Kuveyt Türk Araç Kredisi Nasıl Alınır

23 Aralık 2019 Taşıt Kredisi

Kuveyt Türk Faizsiz Araba Kredisi

Taşıt kredisi finansmanını uygun kar oranı ve esnek ödeme koşullarıyla sunan Kuveyt Türk Katılım Bankası, sıfır ve ikinci el araçlar için hem döviz üzerinden hem de TL üzerinden kredi sağlayabilmektedir. 48 aya kadar vade seçenekleriyle sunulan Kuveyt Türk taşıt finansmanları, aynı zamanda İslami bankacılık hassasiyetleri göz önünde bulundurularak müşterilere sunulmaktadır. İslami esaslara göre faaliyet yürüten banka olması nedeniyle Kuveyt Türk faizsiz araç kredisi, müşteriler tarafından olumlu yönde değerlendirilmektedir.

Kuveyt Türk Taşıt Finansmanı Kar Oranı Nedir?

Sıfır ve ikinci el araç kredisi finansmanı talebinde bulunanlar için Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından, finansmanın miktarına göre farklı kar oranı uygulanabilmektedir. Faizli tabanlı çalışan bankalarda belirlenen kredi faiz oranları, faizsiz araç kredisi bankacılık hizmeti sunan Kuveyt Türk Bankasında Kar payı olarak hesaplanmaktadır.  Taşıt finansmanları için;

 • Kar payı - %1,76
 • 48 ay vade imkânı ve
 • TL ve Döviz bazında finansman desteği

Talep edilebilmektedir. TL cinsinden talep edilen finansmanlar için banka tarafından 48 aya kadar vade seçeneği sunulmaktadır. Bütçenize göre oluşturacağınız esnek ödeme planları sayesinde aracınız için uygun koşullarda ek finansman desteği sağlayabilirsiniz.

Kuveyt Türk Taşıt Finansman Desteği Ne Kadardır?

Kuveyt Türk Katılım Bankası araba finansmanı desteği ikinci el araç kredisi için;

 • 6 yaş araçlar için – 36 ay vade
 • 7 yaş araçlar için – 24 ay vade ve
 • 8 yaş araçlar için – 12 ay vade

Uygulanmaktadır. Araç kasko bedeli 120 Bin TL'yi geçemeyen araçlar için %70, 120 Bin TL ve üzeri sıfır ya da ikinci el araç kredisi içinse finansman desteği, %50 oranında verilmektedir. İster TL bazında isterseniz de döviz bazında araç finansman desteği taleplerinizi Kuveyt Türk Katılım Bankasına iletebilirsiniz. Kuveyt Türk araç kredisi başvurularını banka şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.  

Kuveyt Türk Araç Kredisi Caiz Midir?

Faizli banka kredileri birçok kaynağa göre caiz değildir. Ancak bu sorunun önüne geçmek için İslami bankacılık sistemleri oluşturulmuş ve dini hassasiyete sahip kişilerin de uygun finansman desteklerinden yararlanmaları ön görülmüştür. Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından sağlanan tüm finansman destekleri, İslami bankacılık esaslarına göre belirlendiği için bu kredilerin caiz olduğu düşünülmektedir. Buradaki temel kıstas, banka tarafından paranın geri ödenmesinde faiz uygulanıp uygulanmadığıdır. Ülkemizde bu hassasiyetlere göre faizsiz araç kredisi veren bankalar;

 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Al baraka Türk Katılım Bankası

İslami bankacılık esaslarına göre faaliyet yürüten bankalardır. Faizsiz araç kredisi veren bankalar finansman talebinde bulunmadan önce mutlaka bankanın faiz uygulayıp uygulamadığını banka temsilcileriyle görüşmeniz tavsiye edilmektedir.

Kuveyt Türk Araç Kredisi Başvuru Yöntemleri Nelerdir?

Kuveyt Türk Katılım Bankasından talep edeceğiniz araç finansmanları için banka şubelerinden başvuru gerçekleştirmeniz mümkündür. Kuveyt Türk araba finansmanı başvurularımız için banka tarafından sizden;

 • Nüfus cüzdanı (ehliyet, pasaport vb.)
 • Adres bilgi ve belgeleri (son aylara ait faturalar geçerlidir)
 • Gelir durumu belgesi (maaş bordrosu, vergi levhası vb.) ve
 • Finansman başvuru evrakı

Talep edilmektedir. Sizin için uygun finansmanı seçtikten sonra, araç kredisi başvurularınızı, Kuveyt Türk Katılım Bankası şubeleri üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk Araç Kredisi Hesaplama

Kuveyt Türk Katılım bankası araç finansmanları, bankanın kurumsal İnternet sitesi üzerinden kolayca yapılabileceği gibi İnternet üzerinden birçok farklı sayfadan da yapılabilmektedir. Kuveyt Türk katılım Bankası taşıt kredileri faiz oranları yerine kar payı uygulanmaktadır. Kuveyt Türk araç kredisi; %1,76 kar payı oranı ve 48 aya kadar vade seçenekleriyle sunulmaktadır. Kuveyt Türk Katılım Bankası üzerinden TL ve döviz olarak araç finansman desteği talep edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Koç Finans Araç Kredisi Hakkında Bilgi başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Genel kategorimizde ilginizi çekebilecek konulara göz atabilirsiniz.

Konu 23.12.2019 Tarihinde Güncellenmiştir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön