Kredi Kartı İle Su Faturası Ödeme

20 Şubat 2020 Kredi Kartı

Su Faturası Ödeme Kredi Kartı İle

Su faturası ödemek için kredi kartını kullanmak isteyen kişiler bankalar ile iletişime geçmelidir. Su faturası ödemek için başvurulabilecek çeşitli yöntemler mevcuttur. Fatura ödeme işlemleri genellikle PTT şubelerinden gerçekleştirilir. Fakat PTT şubelerine gitmeden su faturası ödeme işleminin de yapılabilmesi mümkündür. Bunun için bankaların internet sitelerine ya da internet bankacılığına girilmesi gereklidir. Daha sonrasında online kredi kartı bilgileri kullanılarak (gaski, iski, aski, meski, asat, deski, teski, baski) su faturası anında hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Ziraat Bankası İle Su Faturası Hangi Yöntemler İle Ödenebilir?

Ziraat Bankası aracılığıyla su faturası yatırmak isteyen kişiler banka şubelerine gidebilir. Bunun yanı sıra internet bankacılığı aracılığıyla da ödemeler gerçekleştirilebilir. Ziraat Bankası su faturası ödemesi için otomatik ödeme talimatının da verilebileceği bir bankadır. Bu otomatik ödemeler banka hesabından verilebildiği gibi Ziraat Bankası’nın kredi kartı olan Bankkart Combo aracılığı ile de gerçekleştirilebilir. Otomatik ödeme talimatı vermek istemeyen kişiler de manüel olarak ödeme işlemlerini Bankkart Combo ile yapabilirler.

İş Bankası Kredi Kartları İle Fatura Ödeme İşlemleri

Kredi kartı ile su faturası ödemek için İş Bankası da tercih edilebilecek bankalar arasındadır. İş Bankası internet bankacılığına girilmesine gerek kalmadan internet sitesi üzerinden ödeme yapılabilmesine olanak veriyor. Bunun için İş Bankası web sitesinde bulunan Fatura Ödeme menüsüne gidilmesi gerekiyor. Daha sonrasında Kurum, Fatura türü ve Abone Numarası bilgileri yazılmalıdır. Bunun ardından TC kimlik numarası da girilmeli ve ödeme yöntemine geçilmelidir. Ödeme bilgileri kısmına İş Bankası kredi kartına ait bilgilerin yazılması gereklidir. Tüm bu aşamaların ardından da bilgiler kontrol edilmeli su faturası ödeme işlemi tamamlanmalıdır.

Yapı Kredi Bankası Üzerinden Su Faturası Yatırma

Su faturası ödemesi için Yapı Kredi Bankası’nı tercih eden kişilerin bankanın internet sitesine girmesi gereklidir. Yapı Kredi Bankası’nın internet sitesinde Kredi Kartı ile Fatura Ödeme sayfası mevcuttur. Bu sayfaya giren kişilerin ilk aşamada fatura tipi, il, kurum bilgilerini girmesi gereklidir. Daha sonrasında abone numarası da yine yazılmalıdır. Sonrasında ise ödeme bilgisi seçeneğine gidilmelidir. Burada kredi kartına dair bilgiler tuşla malıdır. Son aşamada ise bilgiler kontrol edilmeli ve ödemenin onaylanması şarttır. Bu şekilde Yapı Kredinin kredi kartları ile hızlı bir şekilde fatura ödeme işlemleri gerçekleştirilebilir.

Su Faturası Ödemesini Akbank Axess İle Yapma

Akbank Axess ile su faturası ödemesi yine internet üzerinden kolayca gerçekleştirilebilir. Akbank her türlü fatura ödemelerinin internet üzerinden hızlı bir şekilde yapılabilmesine olanak sağlıyor. İnternet sitesi ile ödeme yapmak istemeyen kişiler Akbank şubelerine giderek de ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirler. Fakat Akbank’ın internet sitesi aracılığıyla ödeme yapan kişiler yerlerinden bile ayrılmadan faturalarını hızlı bir şekilde ödeyebilme fırsatı yakalıyor. Akbank ayrıca faturalar için otomatik ödeme talimatını da kabul ediyor. Böylece her ay yeniden fatura ödeme işlemiyle uğraşmak zorunda da kalınmaya biliyor. Fakat ödemeyi manüel yapmak isteyen kişiler de internet bankacılığı aracılığıyla bu işlemini gerçekleştirebilir.

Türkiye Finans Kredi Kartı İle Su Faturası Ödeme

Su faturasını Türkiye Finans kart ile yapmak isteyen kişilerin hizmet bedeli ödemesi gereklidir. Türkiye Finans fatura bedeline göre hizmet bedeli tahsil etmektedir. Kredi kartından otomatik ödeme talimatı veren kişiler ise masrafsız bir şekilde her ay ödemelerin aksatılmadan yapılmasını sağlayacaktır. Su faturası ödemesi için Türkiye Finans Bankası’nı tercih edecek olan kişiler banka şubelerinin yanı sıra mobil şube ve internet bankacılığını ayrıca müşteri iletişim merkezini de ödeme işlemlerini gerçekleştirmek için kullanabilir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı İle Medaş Fatura Ödeme başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Kredi Kartı kategorimizde ilginizi çekebilecek konulara göz atabilirsiniz.

Konu 20.02.2020 Tarihinde Güncellenmiştir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön