Mobilya Beyaz Eşya Kredisi Veren Bankalar

30 Ağustos 2019 İhtiyaç Kredisi

Mobilya, Elektronik, Telefon ve Beyaz Eşya Kredisi

Eşya kredisi nasıl alınır sorusu günden güne daha fazla konuşulmaktadır. Günümüzde kredi almak da, krediyi ödemek de oldukça kolay. Bankalar her geçen gün müşteri memnuniyetini daha çok öne çıkarıyor. Üstelik ihtiyaç kredisi kapsamının da sınırları genişletiliyor ve çok daha kolay bir şekilde kredi verilmesinin önü açılıyor. Eşya kredisi de ihtiyaç kredisi başlığı altında en çok alınan kredi tiplerinden biri. İhtiyacınız olan her şeyi almanız konusunda destek sağlayan eşya kredisi, en çok beyaz eşya ve elektronik eşyalarda kullanılıyor. Siz de eşya kredisi almak istediğinizde bankaların bireysel kredi tercihlerini ve tüketici kredisi seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Kredi Kartlarına Yapılan Taksit Ve Eşya Kredisi:

İhtiyaç kredisi kapsamında verilen nakit desteklerinin sınırı oldukça genişledi. Öyle ki, eskiden sadece belirli ihtiyaçlar için verilen ihtiyaç kredileri, artık müşterinin her türlü isteğine cevap vermeyi hedefliyor. Ancak son zamanlarda yapılan düzenlemelerle beraber ihtiyaç kredisinin yönünde sapmalar oldu. Başta cep telefonları olmak üzere diğer elektronik eşyalarının bazılarında da taksitlendirme yasağı geldi. Bu halde mağazalar bankalarla çeşitli anlaşmalara girdi ve müşterilerin almak istediği ürün odaklı olarak ihtiyaç kredisi kullanmasını sağladı. Halen bu sistem devam etmektedir.

Eşya Kredisinde Kredi Notunun Önemi Var Mıdır?

Mobilya kredisi ya da eşya kredisi olarak bilinen bu kredi tipinde, diğer kredi tiplerine olduğu gibi kredi notunun önemli olup olmadığı merak edilmektedir. Eşya kredisinde de diğer kredilerde olduğu gibi kredi notumuza dair bir kontrolden geçersiniz. Ancak elbette bu kontrol diğer kredi tiplerinde olduğundan çok daha esnek şartlarla gerçekleştirilir. Aynı zamanda eğer ki aldığınız eşya kredisine dair olan ödemelerinizi geciktirirseniz, bu halde de kredi notunuz düşecektir.

Eşyada Kredisine Nasıl Başvurulur?

Mobilya kredisi veren bankalara başvuru yapılmadan evvel bu başvurunun nasıl yapıldığı bilinmelidir. Diğer kredilerde ve özellikle ihtiyaç kredisinde gereken belgelerle eşya kredisine gereken belgeler arasında bir fark yoktur. Ancak bazen kredi notunuzun çok yüksek olması halinde hiçbir belgeye ihtiyaç duyulmadan kredi başvurunuzun kabul gördüğünü de görebilirsiniz. Bu durumun aksinde ise bazen istenen belgelere ek olarak kefil ve gelir belgesi gibi evraklar isteyebilmektedir. Ayrıca eşya kredisi kullanmak için kişinin en az 3 ay iş yerinde SGK kaydının bulunması gerekir.

Eşya Kredisi Alırken Neye Dikkat Etmeli?

Eşya kredisi nasıl alınır sorusunu soran kişiler, başvurularını gerçekleştirmeden önce hangi bankaların eşya kredisini verdiğini bilmelidir. Bu kredi alınmadan önce hangi bankanın hangi şartlar altında bu krediyi verdiğini bilmeniz gerekir. Aksi takdirde yüksek faizlerle ve zor ödeme planlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bazı bankalar diğer kredileriyle ihtiyaç kredisini ya da eşya kredisini ayırmamaktadır. Ancak bazı bankalar ise eşya kredisi konusunda kolaylıklar getirmiştir. Eşya kredisi çekmek istediğiniz bankayı size yönelttiği şartlar ve ödeme kolaylığı açısından değerlendirmeniz gereklidir.

Mobilya, Elektronik ve Beyaz Eşya Kredisi Veren Bankalar?

Telefon kredisi veren bankalar aslında eşya kredisi veren bankalar dandır. Örnek olarak Halkbank ihtiyaç kredisinden faydalanmak istediğinizde alt başlık olarak eşya kredisine de rastlamanız mümkündür. Bunun yanında diğer eşya kredisi veren bankalar şu şekilde sıralanır:

  1. Halkbank
  2. Deniz Bank
  3. Akbank
  4. Türkiye İş Bankası
  5. Garanti Bankası
  6. Yapı Kredi Bankası
  7. Vakıfbank

Bu bankalara ek olarak başka bankaların da eşya kredisi verdiğini görebilirsiniz. Bunun yanında adı eşya kredisi olmasa da birçok bankanın ihtiyaç kredisi kapsamında eşyalara da kredi verdiğini görebilirsiniz. Bu açıdan banka görevlisiyle konuşmanız en doğrusu olacaktır. Alışveriş Kredisi Nedir yazımızı okumanızı tavsiyede ederiz.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön