Kredi Kartı ile HGS Cezası Ödeme

26 Şubat 2020 Kredi Kartı

HGS Cezası Ödeme

Hızlı Geçiş Sistemi cezası ödeme kredi kartı ile yapılabilen bir işlem olması bakımından vatandaşların hakkında bilgi sahibi olmak istedikleri bir konudur. Nitekim ücretli kara yollarında seyahat eden vatandaşlar, gişelerden geçtiklerinde ilgili otoyol ücreti miktarını ödemedikleri takdirde borçlanıp ceza ile karşılaşırlar. Bu bağlamda HGS ihlal cezası online ödeme işlemleri önem arz eden bir konudur. Çünkü söz konusu cezanın da ödenmemesi halinde borcunuz faiziyle birlikte birikir ve ileriki süreçte bu sorun daha da içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu nedenle HGS ihlal cezası online ödeme ile ilgili olarak hazırladığımız bu yazımızda;

  • HGS ihlal cezası olup olmadığını nasıl öğrenirsiniz?
  • HGS ihlal cezası ödeme yöntemleri nelerdir?
  • HGS ihlal cezası kredi kartıyla İnternet nasıl ödenir?
  • HGS bakiyeniz de ne kadar tutar olduğunu nasıl öğrenirsiniz?
gibi soruların yanıtlarını alarak bu konuda merak edilen tüm bilgileri edinmiş olacaksınız.

HGS Ceza Sorgulama 2019 ve 2020

Hızlı Geçiş Sistemi borç sorgulama 2019 ve 2020 yılında da internet üzerinden yapılabilen bir hizmettir. Bu sayede vatandaşlar devletin resmi kurumları önünde uzun kuyruklar oluşturmadan, oturdukları yerden gayet kolay bir şekilde İnternet bağlanarak HGS geçiş ihlali sorgulama işlemlerini yerine getirebilirler. PTT'nin resmi internet sitesinin ana sayfası üzerinden HGS müşteri hizmetlerinin özel web sitesine bağlanarak HGS geçiş ihlali sorgulaması yapmak mümkündür.Bu platform üzerinde araç plakanızı ilgili alana girdikten sonra;

  • Karayolları sorgula
  • Avrasya tüneli sorgula
  • YSS köprüsü ve kuzey çevre otoyolu sorgula
seçeneklerinden birini işaretleyerek hangi güzergahı kullandıysanız o yol üzerindeki sorgulamanızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

HGS İhlal Ceza Ödeme

Hızlı Geçiş Sistemi cezası ödeme işlemleri de pek çok farklı yöntem ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun için PTT hgs cezası tüm şubelerini kullanarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan internet üzerinden de HGS cezası ödemek mümkündür. Bu yöntem için de hem PTT'nin kurumsal internet sitesini kullanabilir hem de e-Devlet Kapısı sistemi üzerinden yine PTT'nin elektronik hizmetlerine ulaşarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

HGS Ceza İnternet'ten Ödeme

Hızlı Geçiş Sistemi ceza ödeme online İnternet'ten yararlanarak kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun için e-Devlet Kapısı sisteminde T.C kimlik numaranız ve e-Devlet şifrenizle oturum açtıktan sonra elektronik işlemler menüsünden PTT Genel Müdürlüğü hizmetlerine giriş yapmanız gerekmektedir.

HGS Cezası Ödeme Kredi Kartı ile

Kredi kartı kullanarak HGS cezası ödeme işlemlerini tüm PTT şubelerine şahsen başvuruda bulunarak yapabileceğiniz gibi internet üzerinden kart bilgilerinizi girerek de online ödeme yapabilirsiniz. Bu şekilde ödemeyi tamamlamak için e-Devlet Kapısı sisteminde T.C kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile oturum açtıktan sonra kart bilgilerinizi girerek Hızlı Geçiş Sistemi ihlali cezasını kolaylıkla ödemeniz mümkündür.Öte yandan kredi kartı müşterisi olduğunuz bankanın da internet bankacılığı veya mobil bankacılık hizmetleri arasında HGS cezası ödeme hizmeti bulunuyorsa, bu platformları da kullanarak HGS cezanızı online ödeyebilirsiniz. Bununla birlikte pek çok banka kredi kartı ile HGS geçiş ihlali işlemlerini otomatik ödemeye almaktadır. Bu sayede olası bir durumda ceza ile karşılaşırsanız otomatik ödeme ile bu ücret bakiyeniz den kesilir.

HGS Bakiye Sorgulama

Hızlı Geçiş Sistemi bakiye bilgileri sorgulama işlemleri, geçiş ihlali yaparak cezaya tabi tutulmanıza önemli bir uygulamadır. Zira gişeleri kullanmadan önce internet üzerinden kolaylıkla bakiyeniz deki tutarı görüntüleyebilir, bu sayede geçiş esnasında ceza ile karşılaşmamak için bakiyeniz deki tutarı güncelleyebilirsiniz.

HGS bakiye sorgulama da yine aynı şekilde PTT'nin kurumsal internet sitesi üzerinde bulunan HGS Müşteri Hizmetleri web sayfası ile mümkündür. Araç plaka bilgileriniz ile bakiyeniz deki tutarı internet üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Böylece HGS cezası ödeme işlemlerine maruz kalmadan bakiyenizi güncelleyerek gişelerden geçiş yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kuveyt Türk Kredi Hesaplamaları başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. İhtiyaç Kredisi kategorimizde ilginizi çekebilecek konulara göz atabilirsiniz.

Konu 26.02.2020 Tarihinde Güncellenmiştir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön