Şekerbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

6 Eylül 2019 İhtiyaç Kredisi

Şekerbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019

Şekerbank ihtiyaç kredisi faiz oranları; 2018 yılının ağustos ayı ile aralık ayı arasında yaklaşık %3.5 olmasına rağmen, 2019 yılında bu oran 24 ay vade ile 10.000 TL kredi çeken bir kişi için %2.29 oranına kadar düşmüştür. Aynı şartlar içerisinde 2019 yılında ödenen maliyet oranı ise; %38,83’dür.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Şekerbank ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli belgeler şunlardır:

 • İhtiyaç kredisi başvurusu için gerekli belgelerin en olmazsa olmazı nüfus cüzdanıdır. Kişinin bu süreçte nüfuz cüzdanına ulaşamaması durumunda; sürücü belgesini, pasaportunu veya geçici kimlik belgesini de banka kabul etmektedir.
 • Kredi başvurusu yapacak olan kişinin bankaya ikametgah belgesini sunabilmesi gereklidir. İkametgah belgesi adresi belgelemek için gerekli olduğundan, ikametgah belgesine alternatif olarak fatura da kabul edilmektedir. Ancak kişinin sunacağı faturanın kendi adına ve adresine kayıtlı olması gereklidir. Aynı zamanda bu faturanın son 3 aya ait, güncel bir fatura olması gereklidir.
 • Kişinin aylık gelirini belgelediği gelir belgesi gereklidir. Memurların maaş bordrosunu, özel sektör çalışanlarının maaş bordroları ile birlik şirket imza sirkülerini, emeklilerin emekli aylık dökümlerini, şirket ortaklarının güncel vergi levhalarını, çiftçilerin çiftçilik belgeleri ile birlikte çiftçilik yaptıkları arazinin tapusunun fotokopisi gereklidir.
 • Kişi eğer Şekerbank’a bir gelir belgesi sunamıyor ise; ek gelirini belgelemelidir. Kişinin gayrimenkul gelirinin olması durumunda; ilgili gayrimenkulün tapusu ve kira kontratı gereklidir. Kişinin eğer faiz geliri var ise; faizini aldığı hesaba ait hesap cüzdanı gereklidir.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Şekerbank ihtiyaç kredisinin özellikleri şu şekildedir:

 • 100.000 TL’ye kadar olan kredi ihtiyaçlarının karşılandığı bir kredi çeşididir.
 • 3 aydan 60 aya varan vade seçenekleri bulunmaktadır.
 • 3 ay ile 60 ay arasında %2,29 faiz oranı uygulanmaktadır.
 • Kredi tahsis ücreti kişinin aldığı kredi miktarına göre değişiklik göstermektedir ve maksimum 500 TL’ye kadar çıkabilmektedir.
 • Krediden alınan BSMV oranı %5’tir.
 • İhtiyaç kredisi alan bir kişiden; hayat sigortası primi alınmaktadır. 600 ay vade ile 10.000 TL kredi alan bir kişiden alınan hayat sigortası primi; 329,46 TL’dir.

İnternet Bankacılığı İle Şekerbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

İnternet bankacılığı ile Şekerbank kredi başvurusu yapabilmek için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Kredi başvurusu için giriş yapılması gereken adres Şekerbank resmi web sitesidir.
 • Açılan sayfada kişinin doldurması gereken bir form bulunmaktadır. Bu formda kişiden T.C. kimlik numarası veya varsa vergi kimlik numarası, adı, soyadı, cep telefonu numarası, adres bilgileri, bulunduğu şehir, kredisini almak istediği şube, talep ettiği ihtiyaç kredisinin türü, çekmek istediği kredi miktarı, belgeleyebildiği aylık geliri gibi bilgiler istenmektedir.
 • Kişi ilgili formu doldurduktan sonra başvur butonuna tıklanmalıdır.
 • Kişinin kredi başvurusunun sonucu, kişiye kısa süre içerisinde verdiği iletişim bilgileri aracılığı ile bildirilmektedir.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama Örneği

Şekerbank ihtiyaç kredisi hesaplama örneği şu şekildedir:

 • Şekerbank’tan 30.000 TL ihtiyaç kredisini 60 ay vade ile alan bir kişi; aylık kredi taksiti olarak 1.026,15 TL ödemektedir. Kişinin çektiği krediye uygulanan faiz oranı %2.29’dir. Kişinin toplamda 60 ay içerisinde geri ödeyeceği miktar; 61.569,00 TL’dir.
 • Şekerbank’tan 30.000 TL ihtiyaç kredisini 24 ay vade ile alan bir kişi; aylık kredi taksiti olarak 1.723,68 TL ödemektedir. Kişinin çektiği krediye uygulanan faiz oranı %2.29’dur. Kişinin toplamda 24 ay içerisinde geri ödeyeceği miktar; 41.368,32 TL’dir.

Diğer bankalar ile ihtiyaç kredisi hesaplama yapmak için ihtiyaç kredisi hesaplama sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Konu 06.09.2019 Tarihinde Güncellenmiştir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön