PTT Ev Hanımlarına Kredi

18 Ekim 2019 İhtiyaç Kredisi

PTT Ev Hanımlarına Kredi

PTT ev hanımlarına kredi PTT'nin yepyeni bir görünüm kazanması ve bankacılık hizmetlerinde de faaliyet göstermesi ile mümkündür. PTT, yeni yapılanması ile sadece kargo hizmeti vermekten çıkıp, bir banka görevi üstlenmektedir. PTT kredi ayrıcalıklarından biri olan PTT Ev Hanımlarına Kredi hakkında merak edilen tüm soruları ve cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

PTT, girişimci olmak isteyen ya da ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen ev hanımlarına destek verir. Kendi işini kurmak isteyen girişimci ev kadınları en yakın PTT şubesine giderek kredilerini kullanabilir.

PTT Kredi başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

PTT Ev Hanımlarına Kredi İçin Başvurusu Şartları

PTT ev hanımları kredi başvuru şartları kredi kullanmak isteyen ev hanımlarının merak ettiği konuların başında gelmektedir. Girişimci olmak isteyen ya da ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen ev hanımlarından istenen şartlar:

  • 18 yaşından büyük olmak zorunludur.
  • Ev hanımına ait tapu, arsa, ev gibi mülkler varsa ipotek olarak gösterebilir.
  • Temiz bir kredi siciline sahip olmak gereklidir.
  • Kira geliri varsa bunlar gelir belgesi olarak bankadan kabul görmektedir.
  • Ev hanımının sigortası yok fakat eşi sigortalı işte çalıyorsa eşinin maaş bordrosu kabul görür.

Yukarıda bahsedilen şartları sağlıyorsanız size en yakın PTT şubesine gidebilir ya da PTT web sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Sağlıklı bilgi almak için PTT şubelerine gitmeniz tavsiye edilir.

PTT Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu İçin İstenen Belgeler

PTT ev hanımları kredi başvurusu istenen belgeler tüm bankalarda olduğu gibi PTT’de de ev hanımlarından bazı belgeler istemektedir. PTT kredi sizlere uygun faiz oranları ve geniş vade seçenekleri sunar. Ev hanımlarının bankaya giderken alması gereken belgeler:

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • Sabit ikametgah adresini gösteren belge,
  • PTT şubelerinden temin edilen başvuru formu,
  • Sizden istenirse eşinizin gelir durumunu gösteren belgeleri getirmeniz yeterli olacaktır.

PTT Ev Hanımları Kredisi İçin Başvuru Yolları

PTT ev hanımları kredisi başvuru yolları PTT resmi internet sitesinden alınan bilgiler ile güncellenmiştir. PTT kredileri için banka şubelerine gitmeniz gerekmektedir. İnternet üzerinden başvuru yapılmamaktadır. İnternetten sadece krediler hakkında bilgi alabilirsiniz.

PTT Gelir Belgesi Olmadan Ev Hanımlarına Kredi

PTT gelir belgesiz ev hanımlarına kredi seçenekleri ev hanımlarına PTT ile sağlanmaktadır. PTT kredisi kapsamında çalışmıyorsanız ve herhangi bir geliriniz yoksa da kredi çekmek mümkün olabilir. Eşiniz sigortalı bir işte çalışıyorsa eşinizin gelirini teminat olarak gösterip PTT kredi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Yorumlar

Esin yurtdışında para yollaamıyor zor durumdayiz

Esra Ekenel

14 Mayıs 2020

Acilen nakite ihtiyacım var virüs nedeniyle iş yerim kapandı ve evim kira

Sevda Atik

5 Mayıs 2020

PTT Ev Hanımlarına Kredi almam lazım.

CEMİLE AYDIN

20 Ocak 2020


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön