Vakıfbank Araca Ne Kadar Taşıt Kredisi Verir

24 Mart 2021 Taşıt Kredisi

Taşıt Kredisi VakıfBank? Araca Ne Kadar Kredi Veriyor?

Taşıt kredisi Vakıfbank kampanyası ile araç satın alabilmek için yeterli bütçesi olmayan kişiler istedikleri aracı alabiliyor. Taşıt kredisi almak isteyen kişiler genellikle Vakıfbank başvuruyor. Bunun da temel nedeni Vakıfbank’ın uygun faiz oranı ve ödeme seçenekleri ile taşıt kredisi vermesidir. Vakıfbank taşıt kredisi almak isteyen kişiler de gerekli olan evrakları edinerek kredi başvurularını gerçekleştirebilir.

Vakıfbank Hangi Araçlar İçin Kredi Veriyor?

Vakıfbank’ın kredi verdiği taşıtlardan bir tanesi 0 km arabalardır. Sıfır araba alacak kişiler bu araçları için Vakıfbank başvurabilirler. Ancak Vakıfbank yalnızca 0 km araç için kredi vermiyor. Bunun yanı sıra ikinci el araçlar için de Vakıfbank kredisi alabilmek mümkündür. 0 km araçlar günümüzde oldukça pahalı bundan dolayı da pek kişi de araç satın alırken 2. El araçlara başvuruyor. 2. El araç alacak olan kişiler de Vakıfbank ihtiyaç kredisini alabilirler.

Aracın Ne Kadarına Kadar Kredi Sağlanıyor?

Vakıfbank’ın taşıt kredisi miktarı satın alınacak olan aracın fiyatına göre değişiyor. Vakıfbank bir aracın tamamı için kredi vermiyor. Bir aracın yalnızca belirli bir kısmı için kredi sağlanıyor. Bir aracın değeri 120 bin TL’ye kadar olan araçların %70’ine kadar kredi veriliyor. Şayet bir aracın değeri 120 TL'nin üzerindeyse bu durumda da 120 bin TL’ye kadar olan kısmın %70’i 120 bin TL’nin üzerindeki kısmın ise %50’sine kadar kredi veriliyor. Bu hesaplama 0 km araçlarda da ikinci el araçlarda da aynı oluyor.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Başvuru İçin Hangi Yol İzlenmelidir?

Vakıfbank taşıt kredisi başvuru adımlarından ilki ne kadar kredi çekileceğinin belirlenmesidir. Vakıfbank taşıt kredisi kapsamında sağlanan kredinin tamamının çekilmesine gerek yoktur. Kişiler ne kadarlık bir krediye ihtiyaçları varsa o tutar için başvuru da bulunabilirler. Ne kadar kredi çekeceğine karar veren kişiler daha sonrasında vade sayısını belirlemelidir. Bu vade sayısı belirlenirken de kredi taksitlerinin aylık gelirin yarısını geçmeyecek şekilde ayarlama yapılmalıdır. Tüm bunlara karar veren kişiler bankanın talep ettiği evrakları edinmelidir. Bu evrakları bankaya teslim eden kişiler de başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Vakıfbank Taşıt Kredisi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Vakıfbank taşıt kredisi için istenen evraklardan bir tanesi kimlik belgesidir. Vakıfbank taşıt kredisini alabilmek için banka tarafından talep edilen tüm evrakların teslim edilmesi gereklidir. Bu belgelerden bir tanesi kimlik belgesidir. Nüfus cüzdanı, pasaport gibi belgelerden bir tanesi başvuru evraklarına dahil edilmelidir. Bunun yanı sıra Vakıfbank taşıt kredi başvurusu sırasında bankaya verilmesi gereken diğer evraklar şunlardır:

  • Çalışma durumuna göre geliri gösteren belge,
  • İkametgah belgesi ya da ödenmiş fatura,
  • 0 km araçlar için proforma fatura,
  • İkinci el araç için aracın ruhsatı.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Ödeme Seçenekleri Nelerdir?

Vakıfbank taşıt kredisi ödeme seçeneklerinden bir tanesi aylık eşit taksitlerdir. Genellikle bankalar tüm kredileri için aylık eşit taksitli ödeme seçenekleri sunar. Ancak Vakıfbank diğer bankalardan faklı olarak başka ödeme seçeneklerini de müşterilerine sağlıyor. Bu ödeme seçenekleri de şu şekildedir:

  • 3 ay ödemesiz dönemli aylık eşit taksitli,
  • 3 ayda bir taksitli,
  • Son taksit balon ödemeli,
  • Değişken taksitli.

Vakıfbank taşıt kredisi için vade sayısını aracın ederine göre belirliyor. 120 bin TL ve üzeri araçlar için 48 ay vade yapılabiliyor. 120 bin TL'nin altındaki taşıtlar için ise 60 ay vade sağlanıyor. Bu kredinin faiz oranı ise %1,49’dur. Krediye dair daha detaylı bilgi almak isteyen kişilerin ise yapması gereken şey banka ile iletişime geçmesidir. 

Vakıfbank Taşıt Kredisi Hesaplama makinesinden istediğini kredi tutarına göre hesaplama ve karşılaştırma yapabilirsiniz. Sitemizde yer alan Taşıt Kredisi Hesaplama makinesi ile yirmiden fazla bankayı karşılaştırma imkanınız vardır.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön