Kredi Kartı İle MTV Ödeme

26 Şubat 2020 Kredi Kartı

MTV Ödeme

Kredi kartıyla araç pulu ödeme işlemi anlaşmalı bankalar tarafından e-devlet veya GİB üzerinden yapılabildiği gibi bankaların mobil ve internet şubelerinden de yapılabilmektedir. Bankalar bu konuda MTV ödemelerini taksitlendirme fırsatları da sunmaktadır. Taksitlendirmeler bankadan bankaya değişiklik gösterir. Ancak BDDK’nın ilgili mevzuatına göre vergilerde taksitlendirme en fazla 9’a kadar çıkabilir. Bankalar ücretsiz taksit fırsatlarının yanında ücret karşılığında 9’a kadar MTV ödeme işlemleri taksitlendirilebiliyor. 2019 yılı taksitli Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinden taksitlendirme sunan bankalar;

 • Garanti Bankası 2 taksitli
 • İş Bankası 2 taksit (GİB üzerinden 3 taksitli)
 • TEB 3 taksitli
 • Akbank 3 taksitli
 • Vakıfbank 3 taksit (GİB üzerinden 2 taksitli)
 • Yapı Kredi 2 taksit (GİB üzerinden 3 taksit)
 • QNB Finansbank 2 taksitli
 • Kuveyt Türk 3 taksitli
 • Halk Bankası 3 taksitli
Yukarıda parantez içinde GİB üzerinden yapılacak olan ödemeler için taksit miktarını farklı uygulayan bankaların taksitleri gösterilmiştir. Herhangi bir bilgi olmayan bankaların GİB üzerinden de taksitleri aynıdır.

MTV Ödeme Kredi Kartı İle

İş Bankası Kredi Kartıyla MTV Ödemesi

İş Bankasında MTV ödemesi kredi kartıyla yapılabildiği gibi kredi kartına otomatik ödeme talimatı da verilebilir. İş Bankası kredi kartınızla GİB adresinden motorlu taşıt verginizi ödeyebildiğiniz gibi İş Bankası İnternet Şubesi, İşCep uygulaması kullanarak da ödenebilir. Herhangi bir kesinti yapılmadan ödemelerinizi istediğiniz yerden kredi kartınızla kolay ve güvenli şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca şubelere giderek de ödemenizi nakit veya TL hesabınızdan yapabilirsiniz. Hem hesabınıza hem de kredi kartınıza İş Bankasından otomatik ödeme talimatı vererek takip derdinden kurtulabilirsiniz.

Garanti MTV Ödeme

Araç vergisini Garanti kartla ödeme yolları şu şekildedir;

 • BonusFlaş tan ücretsiz 2 taksitli ödeme
 • Garanti BBVA Mobil’den ödeme
 • GİB üzerinden ödeme
 • Garanti BBVA İnternet Bankacılığından ödeme
 • Müşteri İletişim Merkezi / 444 0 333 üzerinden ödeme
 • Garanti BBVA ATM'lerinde ödeme
Yukarıdaki kanalları kullanarak MTV ödeme işleminizi kredi kartı kullanarak yapabilirsiniz. Şubelere giderek de nakit ya da hesaptan MTV ödeyebilirsiniz. Garanti zaman zaman Bonus karta özel MTV taksitlendirme de yapmaktadır. Bu kampanyaları mobil ya da internet şubesinden takip edebilirsiniz. 2019 yılı için Garanti Bonus ile Motorlu Taşıtlar Vergisini ödeyecekler ücretsiz 2 taksitli fırsatından yararlanabilirler.

Halkbank MTV Ödeme

Paraf ile MTV ödeme işlemlerinize 3 taksitli fırsatı. Halkbank internet şubesi, mobil şube, Halkbank Diyalog veya Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi üzerinden yapacak olduğunuz MTV ödemelerine 3 taksitli imkanı sunulmakta. Taksitli fırsatından yararlanarak isteyen Halkbank Paraf kart sahipleri MTV ödeme işlemini tamamladıktan sonra Halkbank Diyalog arayarak taksitli işlemini istediğini belirtmelisiniz. Sadece Paraf kart değil aynı zamanda Parafly kart, ek kart, sanal kart kullanan kişilerde bu kampanyadan faydalanabilir.

Vakıfbank MTV Ödemesi

Vakıfbank kartlarıyla MTV ödemesi yapanlara 2 taksitli ile ödeme şansı sunulmaktadır. Motorlu taşıt vergilerinizi sadece plakayı girerek Vakıfbank üzerinden rahatça ödeyebilirsiniz. Üstelik ödeme sonrası çağrı merkezini arayarak MTV ödemenizi 2 taksite böl dürülür. Vakıfbank Worldcard, Bankomat kartı, hesabınızdan ya da nakit olarak Vakıfbank ATM’leri üzerinden ödeyebilirsiniz. İnternet ve mobil bankacılığı üzerinden MTV ödemesi yapmak için ödemeler kısmında yer alan vergi işlemleri başlığı alında bulunan motorlu taşıtlar vergisi üzerinden ödemenizi yapabilirsiniz. Çağrı merkezi üzerinden ödemenizi yapmak için 0850 222 0 724 numarası arayarak sırasıyla 2-1-9 numaralarını basmalısınız.

GİB ve E-devlet MTV Ödeme

E-devlet ve GİB üzerinden de MTV ödemesi yapmak mümkündür. Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden ödeme yapmak için siteye GİB sitesine giriş yapınız. Daha sonra interaktif vergi dairesi seçeneğini seçiniz. Karşınıza çıkan seçeneklerden MTV ve Trafik Para Cezası Ödemeyi seçerek karşınıza çıkan formu doldurun. GİB üzerinden ödemelerini saat 02:00 ile saat 22:00 arasında yapabilirsiniz.

E-devlet üzerinden MTV borcunu ödemek için öncelikle E-devlete giriş yapınız. Arama kısmına MTV ödeme yazarak karşınıza çıkan seçeneklerden motorlu taşıtlar vergisi sorgulama ve kredi kartı ile ödeme seçeneğini seçerek ödemenizi kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

MTV Son Ödeme Tarihleri 2019 ve 2020

Motorlu taşıt vergisi ikinci 2. taksiti 1 - 31 Temmuz tarihleri arasında yapılması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı ile HGS Cezası Ödeme başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Kredi Kartı kategorimizde ilginizi çekebilecek konulara göz atabilirsiniz.

Konu 26.02.2020 Tarihinde Güncellenmiştir.

Yorumlar

mtv ödemesi

Bayram ÖZDEMİR

29 Ocak 2020


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön