QNB Finansbank Finans Yıldızı

1 Nisan 2020 Genel

QNB Finansbank Finans Yıldızı

QNB Finansbank Toplu Havale ve EFT Nasıl Yapılır?

Finansbank ile daha önce toplu eft / havale ürününü kullanarak yapmış olduğunuz yurt içi para transferlerini Finansbank sistemine kayıt ettiğiniz hesapların bilgilerini kullanarak daha hızlı ve toplu bir şekilde ödeme kaydı oluşturarak bankaya yönlendirebilirsiniz. Bu şekilde banka aracılığı ile TL ve Yabancı Para (YP) yurt içinde bulunan başka bankalara para transferlerini toplu olarak yapabilirsiniz. Yaptığınız bu toplu para işlemlerinde para yolladığınız kişilerin bilgilerini Finansbank sistemine kayıt ederek daha sonraki ödemelerde bilgilere otomatik olarak gelmesini sağlayabiliriz.TL ve yabancı para göndermek istediğimiz kişilerin tüm ödeme bilgilerini tek tek veya toplu bir şekilde excel dosyası ile programa yükleme imkanımız vardır. Ödemeleri çeşitli kriterlere göre tanımlama ve sıralama yapabiliriz. Toplu havale ve eft ile yolladığınız paraları anlık bilgilerini takip edebilir ve rapor halinde alabilirsiniz.

QNB Finansbank Toplu YP Transferi Nedir?

Toplu olarak yollamak istediğiniz yabancı para (YP) ürünü ile yurt içi veya yurt dışına şahıslara ve bankalara düzenli olarak yapacağınız döviz transferleri, daha önceden sisteme kayıt etmiş olduğunuz hesap bilgilerini kullanarak hızlı ve kolay şekilde ödeme kaydı oluşturabiliriz. Yeni bir alıcıya döviz transferi yapılacaksa bilgilerini kayıt ederek sonra zamanlarda otomatik olarak gönderme bilgilerine ulaşabiliriz. Yolladığımız döviz transferlerini istediğimiz zaman sistem üzerinden ulaşabiliriz. Rapor halince çıktı alabiliriz.

QNB Finansbank Doğrudan Borçlandırma Sistemi (DBS) Nedir?

QNB Finansbank doğrudan borçlandırma sistemi (DBS) ürünü ile sürekli satış yaptığınız müşteriler veya bayilerimizi ait borçlarını Finans Yıldızı ile bankaya ulaştırabiliriz. QNB Finansbank tarafından onay verilen faturalar ise DBS ürünü garanti kapsamında bayilere ve müşterilerimize ait banka hesaplarından firmamızın banka hesabına aktarılır.

DBS ürünü ile bayilere ve müşterilere ait faturaları tek tek veya toplu olarak programa yükleme yapabiliriz. Fatura ödeme tarihleri gelmeden önce iptal edebilir ve düzenleyebiliriz. İstediğimiz zaman bayilerin risk bilgilerini gözlemleme imkanı sunmaktadır.

QNB Finansbank Tedarikçi Finansmanı Nedir?

Finansbank tedarikçi finansmanı ile iskonto yapılabilmesi için borçlu olan firmalar tarafından bankaya iletilmesini sağlayan Finansbank ürünüdür. Sadece ve tek olarak TL faturalar için kullanılabilir. Bu süreç zarfında tüm tedarikçilerin adlarını ve hesap bilgilerini adres defterlerine kayıt etme imkanımız vardır. Fatura yükleme işleminden sonraki süreçleri takip edebilirsiniz.

QNB Finansbank Çek Sistemi?

Finansbank elden teslim edilen çeklerin tüm bilgilerini, elektronik ortam üzerinden takip edilebilir. Bu özellikler sadece TL olan çekler için kullanılabilir. Parayı tahsil etmek amacıyla bankaya verdiğimiz tüm çekleri ister toplu ister tek tek platform üzerinden bankaya gönderebiliriz. Bankaya ilettiğimiz tüm çekler için bordro oluşturma imkanı vardır. Bankaya gönderilen çekler için tahsilatları hakkında bilgiler alabiliriz.

QNB Finansbank Sürekli Çek Nedir?

Finansbank sürekli çek, ödemelerimizi sürekli çekle ile yapıyorsak bu ürün ile çek bilgilerini basit şekilde bilgisayar üzerinden bankaya sürekli çek formatında yazılı ile basabilme imkanımız vardır. Çek bilgilerini istediğimiz gibi toplu yada tek olarak yükleyebiliriz. Çekleri kestiğimiz firmalara ait bilgiler kayıt altına alınır. Girdiğimiz tüm bilgileri düzenleme yapabiliriz.

QNB Finansbank e-Fatura Entegrasyonu Nedir?

Finansbank e-Finans üzerinden e-Fatura hizmetinden faydalanıyorsak, Finans Yıldızı kapsamında fatura tahsilatları veya ödemelerimizi yapabilir ve yönetebiliriz. Firmamıza yada şahsımıza kesilen e-Faturaları toplu havale/eft sisteminde ödeyebiliriz. DBS sistemi ile tüm e-faturalarınızı kolay şekilde ödeyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan TTNET Kredi Kartı İle Ödeme başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Kredi Kartı kategorimizde ilginizi çekebilecek konulara göz atabilirsiniz.

Konu 01.04.2020 Tarihinde Güncellenmiştir.

Yorumlar

Çok teşekkür ederim. QNB Finansbank finans yıldızı hakkında detaylı bir yazı olmuş. Finans yıldızı ve DBS gibi değişik konularda bilgi paylaşışınız umarım..

Kadir FIRAT

25 Temmuz 2019


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön