Sağlık Kredisi Veren Bankalar ve Faiz Oranları

29 Ağustos 2019 İhtiyaç Kredisi

Sağlık Kredisi Nedir?

Sağlık kredisi almak, acil sağlık giderlerinin karşılanabilmesi adına bankalar tarafından sunulmaktadır. Ülkemizde faaliyet gösteren çoğu bankada özellikle ‘Sağlık Kredisi’ adı altında sunulan bir kredi olmasa da ihtiyaç kredisi, sağlık giderleri için de verilmektedir. Yapılan yasal düzenlemeler sonrasında ihtiyaç kredilerinin en fazla vadelendirilebileceği ay sayısı 36 olarak belirlenmiştir.

Vade süresi sabit kalsa da faiz oranları bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bankaların resmi web sitelerinde hizmete sunduğu en uygun kredi hesaplama araçlarıyla, sağlığınız için acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. İhtiyaç kredilerinde üst limitler genellikle 30 bin TL ile 100 bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Bazı bankalar yaptıkları özel kampanyalar ile 5 bin TL ya da 10 bin TL gibi rakamlarda anında ve masrafsız kredi seçenekleri sunmaktadır.

Sağlık Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Hangileridir?

Sağlık kredisi veren bankalar genellikle bu işlemi ihtiyaç kredisi üzerinden gerçekleştirmektir. Bankalara göre değişiklik göstermekle birlikte genel olarak istenen belgeler şu şekilde sıralanabilir;

  • Başvuru formu
  • Gelir durumunu gösterir belge
  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi (Nüfus cüzdanına alternatif olarak ehliyet aslı ve fotokopisi gerekmektedir.)

Sağlık Kredisi Alınabilmesi İçin Şartlar Nelerdir?

Sağlık nedeniyle ihtiyacınız olan acil nakit parayı, ihtiyaç kredisi olarak bankalardan talep edebilirsiniz. Bankalar ihtiyaç kredisi başvurularında öncelikli olarak kredi notu ve gelirinizin durumunu incelerler. Kredi notunuz yüksek ise bankalardan ihtiyaç kredisi almanız çok daha kolay olacaktır. Kredi notunuzun yüksek olması ve gelirinizi ispatlar belgeye sahip olmanız kredinizi çok daha hızlı ve uygun faiz oranlarıyla almanızı sağlayacaktır.

Türkiye İş Bankası İhtiyaç Kredisiyle Sağlık Masraflarınızı Karşılayın

İş Bankası sağlık kredisi olarak ihtiyaç kredisine başvuruda bulunabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılayabilmemiz için uygun faiz oranları ile kredi seçenekleri sunan İş Bankası, ülkemizde faaliyet gösteren en büyük özel banka olarak hizmetlerine devam etmektedir. İhtiyaç kredisi başvurusu için alternatif yollar bulunmaktadır. Başvuru yolları şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Resmi web sitesi üzerinden sırasıyla; İhtiyaç Kredisi- Hemen Başvur seçeneklerine tıklayarak yapabilirsiniz.
  • Başvurunuzu İş Bankası internet şubesi üzerinden giriş yaptıktan sonra sırasıyla; Kredilerim/ Başvuru- Ürünler menüsünden Anında Kredi seçeneğine tıklayarak yapabilirsiniz.
  • İşCep mobil bankacılık üzerinden Krediler/ Başvuru- Ürünler menüsünden Anında Kredi seçeneğinden başvurunuzu yapabilirsiniz.
  • SMS yoluyla başvuru için NAKIT yazıp bir boşluk, T.C kimlik numaranızı yazıp bir boşluk, talep ettiğiniz kredi tutarını yazıp bir boşluk, aylık gelirinizi yazıp bir boşluk bırakarak 4402’e gönderebilirsiniz. Göndermeniz gereken SMS örneği ‘NAKIT 12345678912 10000 3000’ şeklinde olmalıdır.
  • İş Bankası bankamatiklerinde kartlı işlem menüsüne giriş yaparak sırasıyla; Daha Fazlası- Başvurular menüsünden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Kartsız işlem için sırasıyla; Başvurular- Kredi menüsünü seçerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
  • İhtiyaç kredisi başvurunuzu, İş Bankası müşteri hizmetleri olan 0850 724 0 724’ü arayabilirsiniz.

Başvurunuzu hangi kanaldan yaptığınız fark etmeden, başvuru sonucunuz anında cep telefonunuza SMS olarak gelecektir. İş Bankasından ihtiyaç kredisi başvurunuzu 30 bin TL’ye kadar yapabilirsiniz.

Halkbank İhtiyaç Kredisiyle Sağlık Masraflarına Destek

Eğitimden sağlığa, tatilden düğün masraflarına kadar tüm ihtiyaçlarınız için Halkbank ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz. 10 bin TL’ye kadar %1,59’dan başlayan faiz oranlarıyla ihtiyaç kredinizi çekebilirsiniz. Halkbank kredi hesaplama 2019 yılında Halkbank resmi web sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

ING Bank İhtiyaç Kredisiyle Sağlık Masraflarına Destek

En uygun ihtiyaç kredisi seçeneklerine sahip olan ING Bank, %1,49’dan başlayan faiz oranlarıyla kredi sunmaktadır. ING Bank 5 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için Mini Kredi seçeneği de sunmaktadır. Mini Kredide faiz oranı %1,49’dan başlamaktadır. 5 bin TL ve üzeri ihtiyaçlarınız için %1,49’dan başlayan faiz oranlarıyla e-Kredi başvurusu yapabilirsiniz.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön