Odeabank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

23 Nisan 2020 İhtiyaç Kredisi

Odeabank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı

Odeabank ihtiyaç kredisi faiz oranları; 2019 ve 2020 yılının haziran ve temmuz aylarında aynı kalmaktadır. Dolayısı ile alınan krediler için geçerli maliyet oranları da her iki ay içerisinde aynıdır. 48 ay vade ile 10.000 TL Odeabank ihtiyaç kredisi alan bir kişi; temmuz ayında da haziran ayında da %2.44 faiz oranı ile kredi almaktadır. Aynı şekilde maliyet oranı da %2.95 olarak belirlenmiştir.

Odeabank İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Odeabank ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli belgeler şunlardır:

 • Odeabank ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmek için nüfus cüzdanı gereklidir. Nüfus cüzdanına alternatif olarak; pasaport, sürücü belgesi veya geçici kimlik belgesi de kabul görmektedir. Yabancı olan kişilere ise; oturma izinleri ile veya pasaportları ile de başvuru yapabilmelerine olanak tanınmıştır.
 • İhtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan kişinin kendi adına ve adresine kayıtlı olan, aynı zamanda son 3 aya ait olan bir faturasını sunması gereklidir.
 • Kişinin aylık düzenli ve net gelirini belgeleyebiliyor olması gereklidir. Ücretli çalışanlar maaş bordrosunu, emekliler emekli hesap cüzdanlarını, şirket ortağı olanlar vergi levhalarını ve ticaret sicil gazetesini, serbest meslek çalışanları vergi levhasını ve ticaret sicil gazetesini; kredi başvurusu için hazırladıkları dosyaya eklemelidir.
 • Sigortalı bir işte çalışmayan kişilerin ek gelirlerini belgeleyebiliyor olması gereklidir. Herhangi bir kira geliri olan kişinin; ilgili kira kontratını ve ilgili yapının tapusunu sunması gereklidir. Aynı zamanda faiz geliri olanların da faiz gelirlerini gösteren hesap cüzdanını sunması gereklidir.

Odeabank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapabilmek İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Odeabank ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmek için gerekli şartlar şunlardır:

 • 18 yaşını doldurmuş olan bireyler, Odeabank ihtiyaç kredisine başvuru yapabilmektedirler.
 • Kişinin kredi notunun, almak istediği kredi miktarını alabilecek kadar yüksek olması gereklidir. Kişinin eğer kredi kartı var ise; ödemelerini düzenli yapıyor olması gereklidir. Kişi eğer daha önce kredi almış ise; kredi ödemelerini düzenli bir şekilde yapmış olması gereklidir.
 • Kişinin belgeleyebildiği bir geliri olması gereklidir. Eğer sigortalı bir işte çalışmıyor ise; ek gelirini belgelemelidir.
 • Kişi eğer kredi için kefil gösterecek ise; kefilinin ihtiyaç kredisi çekmek için gerekli olan şartları karşılıyor olması gereklidir. Aynı zamanda kefilin maddi durumunun da kişinin çekmek istediği kredi miktarı için yeterli olması gereklidir.
 • Kişi eğer ihtiyaç kredisi çekmek için bir gayrimenkulünü ipotek ettirecek ise ve aynı zamanda kişi evli ise; eşinin de yazılı onayı alması gereklidir.

İnternet Bankacılığı İle Odeabank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılabilmektedir?

İnternet bankacılığı ile Odeabank ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmek için izlenecek yol şu şekildedir:

 • Kişinin Odeabank web adresine girmesi gereklidir.
 • Kişinin bireysel menüsünden bireysel kredileri seçmesi gereklidir.
 • Bireysel krediler menüsünden ihtiyaç kredisinin seçilmesi gereklidir. Kişinin alabileceği iki çeşit ihtiyaç kredisi vardır; biri nakit hazırdır, diğeri ise bireysel finansman kredisidir.
 • Kişi çekmek istediği krediyi seçtikten sonra karşısına kredinin özelliklerinin olduğu bir ekran açılmaktadır. Kişi buradan hemen başvur butonuna tıklanmalıdır.
 • Kişi başvuru formunu doldurduktan sonra başvuru işlemi tamamlanmaktadır. Kişiye başvuru sonucu kısa süre içerisinde bildirilmektedir.

Odeabank İhtiyaç Kredisi Hesaplama Örneği

Odeabank ihtiyaç kredisi hesaplama örneği şu şekildedir:

 • 60 ay vade ile 25.000 TL nakit hazır kredisi alan bir kişi; %1,49 faiz oranı ile krediyi geri öderken toplamda 40.966 TL öder. Kişiden ayrıca kredi tahsis ücreti alınmaz. Kişinin ödediği faiz tutarı; 15.966 TL’dir. Kişinin aylık ödemesi gereken taksit miktarı; 683 TL’dir.
 • 36 ay vade ile 25.000 TL nakit hazır kredisi alan bir kişi; %1,49 faiz oranı ile krediyi geri öderken toplamda 34.119 TL öder. Kişi kredi tahsis ücreti ödemez. Kişinin ödediği faiz tutarı; 8.119 TL’dir. Kişinin aylık ödemesi gereken taksit miktarı; 948 TL’dir.

Odeabank farklı kredi tutarlarına faiz hesaplama yapmak için Odeabank kredi hesaplama sayfasından yararlanabilirsiniz. Diğer kredi tutarları için sitemizde yer alan kredi hesaplama makinesini kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İhtiyaç Kredisi Faiz Hesaplama başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. İhtiyaç Kredisi kategorimizde ilginizi çekebilecek konulara göz atabilirsiniz.

Konu 23.04.2020 Tarihinde Güncellenmiştir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön