İş Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

1 Nisan 2020 İhtiyaç Kredisi

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019 - 2020

İş Bankası ihtiyaç kredisi faizleri %0,99 ile %1,05 arasında sabitlenmiştir. Bankanın ihtiyaç kredisi maksimum tutarı da diğer bankalara göre 100.000 TL'lik miktarı ile oldukça yüksektir. İş Bankası faiz oranları ihtiyaç kredisinin en düşük tutarı 3.000 TL'dir.

İş Bankası İhtiyaç Kredisinde Vadelendirmek

İş Bankası ihtiyaç kredisi vade miktarı 1 aydan 60 aya kadar uzanabilmektedir. En az kredi miktarı göz önüne alınarak yapılacak bir kredi ödeme planı için; 48 aylık ortalama vadede tahsis ücreti 16.00 TL olacaktır. 3.000 TL için geri ödenecek miktar 4.016 TL olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda ödenmesi gereken aylık tutar 84.00 TL'dir.

48 aylık vadede en yüksek kredi tutarı 100.000 TL'nin alınması halinde geri ödenmesi gereken tutar 133.880 TL olacaktır. Bu durumda kredi tahsis ücreti 525 TL olacaktır. 2.780 TL aylık taksitlerle ödenmesi gereken tutar, gerekli durumlarda banka tarafından, hesaplardan tahsil edilmektedir.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi İçin İstenen Belgeler

İş Bankası ihtiyaç kredisi alırken istenen evraklar şöyle sıralanabilir:

  • İnternet üzerinden doldurulacak veya şubelerden temin edilebilecek başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Gelir belgesini gösterir belge
  • Bankanın gerekli gördüğü durumlarda teminat ve kefil
Bu evrakların varlığı durumunda kredi notunda da herhangi bir sorun yoksa kredi alınabilmektedir.

İş Bankası Emeklilere İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı

İş Bankası emeklilere özel kredi kapsamında 48 ay vade ile 3 ay ödemeli kredi imkanı sunmaktadır. Bu kredinin faiz oranı, vade ve kredi miktarından bağımsız olarak %0,99 ile %1,05’tir. 60 yaşı geçmiş emeklilerin yararlanabileceği bu kampanya, 30.000 TL limitin dedir. Bu kredi türünden yararlanmak isteyenlerin %0,5 oranında finansman tahsis ücreti ödemesi gerekecektir. Ayrıca hayat sigortası primlerinin yatırılmaması durumunda da kredi verilmemektedir.

30.000  TL kredi kullanan emekliler için örnek ödeme planı şu şekildedir:

  • 12 ay vadede her ay 2.842 TL, toplamda 34.100 TL
  • 24 ay vade için her ay 1.591 TL, toplamda 38.188 TL
  • 36 ay vade için her ay 1.182 TL, toplamda 42.562 TL
  • 48 ay vade için her ay 984 TL, toplamda 47.215 TL ödenecektir.

İş Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Emekliler için ihtiyaç kredisine başvuru için nüfus cüzdanı ve emekli aylık dökümü istenmektedir. Bu belgeler ile en yakın İş Bankası şubelerine başvuru yapılabilir.

Emekli aylık maaş dökümü için, emeklilerin maaş aldıkları bankaların şubesine gitmeleri gerekecektir. Emekli maaşlarını İş Bankasından alan emeklilerin bu dökümü almalarına gerek olmamakla birlikte İş Bankasında hesabı olan emekliler bu konuda daha avantajlıdır. Bu şekilde yapılan başvuruların değerlendirmeleri 24 saat içinde yapılmaktadır. Başvuru sırasında açılan vadesiz hesaba yapılan İş Bankası ihtiyaç kredisi ödemesi ile emekliler kredilerini hesaplarından alabilmektedir. Ancak başvuru sırasında hesaplarını açmamış olan tüketiciler için tekrar hesap açma hizmeti gerçekleşecektir.

Emekli İhtiyaç Kredisi ve Yaş Sınırı

Emekliler için ihtiyaç kredisinde yaş sınırı 80’dir. 80 yaşından küçük, 60 yaşından büyük kişiler bu krediden yararlanabilmektedir. 79 yaşındakiler en fazla 1 yıl vadeli, 78 yaşındakiler 2 yıl vadeli olarak bu krediyi kullanabilmektedir. Bu şekilde tüm emekliler, yalnızca yaşını 80’e tamamlayan vadelerle bu krediden yararlanabilmektedir.

Ancak 70 yaşın altındaki emeklilerde herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Bunun yanında değişmeyen faiz oranlarının avantajları yanında banka, emeklilerin hayat sigortası primlerinde indirime gitmiştir. İş Bankası ihtiyaç kredisi kullanımı için emeklilerin maaş hesaplarını İş Bankası’na taşımaları, kredi avantajlarından yararlanmalarını sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. İhtiyaç Kredisi kategorimizde ilginizi çekebilecek konulara göz atabilirsiniz.

Konu 01.04.2020 Tarihinde Güncellenmiştir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön