TEB Borç Kapatma Kredisi

2 Ekim 2019 İhtiyaç Kredisi

TEB Borç Kapatma Kredisi 2019?

TEB borç kapama kredisi kullanımı ile ödemekte zorlandığınız kredi kartı ve kredi borçlarınızı TEB çatısı altında toplayabilirsiniz. Dağınık olan borçların takibini kolaylaştıran TEB borç kapatma kredisi ayrıca 60 aya varan vade ile borç vadesi uzatılarak tüm borçların geri ödemesi kolaylaştırılabilir. Borç kapatma kredi başvuruları için TEB şubelerinin ziyaret edilmesi sonrası kredi skoruna göre hesaplanan cazip faiz oranlarından yararlanarak 100.000 TL’ye kadar olan borçlarınızı TEB çatısı altında toplayabilirsiniz.

Kimler TEB Borç Kapatma Kredisinden Yararlanabilir?

TEB borç kapama kredisinden yararlanabilecek kişiler TEB tarafından yapılacak istihbarattan olumlu yanıt alabilen kişiler olarak sınırlandırılmaktadır. TEB yetkilileri tarafından yapılan finansal istihbarattan olumlu yanıt alınabilmesi için;

  • Kredi skorunun yüksek olması,
  • Yasal takipte kredi ya da kredi kartı borcunun bulunmaması

Gereklidir. İlgili kriterlerin dışında kredi geri ödemesinin yapılabilmesini teyit etmek amacıyla TEB tarafından aylık düzenli gelire sahip olma şartı aranmaktadır. Aylık sahip olunan gelirin başvuruda bulunan kredi aylık taksit tutarını karşılaması halinde yapılacak borç kapatma kredi başvuruları onaylanmaktadır.

TEB Borç Kapatma Kredisi Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

TEB borç kapatma kredisi başvuru evrakları TEB tarafından kimlik ve ücret doğrulama amacıyla talep edilmektedir. TEB şubelerine yapılacak borç kapatma kredi başvurularında başvuru sahipleri;

  • Nüfus cüzdanı ya da ehliyet fotokopisi,
  • İşyeri onaylı maaş bordrosu ya da gelir belgesi,
  • Son 3 aya ait ikametgah belgesi ya da isme ait abonelik bulunan fatura,
  • Serbest meslek sahipleri için 3 yıllık bilanço, Vergi Levhası ve Ticaret Sicil Gazetesi

Belgelerine ihtiyaç duyacaktır. İlgili evraklarla birlikte başvuru için banka şubelerine gidilmesi gereklidir.

Borç Kapatma Kredisi konulu makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

TEB Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları

TEB borç kapama kredi faiz oranları aylık %1,29’dan başlamaktadır. İlgili kredi faiz oranı kredi puanı 1.8500 puan ve üstü olan başvuru sahipleri için geçerlidir. Daha düşük kredi notuna sahip başvuru sahiplerinde uygulanacak olan borç kapatma kredisi faiz oranı %1,64’tür.

TEB Borç Kapatma Kredisi Hesaplama

TEB borç kapatma kredisinin hesabı 10.000 TL ve 60 ay vade üzerinden kredi notu şartına bağlı olarak gerçekleştirilirse aşağıda listelendiği şekilde aylık taksit tutarı bilgisine ulaşılır:

  • Kredi notu 1.850 ve üstü olan başvuru sahipleri için aylık taksit tutarı 257,08 TL
  • Kredi notu 1.850 altı olan başvuru sahipleri için aylık taksit tutarı 285 TL

Hesaplamadan görüleceği üzere TEB borç kapatma kredisi başvurusu öncesi Findeks sisteminden kredi skoru sorgulama işlemi yapılarak ne kadar aylık taksit tutarı ödenebileceği hesaplanabilmektedir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön