Kredi Kartı İle Medaş Fatura Ödeme

20 Şubat 2020 Kredi Kartı

Medaş Fatura Ödeme Kredi Kartı İle

Medaş borcu ödemek için kredi kartı kullanmak isteyen kişiler farklı yöntemlere başvurabilir. Medaş faturası diğer elektrik faturalarında olduğu gibi PTT şubeleri aracılığıyla yapılabiliyor. Bunun yanı sıra bankalar da kendi internet siteleri ya da internet bankacılığı ile fatura ödeme işleminin gerçekleştirilebilmesine olanak tanıyor. PTT şubelerine kadar girmek istemeyen ve kredi kartı kullanarak medaş fatura ödeme isteyen kişiler de bankaların bu kanallarına başvurabilir.

Medaş Fatura Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Medaş borcu sorgulamak isteyenlerin yapması gereken tek şey Medaş internet sitesine girmesidir. Medaş internet sitesi üzerinden fatura sorgulama hizmetini müşterilerine sağlıyor. Medaş’ın bu web sitesinde Fatura Sorgulama sayfası mevcuttur. Bu sayfaya girilmesinin ardından açılan ekrana Tesisat No yazılması gereklidir. Yalnızca Tesisat No numarası ile hızlı bir şekilde Medaş fatura sorgulaması yapılabilmekte.

Yapı Kredi İle Elektrik Faturası Yatırma

Elektrik faturasını Yapı Kredi ile ödemek için bankanın internet sitesine girilmesi yeterlidir. Medaş faturasını ödemek için en kolay yollardan bir tanesi bankalar ile fatura yatırma işlemlerinin yapılmasıdır. Yapı Kredi de bu faturaları yatırmak için internet bankacılığı olma şartı aramıyor. Bankanın internet sitesinde Elektrik Ödeme sayfası bulunuyor. Bu sayfa üzerinden kredi kartı ile elektrik faturası ödemek isteyen insanların ilk olarak İl ve Kurumu seçmesi gereklidir. Daha sonraki aşamada ise ödeme bilgilerinin doldurulması şarttır. En son adımda da tüm bilgiler kontrol edilmeli ve ödeme işlemi tamamlanmalıdır.

İş Bankası Kredi Kartları İle Nasıl Elektrik Faturası Öderim?

İş Bankası kredi kartları ile elektrik faturası ödeme işlemleri banka şubelerinin yanı sıra internet sitesi üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. Medaş faturasını oturduğu yerden ödemek isteyen kişiler diğer elektrik faturalarında olduğu gibi Medaş faturası ödemesi için de İş Bankası’nı tercih edebilir. İş Bankası internet sitesi aracılığıyla anında fatura ödeme yapılabilmesi olanaklı kılıyor. İş Bankası Fatura Ödeme sayfasına giren kişilerin ilk olarak fatura türünü sonrasında da kurumu seçmesi gerekiyor. Daha sonrasında ise tesisat numarası aşağıda açılan kutucuğa eklenmelidir. Bu aşamanın ardından da ödeme bilgilerinin girilmesi gereklidir. İş Bankası fatura ödeme işlemlerinin adım adım nasıl olması gerektiğine dair müşterisine yol gösteriyor.

Medaş Faturasını Axess Kart İle Ödeme

Axess kart Medaş faturası ödeme işlemleri için otomatik ödeme talimatının da verilmesini sağlıyor. Medaş faturasını Akbank’ın Axess kartı ile istediğiniz zaman istediğiniz yerden ödeyebilirsiniz. Ben sürekli olarak fatura ödemek ile uğraşmak istemiyorum diyen kişiler ise otomatik ödeme talimatı verebilirler. Otomatik ödeme talimatının verilmesi için de banka şubelerine gidilebilir. Bunun yanı sıra Akbank Direkt ya da telefon şubesinden de otomatik ödeme talimatı verilebilir. Bu talimatı vermeden Medaş faturası ödemek isteyen kişiler Akbank’ın internet bankacılığını kullanmalıdır. Buradan Axess kartı ile Medaş ödemesi yapılabilmesi mümkündür.

Ziraat Bankası Kredi Kartı İle Medaş Faturası Ödenebilir Mi?

Medaş faturası için Ziraat Bankkart Combo’nun kullanılması kişilere bazı avantajlar sağlamaktadır. Ziraat Bankası’nın kredi kartı olan Bankkart Combo’ya sahip olan kişiler bu kredi kartları ile medaş online fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bankkart Combo aynı zamanda otomatik ödeme talimatlarını da kabul ediyor. Bundan dolayı Medaş faturasının her ay kredi kartından otomatik olarak çekilmesini isteyen kişiler bu otomatik ödeme talimatını verebilir. Otomatik ödeme talimatı vermeyi düşünmeyenler de manüel olarak ödemelerini gerçekleştirebilirler. Bankanın Medaş fatura ödemeleri için herhangi bir işlem ücreti alıp almadığı da Ziraat Bankası aracılığıyla öğrenilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Halkbank Kredileri ve Kampanyaları başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. İhtiyaç Kredisi kategorimizde ilginizi çekebilecek konulara göz atabilirsiniz.

Konu 20.02.2020 Tarihinde Güncellenmiştir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön