Tatil Kredi Veren Bankalar ve Kampanyaları

27 Ağustos 2019 İhtiyaç Kredisi

Tatil Kredisi Nedir?

2019 yılında tatil için kredi almak, bankaların uyguladığı kampanya ve avantajlı kredi seçenekleri ile kişilere cazip fırsatlar sunmaktadır. Tatile gitmek isteyen kişilerin tatil kredisi fırsatlarından yararlanması oldukça kolay olmaktadır. Bankaların sunduğu avantajlı ödeme seçeneklerinden yararlanan kişilerin bütçeleri zorlanmadan tatil yapabilmeleri mümkün olmaktadır.

Tatil Kredisi Şartları Nelerdir?

Bankalar özellikle yaz aylarına girerken yaptıkları özel kampanyalarla tatil kredisi seçenekleri sunmaktadır. Tatil kredisi adı altında olmasa ve özel bir kampanyası bulunmasa dahi ihtiyaç kredisi adı altında tatiliniz için kredi çekmeniz mümkündür. Tatil kredisini avantaja çeviren özelliklerden en önemli olanı bankaların imkan tanıdığı taksit ertelemeleri olmaktadır.

Ailelerin tatillerini bütçelerine uygun olarak geçirmesine imkan sağlayan kredileri kullanan kişiler için 3 ay erteleme seçeneği bulunabilmektedir. Diğer kredi türlerinde olduğu gibi tatil kredileri bankalar tarafından yapılan uygulamalarda genellikle 36 aya kadar vadelendirilebilen. Tatil kredisi veren bankalar 2019 arasında yapılan sigortalar farklı olmakla birlikte genel olarak ferdi kaza sigortası talep edilmektedir. Bankanın yapmasını zorunlu tuttuğu sigortalar kredi sahiplerinin herhangi bir kazaya maruz kalmamaları için yapılmaktadır.

Akbank Tatil Kredisi

Akbank tatil kredisi uygulamasında üç ay erteleme fırsatı bulunmaktadır. Akbank şubelerine giden başvuru sahipleri 3 ay erteleme imkânı sağlayan avantajlara bulunan tatil kredisini kullanma fırsatına sahip olabilirler.

Akbank tatil kredisinin kampanya koşulları arasında en önemlisi, kampanya kapsamında kullanılan ihtiyaç kredileri 3 ay ertelemeli olarak kullanılmaktadır. Başvur yapan kişilerin kimlik belgesi (sürücü belgesi olabilir) aslı ve fotokopisi gerekmektedir. Başvuru sahibinin gelir belgesi ve maaş bordrosu (banka kendi müşterilerinden maaş bordosu talep etmemektedir.

Türkiye İş Bankası Tatil Kredisi

Tatil İş Bankası kredileri ile daha avantaja dönüşmektedir. Kişilerin Hayalini kurduğu her türlü ihtiyacına cevap vermek için İş Bankası ihtiyaç kredilerinden yararlanabilirsiniz. İhtiyaç kredisi kullanarak hayalinizdeki tatili gerçekleştirmeniz için İş Bankası şubelerine uğrayarak ihtiyaç kredisi fırsatlarından yararlanmanız mümkün olabilir. İş Bankasından kredi başvurusu yaparken yararlanabileceğiniz seçenekler şunlardır;

 • İnternet üzerinden İş Bankası sitesinde bulunan hemen başvuru seçeneğine tıklayarak kredi başvurusu yapılabilir.
 • 4402 numarasına İşCep ’ten mesaj göndererek başvuru yapılabilir. Cep telefonuna öncelikle nakit yazılır, T.C. kimlik numarası girilir, talep edilen kredi tutarı ve aylık gelirlerini yazan başvuru sahipleri 4402 ye mesaj göndermektedir.
 • Bankamatiklerden izlenmesi gereken kredi başvurusu adımlarını takip ederek ihtiyaç kredisi başvuruları yapılmaktadır.
 • 0850 7240724 telefon şubesini arayan kişiler kredi başvurusunda bulunmaktadırlar. Banka müşterisi olmayan kişilerin cep telefonları ile arama yapmaları gerekmektedir.

Tatil kredisi 2018 yılında ihtiyaç kredisi olarak kullanmak mümkün olmaktadır. Başvuru yapacak olan kişilerden istenen evraklar şunlardır;

 • Başvuru formu kefil ve başvuru sahipleri için gerekmektedir.
 • Kimlik belgesi aslı ve fotokopisi gerekmektedir. Sürücü belgeleri kabul edilmektedir.
 • Başvuru sahibinin gelir durumunu gösteren belge gerekmektedir.

Yapı Kredi Tatil Kredisi

En uygun tatil kredisi fırsatlarını Yapı Kredi tarafından verilen ihtiyaç kredileri ile sağlanması mümkün olmaktadır. Kişileri bütçelerine uygun olarak yararlanabileceği düşük masraflı ihtiyaç kredisinden yararlanmak için başvurularını Yapı Kredi Bankasına yapabilirler. 18 yaşını doldurmuş olan kişiler ihtiyaç kredisi kullanma hakkına sahip olurlar ve gelir belgelerini beyan ederek kredi başvurusu yapabilirler. Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredileri seçenekleri;

 • Standart ihtiyaç kredisi her türlü ihtiyaca yönelik olarak 36 aya varan vade seçenekleri ile verilmektedir.
 • Yapı Kredi müşterilerine özel olarak verilen Tatil ihtiyaç kredisi banka tarafından müşterilerine özel verilmektedir.
 • Kişilere özel ihtiyaç kredisi, kişilere özel faiz oranları ve vadelerle verilmektedir.
 • Ödeme sıkıntısı olan kişiler için avantajlı faiz oranları ile esnek geri ödeme taksitleri imkânı sunmaktadır.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön