Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

6 Ağustos 2019 İhtiyaç Kredisi

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı 2019

Kuveyt Türk ihtiyaç kredisi faizleri sabit %2,56’dır. 1.000 TL ile 100.000 TL arasında verilen Kuveyt Türk ihtiyaç kredisi, en fazla 60 ay vade ile müşterilere sunulmaktadır. Kuveyt Türk Bankası, müşterilerine eğitimden mobilya alımına, çeşitli konularda ihtiyaç kredisi kullanma imkanı  sağlarken, müşterilerinden kefil ve ipotek talebinde de bulunabilmektedir.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Şartlar

Kuveyt Türk’ten kredi almanın koşulları şu şekilde sıralanabilir:

  • 18 yaşını doldurmuş olunmalıdır.
  • İpotek olarak verilebilecek bir mal varlığına sahip olunmalı ve bu varlığın tapu ile faturalarının elde tutuluyor olması gerekmektedir.
  • Geliri belgelenebilir olmalıdır.
  • Resmi kaynaklarda geçen bir işe sahip olunmalıdır.
  • Sigorta dökümü alınabilir durumda olunmalıdır.
  • Diğer bankalara herhangi bir borç ya da bankalar tarafından verilmiş bir haciz kararının bulunmuyor olması gerekmektedir.
  • Bankada hesabı olması ve otomatik ödeme talimatı vermek, banka kredi kullanabilme şansını ve kredi tutarını arttıracaktır.
  • Şirket için alınacak kredilerde şirket üzerinde sahip olunan hisse belgesinin alınabilmesi gereklidir.
  • Şirketin üzerine alınacak krediler için şirketin diğer ortaklarından izin belgesi alınmalıdır.

Bu şartların sağlanması halinde Kuveyt Türk ihtiyaç kredisi fırsatlarından yararlanılabilmektedir.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi Tüketici Finansmanı

Kuveyt Türk tüketici finansmanı kampanyası, 36 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Faizi standart %2,56’dır. Bu ihtiyaç kredisi türünde alınabilecek en yüksek miktar 39.500 TL’dir. Geri ödeme planı konusunda banka aracılığıyla kolaylıklar sağlanabilmektedir.

Bu kredi türünde en düşük miktar 500 TL’dir. En düşük vade ise 1 aydır. Bu durumda faiz tutarı 15 TL olacak, 3 TL de dosya masrafı eklenecektir. Dolayısıyla 1 ayın sonunda ödenmesi gereken miktar 518 TL’ye ulaşacaktır.

500 TL miktarı en fazla vade miktarı olan 36 aya bölmek de mümkündür. Bu durumda faizler de göz önüne alınarak ödenmesi gereken toplam tutar 815 TL olacaktır. Aylık geri ödemesi 24 TL olan Kuveyt Türk ihtiyaç kredisi  için 313 TL faiz, 3 TL masraf ücreti konacaktır.

Tüketici kredisinin en yüksek ücreti 39.500 TL’dir. En az vade oranı olan 1 aylık süreçte ödenmesi gereken miktar 40.911 TL olacak, bu ücretin 1.213 TL’si faiz ücreti olarak alınacaktır. Bunun yanında en fazla vade miktarı 36 ay olan kredi, vade imkanının tümü kullanılarak ödenmek istenirse, toplam ödenmesi gereken miktar 66.032 TL olacaktır. Aylık ödemeleri 1.829 TL olacak kredinin faiz tutarı 26.335 TL olacaktır.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi Seyahat Finansmanı

Kuveyt Türk seyahat finansmanı da 36 ay vade ile verilen ihtiyat kredisi çeşitleri arasında yer almaktadır. Bu finansman türünde verilecek en düşük tutar 1.000 TL, en yüksek tutar 40.000 TL’dir. En düşük vade miktarı bu kredi miktarında da 1 aydır. Faizi sabit %2,56 olan kredisinde, kredi tutarının %0,05’i oranında komisyon tahsil edilir.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi Ödeme Planı

Kuveyt Türk örnek ödeme planı şu şekildedir:

Alınabilecek en yüksek tutar olan 40.000 TL için 36 ay vade yapılması planlanıyor ise; ödenmesi gereken toplam tutar 66.868 TL olacaktır. Bu kapsamda aylık ödemeler 1.852 TL’ye tekabül edecektir. Kredinin yalnız faiz miktarı 26.668 TL olarak belirlenmiştir

En az alım miktarı olabilecek 1.000 TL'nin 36 ay vade yapılması durumunda ödenmesi gereken tutarı 1.672 TL olarak belirlenecektir. Miktarın 667 TL’si faiz tutarı, 5 TL’si diğer masrafların ödenmesi gereken borcudur. Kuveyt Türk ihtiyaç kredisi aylık ödeme bu durumda 46 TL olarak belirlenir.

Diğer kredi tutarlarını hesaplama yapmak için Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi Hesaplama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön