Kobi Paketlerinin Avantajları ve Faydaları

23 Eylül 2019 Kobi Kredisi

KOBİ paketleri nelerdir sorusunun cevabı, KOBİ kredilerinden faydalanmak isteyen kişilerin merak konusudur. KOBİ kredisinden faydalanmak isteyen kişilerin yanı sıra, KOBİ’lere özel oluşturulmuş paketlerden faydalanmak isteyen kişiler de vardır. Özellikle ülke içerisindeki esnafların ve küçük yada orta ölçekteki işletmelerin desteklenmesi amacıyla her geçen gün yeni bir destek çıkmaktadır. Bu desteklerin verilmesinin sebebi, ülkedeki girişimcilerin desteklenmesi ve ekonominin canlanmasıdır. Özellikle ekonomik açıdan sıkıntı yaşanan bugünlerde, bu durumdan en çok etkilenen kişiler esnaflar olmaktadır. Bu durumu göz önünde bulunduran bankalar ve kurumlar, esnafın desteklenmesi amacıyla birçok destek paketi ve kredi türü çıkarmaktadır.

KOBİ Paketleri Nedir?

Bankacılık paketleri içerisinde yer alan KOBİ paketleri, her geçen gün çeşitliliğini arttırmaktadır. Bankalar KOBİ ihtiyaç duyduğu her şeyi analiz etmekte ve bu ihtiyaçlara yönelik paketler oluşturmaktadır. Bankaların size sunduğu avantajların değerlendirmesini yaparak size en uygun KOBİ paketine sahip olabilirsiniz. KOBİ paketleri sayesinde sınırsız çek tahsilatı yapma ve nakit destekler alma gibi avantajlardan faydalanabilirsiniz.

KOBİ Paketlerinden Nasıl Faydalanılır?

KOBİ kredi desteklerinin yanı sıra KOBİ paketleri de esnafa rahat bir nefes alma olanağı tanımaktadır. KOBİ paketleri sayesinde birçok işleminizi kolaylıkla yerine getirebilir, nakit ihtiyaçlarınıza en hızlı çözümü bulabilirsiniz. KOBİ paketlerinin sunduğu özellikler dikkate alınarak KOBİ paketi tercihinde bulunabilirsiniz. Günümüzde birçok banka KOBİ paketleri sunmaktadır. Bankalar arasından en avantajlı seçeneği bularak KOBİ paketinden faydalanmanız mümkündür.

KOBİ Paket Desteği Sunan Bankalar Nelerdir?

Günümüzde birçok banka KOBİ paketleri konusunda hizmet vermektedir. Söz konusu olay esnafın desteklenmesi olunca, ekonominin canlanması hedefiyle birçok banka seferber olmuştur. Esnafın her türlü ihtiyacını göz önünde bulunduran paketler, kişinin tercihine sunulmaktadır. KOBİ paket desteği sunan bankalar şu şekilde sıralanabilir:

 1. Yapı Kredi
 2. Halkbank
 3. Garanti
 4. Türkiye İş Bankası
 5. Akbank
 6. Ziraat Bankası
 7. ING Bank
 8. Deniz Bank
 9. Vakıf Bank

Bu bankalar dışında da paket desteği veren bankalar vardır. Yapı kredi çam paketi ya da diğer bankaların KOBİ paketleri müşterinin tercihine sunulmuştur. Bu paketler içerisinde esnafın her türlü ihtiyacı göz önünde bulundurulmuştur. Bu sayede esnaf, başka çözüm yolları aramdan tek banka ve paket üzerinden tüm isteklerini karşılayabilecektir.

KOBİ Paketlerinin Avantajları Nelerdir?

KOBİ bankacılığı yapan ya da KOBİ paketleri sunan her banka, esnafa çeşitli ayrıcalıklar tanımaktadır. Esnafların her türlü ihtiyacını gözeten bankalar, tek bir paket içerisinde her türlü hizmete yer vermektedir. Esnaf kredilerinin yanı sıra KOBİ paketleri de sürekli tercih edilen bankacılık hizmetlerinin arasına girmiştir. KOBİ paketlerinin avantajları arasında sayılabilecek özellikler şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Ticari kart sahibi olma
 2. İş yeri geliştirme kredilerini daha kolay bir şekilde alma
 3. POS cihazı alma
 4. Üye iş yeri olma özelliğine sahip olma
 5. Ham madde alımına yönelik kredilerden ve avantajlardan faydalanma
 6. Dış ticaret kredilerini çok daha kolay bir şekilde alma
 7. Gayri nakdi kredileri alma konusunda kolaylıklar
 8. KOBİ ihtiyaç duyduğu tüm özellikleri tek bir çatı altında birleştirme

KOBİ paketlerinin avantajlarına bakıldığında, esnafın ihtiyaç duyduğu her şeyin birleştiğini görmek mümkündür. Kart sahibi olmaktan kredi almaya kadar her ihtiyaç düşünülmüş, tek bir paket içerisinde hizmete sunulmuştur. Sedir yapı kredi ya da diğer KOBİ paketlerinden birini seçerek, sizin ve işletmenizin ihtiyaç duyduğu her şeyi karşılayabilirsiniz. KOBİ paketleri sayesinde işletmenizin gelişimini ve nakit akışını en sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dosya Masrafı Nedir ve Geri Nasıl Alınır başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. İhtiyaç Kredileri kategorimizde ilginizi çekebilecek konulara göz atabilirsiniz.

Konu 23.09.2019 Tarihinde Güncellenmiştir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön