Taşıt Kredi Faiz Oranları

7 Eylül 2019 Taşıt Kredisi

Taşıt Kredisi Nedir?

Taşıt kredisi, taşıt almak isteyen vatandaşlara belli faiz oranları ile verilen, belli bir süresi bulunan, belli bir ödenmesi gereken aylık ücreti bulunan bir banka desteğidir. Bankaların uyguladıkları faiz oranları ve vade süreleri birbirinden değişiklik gösterir. Bu nedenle, bu krediyi kullanma amacınız varsa, sizin için en uygun faiz, vade, peşinat, taksit oranlarını seçmelisiniz.

Peki herkes taşıt kredisi alabilir mi? Taşıt kredisi şartları nedir? Hayır, banka herkese taşıt almaları için destek vermez. Belli şartların yerine getirilmesi elzemdir. Bu şartların en başında, her kredi de olduğu gibi, kredi notunuzun yeterli olması gerekmektedir. Kredi notunuz riskli aralıkta yer alıyorsa, bu sizin finansal olarak yeterince güvenilir olmadığınız anlamına gelecek ve bankalar size yalnızca taşıt kredisi değil, hiçbir krediyi vermek istemeyecektir.

Bankaların Taşıt Kredisi Faiz Oranları?

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi?

Ziraat Bankası taşıt kredisi kullanmak istiyorsanız, bankanın resmi internet sitesindeki araca gelin ve almak istediğiniz taşıt türünü, yapabileceğinizi düşündüğünüz aylık kredi ödemesi tutarını, kredinin vadesini, ve ödeyeceğiniz peşinat miktarını girin. Banka, taşıt kredisi hesaplama 2019 ile size o an güncel olan faiz oranı ile bir fiyat çıkaracaktır.

Vakıfbank Taşıt Kredisi?

Vakıfbank taşıt kredisi ile en fazla 48 aya varan vade ile, istediğiniz sıfır veya 2. el araca sahip olma şansını yakalayabilirsiniz. Taşıt kredisi faiz oranları 2019 Vakıfbank şuan yüzde 1.55’dir. En fazla 50 bin TL değerinde kredi alabilirsiniz. Vadesini de 48 ay olarak seçtiğiniz takdirde, aylık 1.584 TL ödeyerek istediğiniz araca sahip olabilirsiniz.

Halkbank Taşıt Kredisi?

Halkbank taşıt kredisi müşterilerine kefil olmadan, değişken taksitli ödeme imkanı ile, 3 ayda bir taksit ödeyerek ve son taksit balon ödemeli olarak kredi desteği sağlıyor. Bunun yanında almak istediğiniz araç nihai fatura değeri 100 bin TL üzerindeyse, bedelin 100 bin TL’lik olan kısmı için yüzde 70 ve 100 bin TL'nin üstünde olan kısmı için yüzde 50 kadar destek sunabiliyor.

Ayrıca Halkbank bu kredi kampanyasını KKTC’de kredi kullanmak isteyen vatandaşlarına da sunuyor.

Halkbank’tan Taşıt Kredisi Kullanmak İsteyenlere Örnek Ödeme Planı

Kredi kullanmadan önce aşağıdaki listeden faydalanarak, faizler ve taksitler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • 20.000 TL değerinde kredi kullanmak isterseniz 1 ve 36 ay arasında vade yapılması durumunda 756 TL taksit ödeyerek, 37 ile 60 ay arasında vade yapılması durumunda 545 TL taksit ödeyerek yüzde 1.48 oranında faiz ile bu krediyi kullanabilirsiniz.
  • Kullanmak istediğiniz toplam tutar 30.000 TL ise, 1 ve 36 ay arasında vade yapılması durumunda 1.135 TL taksit ödeyerek, 37 ile 60 ay arasında vade yapılması durumunda 817 TL taksit ödeyerek yüzde 1.48 oranında faiz ile bu krediyi kullanabilirsiniz.
  • Azami tutar 50.000 TL değerinde kredi kullanacaksanız, 1 ve 36 ay arasında vade yapılması durumunda 1.891 TL taksit ödeyerek, 37 ile 60 ay arasında vade yapılması durumunda 1.361 TL taksit ödeyerek yüzde 1.48 oranında faiz ile bu krediyi kullanabilirsiniz.

Halkbank kredi kullanmak isteyenlere ön koşul talebinde bulunmamakla birlikte müşterinin durumuna göre isterse kefil talebinde bulunma hakkında sahiptir.

Yukarıda sizlere verdiğimiz devlet bankaları dışında katılım bankaları veya özel bankalar ile en uygun faizsiz peşinatsız taşıt kredisi hesaplama ve karşılaştırma yapmak için Taşıt Kredisi Hesaplama makinesini kullanabilirsiniz. 

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Hesaplamasında Nelere Dikkat Edilmeli başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Taşıt Kredileri kategorimizde ilginizi çekebilecek konulara göz atabilirsiniz.

Konu 07.09.2019 Tarihinde Güncellenmiştir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön