Öğrenciye Eğitim Kredisi Veren Tüm Bankalar

28 Ağustos 2019 İhtiyaç Kredisi

Öğrenciye Eğitim Kredisi?

Öğrenci kredisi olarak da bilinen eğitim kredisi, hem öğrenciye hem de öğrencinin masraflarını üstlenen kişilere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu krediyi kullanan kişiler özellikle eğitim hayatları boyunca yaptığı harcamaların karşılanması konusunda büyük bir avantaj elde etmektedir. Hemen hemen her banka, ihtiyaç kredisi kapsamında eğitim kredisine yer vermektedir. Bunun sebebi devlet destekli eğitim kredilerine bir alternatif oluşturmak ve bu alternatifi en uygun şekilde kişiye sunmaktır. Öğrenci kredisi ya da eğitim kredisi olarak da bilinen bu kredi, günümüzde birçok banka tarafından verilmektedir.

Eğitim Kredisi Nedir?

Öğrenciye kredi veren bankalar bu kredi tipini genellikle eğitim kredisi ya da öğrenci kredisi adı altında vermektedir. Bu kredi tipi hemen hemen her bankada ihtiyaç kredisi adı altında verilmektedir ve ihtiyaç kredisinin de bireysel ya da tüketici gruplandırmasına girmektedir. Bu seçenekleri seçerek eğitim kredisine ulaşabilmek mümkündür. Bu kredi sayesinde öğrenci hem okul için verdiği öğrenim ücretini hem de diğer masrafları karşılayabilmektedir.

İhtiyaç Ve Eğitim Kredisi:

Eğitim kredisi nedir sorusu genellikle ihtiyaç kredisinin altında incelenmektedir. Bu kredi tipinde genellikle özel bir başlık bulamayabilirsiniz. Günümüzde genellikle ihtiyaç kredisi müşterilerin talepleri karşısında değişiklik bulur. Artık başlığa bakılmaksızın ihtiyaç adı altında isimlendiren her şey kredilendirilen bilmektedir. Eğitim de bunlardan biridir. Bunun yanı sıra kişinin eğitim kredisi adı altında alacağı nakit desteği, en uygun faiz koşulları ve en uygun ödeme planıyla gerçekleştirebilmesi için öncesinde araştırma yapması şarttır.

Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Öğrenci ihtiyaç kredisi adıyla da bilinen eğitim kredisi, kişinin eğitim hayatındaki masrafları nakit olarak karşılayabilmesi adına verilen bir kredi türüdür. Bu kredi de diğer kredilerden farklı olarak daha esnek ödeme koşulları ve uygun faizler görmek mümkündür. Eğitim kredisi veren bankaların sayısı günden güne artmaktadır. Bazı bankalar eğitim kredisi adı altında özel bir başlık açmayı tercih ederken, bazı bankalar ise genel ihtiyaç kredisi adı altında eğitim kredisi verme hizmetini sürdürmektedir. Faizsiz.

Eğitim Kredisi Veren Bankalar?

Eğitim kredisi veren bankaları sayısı günden güne artmaktadır. Bankaların arasındaki rekabet ortamı, bir bankadan gerçekleşen bir yeniliğin en kısa sürede diğer bankaya sıçramasını sağlamaktadır. Vakıfbank eğitim kredisi verdiğini duyurduğu an diğer bankaların da eğitim kredisi verme hazırlıkları başlar. Tüm eğitim kredisi veren bankaları sıralamak gerektiğinde şöyle bir tabloyla karşılaşmak mümkündür:

 1. QNB Finans Bank
 2. ING Bank
 3. Albaraka Türk
 4. Vakıfbank
 5. İş Bankası
 6. Halkbank
 7. Yapı Kredi
 8. Ziraat Bankası
 9. Garanti BBVA Bankası
 10. Denizbank
 11. Akbank

Tüm bu bankalara ek başka bankaların da eğitim kredisi verdiğini görmek mümkündür.

En Düşük Eğitim Kredisi Faiz Oranları Veren Banka?

En düşük eğitim kredisi veren bankanın hangi faiz oranlarıyla bu krediyi verdiğini merak edebilirsiniz. Halkbank kredi hesaplama 2018 yılında da sık ziyaret edilen motorlardan biri olmuştur. Bunun sebebi kişilerin öğrenci kredisi alma yolunda devlet destekli iki kredi veren bankayı tercih etmesidir. Halkbank ve Ziraat Bank devlet destekli olarak daha düşük faizlerle krediler verebilmektedir. Ancak bu 2 bankanın yanı sıra başka bankaların da öğrenci kredilerini oldukça düşük fiyata ve uygun faize verdiğini görebilirsiniz. Öğrenciye kredi veren bankalarda dikkat edilmesi gereken şey, en uzun vadenin ve en düşük faizin söz konusu olmasıdır. Bu iki şart sağlandığı zaman kredi almak çok daha akılcı olacaktır. Birçok banka eğitim kredisi verir ancak alınan bu krediyi geri ödeme sırasında sorunsuzca iade eden kişi sayısı azdır. Faizsiz.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön