Taşıt Kredisi Halkbank

19 Ağustos 2019 Taşıt Kredisi

Halkbank Taşıt Kredisi

Halkbank’ın sağladığı taşıt kredisini almak isteyenler uygun faiz oranına ve ödeme seçeneklerine sahip kredi imkanından yararlanabilir. Araca ihtiyacı olan ancak araç satın almak için yeterli bütçesi olmayan kişilerin sıklıkla başvurdukları yöntem taşıt kredileridir. Pek çok banka müşterileri için taşıt kredisi sağlıyor. Ancak Halkbank taşıt kredisi düşük faiz oranı ve bütçeye uygun ödeme planına sahip olmasından dolayı birçok kişinin ilk başvurduğu adresler arasında yer alıyor.

Halkbank Hangi Taşıt Kredilerini Veriyor?

Halkbank’ın kredi verdiği taşıtlar 0 km araçların yanı sıra ikinci el araçlardır. İster yeni bir araç isterse de ikinci el bir taşıt olsun Halkbank her ikisi için de kredi verebiliyor. Ayrıca Halkbank’ın müşterileri için sağladığı taşıt kredilerinden bir tanesi de Yeşil Işık Taşıt Kredisidir. Bu kredinin en büyük avantajı ise 3 ay sonra ödemeye başlanabiliyor olmasıdır. Ayrıca bu kredinin faiz oranı ise %1,48’dir.

Halkbank Taşıt Kredisine Nasıl Başvurulur?

Halkbank taşıt kredisine başvuru yöntemi banka şubelerine gidilmesidir. Halkbank’ın taşıt kredisini alabilmek için izlenmesi gereken ilk yol ne kadar krediye ihtiyaç olduğunun hesaplanmasıdır. Daha sonrasında istenen vade sayısı da belirlenmelidir. Sonraki aşamada ise banka tarafından talep edilen tüm evrakların edinilmesi gerekiyor. Bu evrakları toplayan kişiler başvuru işlemlerini tamamlayabilmek için Halkbank şubelerine gitmelidir. Halkbank taşıt kredisine başvurularını yalnızca şubelerden kabul ediyor.

Halkbank Taşıt Kredisi Başvurusu İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Halkbank taşıt kredisi başvuru evraklarından bir tanesi başvuru formudur. Taşıt kredisi alabilmek için başvuruda bulunacak olan kişiler ilk olarak bankadan edindikleri başvuru formu doldurması gereklidir. Bu başvuru formunun eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulması gerekir. Halkbank taşıt kredisi için istenen diğer belgeler ise şu şekildedir:

  • Nüfus cüzdanı ya da pasaport gibi kimlik belgesi,
  • Çalışma durumuna göre maaş bordrosu ya da gelir belgesi,
  • İkametgah belgesi ya da ödenmiş fatura,
  • 0 km araçlar için proforma fatura,
  • El araçlar için ruhsat.

Halkbank Taşıt Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Halkbank taşıt kredisi alma koşullarından bir tanesi düzenli bir gelire sahip olunmasıdır. Halkbank kredi sağlayacağı kişileri belirlerken insanların gelir durumuna bakar. Bunun da temel nedeni kredi taksitlerinin düzenli ödenip ödenmeyeceğine emin olmak istemesidir. Düzenli bir geliri olmayan kişiler ise bankaya kefil göstererek yine kredi alabilirler. Aylık geliri iyi olan bir kişinin kefil olması başvuru sahibinin gelirinin düzenli olmaması durumunda dahi kredi alabilmesini sağlar. Bunun yanı sıra ekstra ipotek gösterilmesi de yine kredi çıkma ihtimalini yükseltecektir. Halkbank taşıt kredisini almak isteyen kişilerin sağlaması gereken diğer koşullar şu şekildedir:

  • 18 yaşından büyük olunması,
  • Kredi notunun riskli seviyede olmaması.

Halkbank Taşıt Kredisi Vade Sayısı Nedir?

Halkbank taşıt kredisi vade sayısı 60 aya kadar çıkabiliyor. Halkbank taşıt kredisi alan müşterilerine uygun ödeme seçeneklerini sunuyor. Bu ödeme seçeneklerinden de bir tanesi artan ya da azalan taksitli ödeme planlarıdır. Bunun yanı sıra ilk 2 ay taksit erteleyebilmek de mümkündür. Kişiler kendi bütçelerine en uygun ödeme planını seçerek kredi taksitlerini ödeyebilirler. Bankaya başvuran kişiler en uygun ödeme planının nasıl olacağına dair detaylı bilgi de edinebilirler. Halkbank taşıt kredisi vade sayısı satın alınacak olan aracın tutarına göre değişiyor. 120 bin TL'nin üzerindeki araçlar için banka 48 ay vade yapıyor. 120 bin TL'nin altındaki araçlar için ise 60 ay vade imkanı sağlanabiliyor. Daha fazla bilgi için de bankanın internet sitesine girilebilir.

Sitemizde bulunan Halkbank Taşıt Kredisi Hesaplama makinesinden istediğiniz tutarda kredi hesaplama yapabilirsiniz. Diğer bankalara ait Taşıt Kredisi Hesaplama ve karşılaştırma yapmak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön