Kredi Kartı İle Telefon Faturası Ödeme

7 Mart 2020 Kredi Kartı

Telefon Faturası Ödeme

Telefon faturası ödemelerini kredi kartı ile yapabilmek için başvurulabilecek farklı yollar vardır. Bu yollardan bir tanesi bankaların internet siteleri ve internet bankacılığıdır. Telefon faturalarını artık istediğiniz yerden istediğiniz zaman yapabilmeniz mümkün. Online ödemeler sayesinde günün her saatinde telefon faturası ödeme işlemi gerçekleştirilebiliyor. Bu faturaların ödemesinin yapılabilmesi için bankaların online işlem kanalları kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra hangi firma kullanılıyorsa o firmanın da internet sitesi üzerinden ödemeler yapılabilir.

Telefon Faturası Sorgulama?

Telefon faturası sorgulama işlemi de internetten kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Hem ev telefonu hem de cep telefonuna ait bir borcun olup olmadığını sorgulamak isteyen kişiler bankaların internet sitelerini ziyaret edebilir. Abone numarasının yazılmasının ardından sorgulama işlemleri yapılabilir. Bunun yanı sıra kurumun kendi internet sayfaları aracılığıyla da borç olup olmadığı öğrenilebiliyor. Örneğin Türk Telekom’un internet sitesi üzerinden hesap no, TC kimlik numarası, telefon numarası gibi bilgilerden birinin yazılmasıyla fatura sorgulaması yapılabiliyor.

Kredi Kartıyla Telefon Faturası Ödeme

Garanti Bonus İle Telefon Faturasını Ödemek İçin Ne Yapmam Gerekiyor?

Telefon faturasını Garanti Bonus ile ödemek için internet bankacılığı kullanılabilir. Garanti Bankasında hesabı ve internet bankacılığı olan kişiler bu sisteme giriş yapmasının ardından telefon faturası ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu ödemeler hesaptan yapılabildiği gibi kredi kartı ile de yapılabilir. Ben her ay ödeme ile uğraşmak istemiyorum diyen kişiler ise bankaya başvurarak otomatik ödeme talimatı verebilir. Böylece her ay Garanti Bonus kartınızdan borç ödemesi otomatik olarak gerçekleştirilir. Garanti Bonus ile hem cep telefonu hem de ev telefonu faturası ödenebilir.

Telefon Faturasını Akbank Axess Kart İle Yapma

Axess kart ile telefon faturası ödemesi yapmak isteyen kişiler Akbank şubelerine başvurabilir. Fatura ödemek için şubeye kadar gitmek istemeyen kişiler ise internet bankacılığı aracılığıyla ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirler. Telefon faturası ödemesi için Axess kartı kullanacak olan kişilerin başvurabilecek bir diğer yöntem ise kurumun internet sitesidir. Hem Türk Telekom, hem Vodafone hem de Turkcell internet siteleri üzerinden fatura ödemeyi olanaklı kılmaktadır. Bundan dolayı kurumun internet sayfasına girerek de Axess kredi kartı ile ödemelerin yapılabilmesi mümkündür.

Maximum Kartı İle Otomatik Ödeme Talimatı Verme

Telefon borcu ödemek için Maximum kredi kartını kullanan kişiler bu işlemleri için ekstra faiz ya da ücret ödemek durumunda da kalmamaktadır. Fakat bu bireysel kredi kartları için geçerlidir. Ticari kredi kartı için ise fatura ödemeleri sırasında işlem ücreti kesilmektedir. İş Bankası’nın kredi kartı olan Maximum telefon faturası ödemesi için otomatik ödeme talimatının da verilmesini sağlayan bir kredi kartıdır. İş Bankası hesabı üzerinden otomatik ödeme talimatı verilebildiği gibi Maximum kredi kartından da bu talimat verilebilir. Otomatik ödeme talimatı vermek istemeyen kişiler ise kurumun internet sitesi ya da İş Bankası’nın internet bankacılığı aracılığıyla Maximum kartı kullanarak ödemelerini yapabilirler.

Yapı Kredi Aracılığıyla Telefon Faturasını Ödeme

Telefon faturasını Yapı Kredi üzerinden ödeme işlemi oldukça kolaydır. Bunun için Yapı Kredinin internet sitesine girilmesi yeterlidir. Yapı Kredi Bankası kredi kartları ile her türlü faturayı ödemeyi olanaklı hale getiriyor. Bankanın web sitesi aracılığıyla da hem cep telefonu hem de ev telefonu faturası ödenebiliyor. Telefon faturası ödemek isteyen kişiler ilk olarak Yapı Kredi internet sitesinden kredi kartı ile fatura ödeme sayfasını açmalıdır. Bu sayfa nasıl ödeme yapılacağına dair sizi yönlendirmektedir. Bu yönlendirmeleri takip ederek hızlı bir şekilde telefon faturası ödenebilir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı ile Tapu Harcı Ödeme başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Kredi Kartı kategorimizde ilginizi çekebilecek konulara göz atabilirsiniz.

Konu 07.03.2020 Tarihinde Güncellenmiştir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön