Trafik Cezası Ödeme Kredi Kartı İle

27 Mart 2020 Kredi Kartı

Trafik Cezası Kredi Kartı İle Ödeme

Kredi kartı ile trafik cezası ödemek için tercih edilebilecek farklı yollar var. Farklı nedenlerden dolayı trafik cezası alınabilir. Bu trafik cezalarının da geciktirilmeden ödenmesi cezada indirim yapılmasını sağlar. Bundan dolayı bu cezaların bir an önce ödenmesinde fayda var. Trafik cezası ödemek için genellikle PTT şubelerine gidilir. Fakat PTT’ye gitmeden cezayı ödemek isteyen kişiler de internet üzerinden ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirler. İnternet üzerinden trafik cezası ödemek isteyen kişiler Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesine girebilir ya da internet bankacılığı aracılığıyla ödemelerini halledebilir.

Garanti Bonus İle Trafik Cezası Nasıl Ödenir?

Trafik cezasını Garanti Bonus ile ödemek isteyen kişilerin Garanti Bankası’nın internet sitesine girmesi yeterlidir. Garanti Bankası’nın internet sitesinde Trafik Para Cezası Ödeme sayfası mevcuttur. Bu sayfanın açılmasının ardından ilk olarak TC kimlik numarası ve araç plaka numarası bilgisinin girilmesi gereklidir. İkinci adımda ise ödeme bilgilerine dair boşluklar doldurulmalıdır. Son aşamada ise işlemin onaylanması beklenmektedir. Bu yöntemi kullanan kişilerin günün her saatinde ceza ödeme işlemi yapabilmesi mümkündür. Ayrıca oldukça kolay bir yol olmasından dolayı da birçok kişinin tercih ettiği bir yöntemdir.

İş Bankası Kredi Kartları Trafik Cezası Ödeme

İş Bankası kredi kartları ile ceza ödemesi yapmak için tercih edilebilecek iki farklı yol vardır. İş Bankasının hem mobil şubesinden hem de internet bankacılığından trafik cezası ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu yöntem ile hesaptaki paralar ile ödeme yapılabilirken kredi kartları da ceza ödemesi için kullanılabilir. İş Bankası’nın mobil uygulaması olan İşCep üzerinden trafik cezası ödeme yapacak olan kişilerin Ödemeler Menüsüne daha sonrasında ise Trafik Cezası linkine tıklaması gereklidir. İnternet şubesinden ödemelerin yapılabilmesi için de ilk olarak yine Ödemeler Menüsü’ne girilmelidir. Sonrasında ise MTV/Trafik Cezası ardından da trafik cezası seçeneğine basılmalıdır. Bu yöntem ile ödeme yapacaklar kredi kartlarının yanı sıra hesaplarından da işlem gerçekleştirebilirler.

Trafik Cezasını Akbank Axess İle Hızlı Bir Şekilde Ödeme

Trafik cezası ödemesini Axess ile yapmak isteyen kişilerin başvurabilecekleri yerlerden bir tanesi Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesidir. Bu site üzerinden Akbank’ın Axess kartı ile ödemeler gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra Akbank’ın internet bankacılığından da Axess kart kullanılarak ödeme yapılabilir. Ayrıca Akbank şubelerinden herhangi birisine gidilerek yine ödeme işlemleri halledilebilir. Akbank’ın hem ceza sorgulamasını yapabilmeyi hem de ceza ödemeyi olanaklı hale getiriyor.

Paraf Kart İle Trafik Cezası Ödenebilir Mi?

Trafik cezasını Paraf Kart ile ödeyebilmek de mümkündür. Halkbank’ın kredi kartı olan Paraf motorlu taşıt vergisinin yanı sıra trafik cezası ödemelerinin de yapılabileceği bir karttır. Bunun için de yine diğer bankalarda olduğu gibi Gelir İdaresi Başkanlığı ya da Halkbank internet bankacılığı kullanılabilir. İnternet bankacılığı ile ödeme yapılacağı zaman hesaptan ya da kredi kartından şekilde iki seçenek mevcuttur. Kredi kartı seçeneğinin tercih edilmesiyle Paraf Kart’tan ödeme işlemi gerçekleştirilebilir.

TEB Bonus İle Hangi Trafik Cezaları Ödenebilir?

TEB Bonus trafik cezası ödeme işlemleri hem kredi kartı sahibi hem de farklı birisi adına yapılabilir. TEB şubeleri ya da internet şubeleri aracılığıyla trafik cezası ödeme işlemleri kolay bir şekilde yapılabilir. TEB Bonus kart size ait olan bir cezayı ödeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra ruhsat sahibi farklı olması halinde de onun cezasını da yine TEB Bonus ile ödeyebilmeniz mümkündür. Trafik cezası ödeme işlemi için TEB’in kredi kartlarından birisinin kullanılması zaman kaybetmeden kolay bir şekilde cezanın ödenebilmesine olanak vermektedir.

Bir önceki yazımız olan Vergi Yapılandırma Kredi Kartı İle Ödeme başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Kredi Kartı kategorimizde ilginizi çekebilecek konulara göz atabilirsiniz.

Konu 27.03.2020 Tarihinde Güncellenmiştir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön