Kredi Kartı ile Aksa Doğalgaz Fatura Ödeme

13 Ağustos 2019 Kredi Kartı

Aksa Doğalgaz Ödeme 

Kredi kartları ile Aksa Doğalgaz fatura ödemesi yapabilmek için Aksa Doğalgaz internet sitesi ve e-Devlet uygulaması kullanılmaktadır. Abonelerin ödeme işlemini yapabilmek için anlaşmalı bankalara ait kredi kartlarından birine sahip olmaları yeterlidir. Kredi kartı ile Aksa Doğalgaz faturası ödeyecek olanların Aksa Doğalgaz firması tarafından hazırlanan internet sitesinde yer alan “Kredi Kartı ile Ödeme” seçeneğinden yararlanmaları tavsiye edilmektedir. Ayrıca, banka ve ATM yolu ile de doğalgaz ödemesi yapabilmek mümkündür.

Aksa Doğalgaz Borç Sorgulama

Aksa Doğalgaz borç sorgulaması yapacak olanların ilk olarak www.aksaelektrik.com.tr internet adresine giriş yapmaları gerekmektedir. Abonelerin sorgulama işleminde bulunabilmeleri için abone numaraları ve T.C. kimlik numaralarını sisteme girmeleri beklenmektedir. Bu bilgiler sağlandıktan sonra açılacak ekrandan mevcut borç durumunu görüntülemek mümkündür. Vatandaşların doğalgaz kesintisi ya da yüklü miktarda faiz oranları ile karşılaşmamaları için sık sık sorgulama işleminde bulunmaları önemlidir. Aynı zamanda E-Devlet'i kullanarak borç sorgulaması yapmak isteyenler, TC kimlik numarası ve E devlet şifreleriyle sisteme giriş yaptıktan sonra doğalgaz abone numarasıyla sorgulama işlemini yapabilirler.

Aksa Doğalgaz Faturaları Nereden Ödenir?

Aksa Doğalgaz faturalarını ödemek için kullanılan birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Fatura ödeme işlemi gerçekleştirmek isteyenler banka şubeleri aracılığı ile ödeme talebinde bulunabilmektedirler. Aynı zamanda Aksa Elektrik ile anlaşması bulunan bankaların ATM’leri aracılığı ile de hızlı bir şekilde ödeme yapılabilmektedir. Anlaşmalı bankalar tarafından geliştirilen mobil uygulamalar ve internet bankacılığı hizmetleri Aksa Doğalgaz faturası ödemelerinde herhangi bir ek ücret talep etmemekte ve hızlı bir ödeme olanağı sağlamaktadır. Aynı zamanda ödeme işlemini oturdukları yerden, pratik bir şekilde gerçekleştirmek isteyen aboneler için www.aksaelektrik.com.tr adresi de hizmet vermektedir.

Aksa Doğalgaz Faturaları Online Ödeme Seçenekleri

Aksa Doğalgaz faturalarını online ödemek isteyenlerin www.aksaelektrik.com.tr ya da anlaşmalı bankalar tarafından kullanılmakta olan mobil uygulamalardan yararlanmaları gerekmektedir. Kredi kartı ile Aksa Doğalgaz faturası ödemek isteyen abonelerin kendilerinden talep edilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlamaları son derece önemlidir. Aynı zamanda kredi kartı ile ödeme yapan her kullanıcının işlem sonucunda alacakları kanıt niteliğindeki belgeyi dikkatli bir şekilde muhafaza etmeleri gerekmektedir. Aksa Elektrik kredi kartı ödemeleri sonrasında vatandaşlardan herhangi bir ek ücret ya da işlem ücreti kesintisi alınmamaktadır.

Aksa Doğalgaz Faturaları ATM Ödeme

Aksa Doğalgaz faturalarını ATM'lerden ödemek isteyenlerin ilk olarak kullanmakta oldukları hesap ya da kredi kartlarına ait bankaların Aksa Doğalgaz firması ile anlaşmalı olup olmadığını anlamaları gerekmektedir. Aksa Doğalgaz firması ile anlaşması olan bankalara ait kartlar aracılığı ile kısa bir süre içerisinde doğalgaz borcu ödenebilmektedir. Aynı zamanda, banka ATM’leri ile gerçekleştirilen borç ödeme işlemi sonrasında banka ile iletişime geçilerek ödenen miktara dair ek taksitlendirme talebinde bulunmak mümkündür.

Aksa Doğalgaz Faturaları Taksitlendirme

Aksa Doğalgaz faturası taksitlendirme işlemini dolaylı yoldan yapabilmek mümkündür. Aksa Doğalgaz tarafından hazırlanan internet sitesi şu an için sadece tek çekim imkanı sağlamaktadır. Bu yüzden, faturanın yüklü olduğu durumlarda kullanıcılar farklı çözüm önerileri arayışına girmektedirler. Ancak, fatura ödeme işlemini tek çekim halinde yapmak zorunda kalan aboneler için bankalar farklı uygulamalar geliştirmektedirler. Ödeme işleminin ardından mobil uygulamalar ya da müşteri destek hatları aracılığıyla banka ile iletişime geçilerek ek taksit talebinde bulunabilmek mümkündür. Bu sayede, vatandaşlar yüklü fatura ödemelerini çeşitli vadeler şeklinde gerçekleştirebilmektedirler. Kredi kartı ile Aksa Doğalgaz faturası ödemek isteyenlerin taksit imkanları konusunda bilgi almak amacıyla bankaları ile iletişime geçmeleri tavsiye edilmektedir.

Aksa Doğalgaz Dağıtım Bölgeleri ve Şubeleri

Afyon
Ağrı
Balıkesir
Bandırma
Bilecik
Bolu
Çanakkale
Çukurova
Düzce
Ereğli
Elazığ
Gemlik
Gümüşhane
Bayburt
Malatya
Manisa
Mustafakemalpaşa
Susurluk
Karacabey
Ordu
Giresun
Siirt Batman
Sivas
Şanlıurfa
Tokat
Amasya
Trabzon
Rize
Van

Aksa Müşteri Hizmetleri Numarası

Aksa müşteri hizmetleri numarası: (444 4 187)

Aksa doğal gaz acil telefon numarası: (187)


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön