Sıfır Kilometre Araç Kredisi

23 Eylül 2019 Taşıt Kredisi

Sıfır kilometre araç için kredi almak şirket tarafından finansman desteği ile mümkün olmaktadır. Sıfır kilometre araç satın almak isteyen müşterilerine şirket finansman desteği sistemi ile olanak sağlayabilir. Şirketler genel olarak kampanya dönemlerinde %0 faiz uygulanarak cazip hale gelen uzun vadeli kredi seçenekler ile teklifler sunmaktadırlar.

Aynı zamanda banka taşıt kredilerinden yararlanarak uygun faiz oranları ile kredi çekerek araç sahibi olmak mümkün olmaktadır. Taşıt kredisi hesaplama 2019 işlemleri bankaların resmi sitelerinden yararlanarak yapılabilmekte ve en uygun olan kredi seçeneklerinden faydalanılması için olanak tanınmaktadır.

Araç Kredisi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Satın almak istenilen araçlar için kredi kullanmak isteyen kişiler için taşıt kredisi şartları oldukça önemlidir. Kullanılan araç kredilerinin geri ödemelerini belirleyen öncelikli konu, satın alınacak olan aracın sıfır ya da ikinci el olması ile ilgilidir. Şirketler tarafından olanak sağlanan finansman desteklerini ve kampanya dönemlerini takip eden alıcılar için bütçelerine en uygun zamanı beklemek doğru bir karar olacaktır. Şirketler tarafından sağlanan finansal desteklerden yararlanan müşterilerin sözleşmedeki maddelere dikkat etmeleri önemlidir. Sözleşmede bulunan birtakım maddeler uygulanan faizden daha fazla ücret ödenmesine sebebiyet vermektedir. Araç alımlarında dikkat edilmesi gerekenler;

 • Sözleşme detaylarını titizlikle incelemek gerekir.
 • Ödemelerde ekstra masraflar olmayacağından emin olunması gerekir.
 • Kredi vadelerini belirlerken bütçeye uygun olacak şekilde olmasına özen göstermek gerekir.

Garanti BBVA Bankası Araç Kredisi

18 yaşını doldurmuş olan T.C vatandaşları Garanti BBVA Bankası tarafından verilen taşıt kredisi olanaklarından yararlanabilirler. Garanti BBVA Bankası taşıt kredilerine farklı kanallardan başvuru yapmak mümkün olmaktadır. Başvuruda bulunmak ve araç kredisi hesaplama Garanti BBVA Bankası resmi web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Başvuru işlemleri için aynı zamanda;

 • En yakın Garanti Bankası şubelerine giderek,
 • Banka ile anlaşmalı otomobil bayilerini arayarak,
 • 444 OTOM (444 6866) arayarak gerçekleştirmek oldukça kolay olmaktadır.

Başvuru sahiplerinin başvuruları değerlendirmeye alınmakta olumlu olan dönüşler başvuru sahiplerine bildirilmektedir.

Vakıfbank Araç Kredisi

Vakıfbank taşıt kredisi oldukça cazip faiz oranları ve vade seçenekleri ile müşterilerine destek sağlamaktadır. Vakıfbank taşıt kredisi kullanan kişilere Hayat sigortaları yapılmakta ve değişkenlik gösterebilen taksitlerle geri ödeme imkanı sağlanmaktadır. 48 aya kadar vade yapılabilen taşıt kredilerinde ayrıca 3 aylık dönemlerde geri ödeme kolaylığı sağlanmaktadır. Vakıfbank taşıt kredisi özellikleri;

 • Fatura bedeli 100 bin TL’den fazla olan araçlar için araç bedelinin 100 bin TL’ye kadar olan tutarı için %70 oranında ve 100 bin TL üst kısmı için %50 oranında kredi kullanma olanağı bulunmaktadır.
 • Kredi notu düzgün olan ve gelir düzeni bulunan kişiler kredi kullanabilirler.
 • Kredi başvurusunda bulunarak kredi kullanmaya hak kazanan kişilere Hayat Sigortası yaptırılmaktadır.
 • Kredi kullanılan araç teminat olarak alınmakta ve bankanın gerek görmesi durumunda ek teminat, ipotek veya kefalet talebinde bulunabilmektedir.

Vakıfbank taşıt kredisi hesaplama sayfamızdan istediğiniz kredi tutarını ve kredi vadesine göre hesaplama yapabilirsiniz.

Halkbank Araç Kredisi

Halkbank taşıt kredisi müşterilerine gelirlerine en uygun olacak şekilde yaralanabilecekleri artan ve azalan taksitli ödeme seçenekleri ile destek vermektedir. Ödeme planını seçerken ilk taksitlerin 2 ay ertelenmesi olanağı sağlanan avantajlı taşıt kredilerinden yararlanmak için Halkbank şubelerine giderek müşteri temsilcilerinden detaylı bilgi almak mümkün olmaktadır.

Ziraat Bankası Araç Kredisi

Ziraat Bankası taşıt kredisi sıfır ve 5 yaşına kadar olan araçlar için kullanılabilmektedir. Satın alınan araç teminat için rehin gösterilmekte ve banka tarafından gerek görülmesi durumunda ek teminat talep edilmektedir. 48 aya kadar vade olanakları ile finansal destek sağlayan Ziraat Bankası taşıt kredilerinden yararlanan müşterileri için kredi devam ettiği süre içresinde hayat sigortası ve kasko yapılmaktadır.

İkinci (2.el) sıfır (0 km) taşıt, araç ve otomobil kredisi veren bankaları sizler için aşağıda liste haline getirdik. Aşağıdaki listede yer alan katılım bankaları ile faizsiz taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Her bankanın ödeme koşulları birbirinden fark içermektedir. 

 1. Vakıfbank
 2. Halkbank
 3. Türkiye İş Bankası
 4. Ziraat Bankası
 5. Garanti BBVA Bankası
 6. ING Bankası
 7. Yapı Kredi Bankası
 8. QNB Finansbank
 9. Akbank Bankası
 10. Odeabank
 11. Şekerbank
 12. TEB Bankası
 13. HSBC Bankası
 14. Kuveyt Türk Bankası
 15. Denizbank
 16. Alternatif Bank
 17. Anadolubank
 18. Fibabank
 19. Türkiye Finans
 20. Burgan Bank
 21. Albaraka Türk Bankası
 22. Ziraat Katılım Bankası
 23. ICBC Bankası

Diğer bankalara ait taşıt kredilerini hesaplama yapmak için bankalar sayfamızdan istediğiniz bankayı seçebilirsiniz. Veya sitemizde bulunan kredi hesaplama makinesi ile tüm bankları aynı anda karşılaştırma yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Esnaf Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Kobi Kredileri kategorimizde ilginizi çekebilecek konulara göz atabilirsiniz.

Konu 23.09.2019 Tarihinde Güncellenmiştir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön