait kredi kartları vardır. Türk Telekom fatura ödeme işlemlerinin kredi kartıyla yapılması insanlara büyük zaman kazandırıyor. Kredi kartı ile ödeme internet üzerinden hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Hangi bankanın kredi kartına sahip olunursa olunsun fatura ödeme işlemi gerçekleştirilebilir. Türk Telekom fatura ödemek için kullanılabilecek kredi kartlarından bazıları ise şu şekildedir:

  • Garanti Bonus,
  • Yapı Kredi World Kart,
  • Halkbank Paraf Kart,
  • TEB Bonus.

Kredi Kartı İle Hangi Faturalar Ödenebilir?

Kredi kartı ile ödenebilecek faturalardan bir tanesi ev telefonlarıdır. Türk Telekom genellikle ev telefonu hattı olarak bilinir. Fakat bunun yanı sıra Türk Telekom’un insanlara sağladığı farklı hizmetler de mevcuttur. Örneğin Türk Telekom’un mobil hattı da vardır. Bunun dışında internet ve TV hizmeti de yine Türk Telekom tarafından müşterilerine sağlanmaktadır. Hangi hizmet kullanılıyorsa kullanılsın bunun fatura ödemesi internet üzerinden kredi kartıyla yapılabilir. Bunun için de Türk Telekom’un online işlemler sayfasının üst kısmında bulunan Mobil, İnternet, Ev Telefonu ve TV seçeneklerinden hangisi için işlem yapılacaksa onun seçilmesi gereklidir.

Türk Telekom Online Olarak Hangi İşlemler Yapılabilir?

Türk Telekom online işlemlerinden bir tanesi fatura ödemesidir. Fakat bunun dışında Türk Telekom dair farklı işlemler de yine internet üzerinden yapılabilir. Örneğin telefon, internet ya da TV nakli yapılacaksa bunun başvurusu Türk Telekom online sayfası aracılığıyla yapılabilir. Bunun dışında online yapılabilecek işlemler arasında şunlar vardır:

  • Talimat işlemleri,
  • Arıza durumu,
  • Şikayet oluşturma,
  • Arıza bildirimi.

Türk Telekom fatura ödeme işlemlerinin yanı sıra diğer işlemlerinde kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için online işlemler sistemine giriş yapılması gereklidir. Türk Telekom online işlemler üyeliği olmayan kişiler de hızlı bir şekilde yeni üyelik oluşturabilirler.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön