Kredi Kartı ile Aksa Elektrik Borç Ödeme

1 Mart 2020 Kredi Kartı

Aksa Elektrik Borç Ödeme

Aksa Elektrik borcunu kredi kartı ile ödeme, abonelerin internet üzerinden kolaylıkla yapabileceği işlemler arasında yer almaktadır. Aksa Elektrik, pek çok platformdan abonesi olan müşterilerine kredi kartı veya banka kartı kullanarak elektrik dönem borçlarını ödeme imkânı sunmaktadır. Bu yazımızda Aksa Elektrik borç ödeme işlemleri ile ilgili olarak bu elektrik dağıtım ve tedarik şirketine abone olan müşterilerin bilmesi gereken tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Aksa Elektrik Borç Sorgulama

Aksa Elektrik borç sorgulama işlemleri, abonelerin dönem borcunu online platform üzerinden görüntüleyebileceği bir uygulamadır. Günümüzde İnternet geniş kitleler tarafından kullanılmasının ardından pek çok elektrik dağıtım ve tedarik şirketi abonelerine internet platformu üzerinden hizmet vermektedir. Nitekim bu hizmetlerin arasında elektrik faturalarının sorgulama ve ödeme işlemleri de yer almaktadır. Aksa Elektrik dağıtım ve tedarik şirketi de abonelerine internet üzerinden hizmet veren şirketler arasında yer almaktadır.Aksa Elektrik abonesiyseniz eğer, firmanın resmi internet sitesini kullanarak o ay ödemeniz gereken elektrik faturasının tutarına ve detaylı bilgilere online olarak ulaşabilirsiniz. Bu işlem için Aksa Elektrik resmi internet sitesine girdikten sonra faturanızı sorgulamak için sizden istenen;

 • Sayaç Numarası
 • Güvenlik kodu (ekranda yer alan rakam ve harfler)
bilgileri internet sitesi üzerinde gerekli alanlara yazmanız gerekmektedir. Bilgileri doğru ve eksiksiz bir biçimde girdikten sonra “Sorgula” butonuna tıklayarak belirlenen dönemde ödemeniz gereken elektrik faturasının detaylı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Online Elektrik Fatura Ödeme

Elektrik faturasını online platformdan ödeme, günümüzde elektrik tedarik ve dağıtım şirketlerinin abonelerine sunduğu kolaylıklar arasında yer almaktadır. Bu sayede eski dönemlerdeki gibi şirketlerin şubelerinde uzun kuyruklarda bekleme devri sonlanmış olmaktadır. Elektrik abonesi vatandaşlar, İnternet'e bağlanarak belirli platform ve siteler üzerinden elektrik faturalarını kolaylıkla ödeyebilmektedir. Söz konusu işlemlerde abonelerin kredi kartı veya banka kartı bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Aksa Elektrik Fatura Sorgulama ve Ödeme

Aksa Elektrik fatura sorgulama ve ödeme işlemleri, firmanın resmi internet sitesinden yapılabileceği gibi yine Aksa Elektrik firmasının anlaşmalı olduğu bankalar aracılığıyla da yapılabilmektedir. Bu sayede aboneler müşterisi olduğu bankanın internet bankacılığı veya mobil bankacılık hizmetlerinden yararlanarak zahmetsiz bir biçimde Aksa Elektrik faturalarını sorgulayıp aynı zamanda ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirler. Kredi kartınızla Aksa elektrik faturanızı nasıl ödeyebileceğiniz dair detaylı bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Aksa Elektrik Borç Ödeme Kredi Kartı ile

Kredi kartı kullanarak Aksa Elektrik fatura ödemesi yapmak internet üzerinden gerçekleştirilebileceği gibi pek çok ilde bulunan fatura ödeme merkezlerinden de yapılabilmektedir. Fatura ödeme merkezlerine gitmek yerine internet üzerinden kolaylıkla Aksa Elektrik fatura ödemesi yapmak istiyorsanız;

 • PTT şubeleri ve PTT resmi internet sitesi
 • Akbank
 • Denizbank
 • Halkbank
 • Garanti BBVA Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Şekerbank
 • TC Ziraat Bank
 • Alternatif Bank
 • QNB Finansbank
 • ING Bank
 • Kuveyt Türk Bankası
 • TEB Bankası
 • ICBC
 • Türkiye Finans Katılım
 • Vakıfbank
gibi aralarında pek çok kurum daha bulunan Aksa Elektrik anlaşmalı bankaların hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Öte yandan bankaların internet bankacılığı, telefon bankacılığı, ATM ve mobil bankacılık hizmetlerinden de faydalanarak kredi kartı bilgilerinizde Aksa Elektrik fatura ödeme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Elektrik Faturası Kredi Kartına Taksit

Elektrik faturasında kredi kartına taksit imkanı, elektrik dağıtım ve tedarik firmalarının anlaşmalı olduğu bankaların abonelere ve kendi müşterilerine sunmuş olduğu avantajlardır. Bu konuda detaylı bilgileri abonesi olduğunuz elektrik dağıtım ve tedarik şirketinden alabilirsiniz. Bu sayede kredi kartınızla taksitli bir şekilde elektrik fatura borcunuzu ödemeniz mümkündür. Aynı şekilde Aksa Elektrik borç ödeme işlemlerinde de kredi kartınızla taksitli ödeme avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bunun için müşterisi oldunuz bankadan veya Aksa Elektrik şirketinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Hesaplamaları başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. İhtiyaç Kredisi kategorimizde ilginizi çekebilecek konulara göz atabilirsiniz.

Konu 01.03.2020 Tarihinde Güncellenmiştir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön