İş Bankası Sanal Kart Nedir ve Nasıl Açılır

27 Mart 2020 Kredi Kartı

İş Bankası Sanal Kart

İş Bankası Sanal Kart Nedir?

Sanal kart gerçekte var olmayan ve asıl kredi kartınıza bağlı olarak işlem yapabildiğimiz karttır. Türkiye İş bankası sanal kredi kartı almak isteyen banka müşterileri ve tüketicilerin öncelik olarak İş bankası kredi kartına sahip olması gerekmektedir. İş bankasının sunduğu sanal kart, kredi kartı ile aynı eş değere sahiptir. İnternet üzerinden alışveriş yapılırken, kredi kartı gibi bilgi paylaşımı verilmemektedir. İş bankası sanal kartınızı kullanmak istediğiniz zaman kredi kartınızdan veya banka hesabınızdan belli bir tutar para aktarıp daha güvenli bir alışveriş yapma imkanı sunmaktadır.

İş Bankası Sanal Kart Nasıl Açılır ve Oluşturmak

Öncelik olarak İş bankası internet bankacılığı veya İşCep mobil uygulamasını kullanıyor olmanız gerekmektedir. Türkiye İş bankası internet bankacılığı veya mobil uygulaması için şubelerden yardım desteği alabilirsiniz. Yada İş bankası müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. İş bankası sanal kart oluşturmak için adımlarını sizlere aşağıda sıraladık;

İş Bankası Sanal Kart Açma

  1. İş bankası internet bankacılığına veya İş bankası İşCep mobil uygulamasına giriş yapınız.
  2. Sonra Kartlarım sekmesine giriniz.
  3. Kartlarım sekmesinin altında çıkan Sanal Kartlarım sekmesine tıklayınız.
  4. Sanal Kartlarım sekmesinde Başvuru sekmesini seçip devam butonuna tıklıyoruz. Otomatik olarak oluşturulan İş bankası sanal kredi kartımız bilgileri ekrana yansımaktadır.

İş Bankası Sanal Karta Para Aktarma

İş bankası internet bankacılığı veya İşCep mobil bankacılığı kullanarak limit aktarımını yapabilirsiniz. İş bankası sanal karta para aktarma, kredi kartınızdan para aktarımı yani limit aktarımı sekmesini takip etmeniz yeterlidir. Ne kadar para aktarma yaptıysanız o kadar sanal kart limitiniz olur. İstediğiniz zaman sanal karta para aktarma yapabilirsiniz.

İş Bankası Sanal Kart Ücretli Mi?

Türkiye İş bankası sanal kart açma veya sanal kart kullanmak tamamen ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. İş bankası sanal kart ile yaptığınız tüm harcamaları internet bankacılığından yada İşCep mobil bankacılığında kolay bir şekilde hesap hakaretlerinden takip edebilirsiniz. Ücretsiz olarak istediğiniz zaman sanal kartı kapatabilirsiniz. Veya istediğiniz zaman yeniden başka bir sanal kart açabilirsiniz.

Türkiye İş bankası sanal kart nedir, İş bankası sanal kart açma, İş bankası sanal karta para aktarma, İş bankası sanal kart ücretli mi gibi soruları sizler için yanıtladık. Güvenli alışveriş için kullanılan sanal kredi kartlar her zaman sizin için daha güvenlidir. Sanal kartınızın bilgilerini çalsalar bile hiç kimse işlem yapamaz. Rahatlıklar istediğiniz siteden alışveriş yapma imkanı sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Trafik Cezası Ödeme Kredi Kartı İle başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Kredi Kartı kategorimizde ilginizi çekebilecek konulara göz atabilirsiniz.

Konu 27.03.2020 Tarihinde Güncellenmiştir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön