İhtiyaç Kredisi Karşılaştırma

1 Ağustos 2019 İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç Kredisi Karşılaştırma 2019

Bankaların ihtiyaç kredilerini kıyaslama en doğru krediyi alabilmek için oldukça önemlidir. Her banka müşterilerine ihtiyaç kredisi sağlıyor. Ancak bazı bankalar daha uygun kampanyalar düzenleyerek müşterileri çekebiliyor. Bu bankaların düzenledikleri kampanyalardan bir tanesi faiz indirimiyle bazıları ise yüksek vade imkanı veriyor. İhtiyaç kredisini çekmek isteyen kişilerin de kendileri için en uygun kredinin hangisi olduğunu anlayabilmek için bu kredileri karşılaştırması gerekiyor. En uygun krediyi seçmek de kredi taksitleri için bankanın nasıl bir ödeme planı çıkardığına bakılmasından geçiyor.

3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisini 3 ay ertelemeli ödemek isteyen kişiler QNB Finansbank’a başvurabilir. QNB Finansbank, ihtiyaç kredisi alan müşterilerine farklı ödeme seçenekleri sunuyor. Bu ödeme seçeneklerinden bir tanesi de 3 ay ödemesiz olandır. Kredi çekmek ancak taksitleri hemen ödemek istemeyen kişiler QNB Finansbank’ın 60 ay vadeli 15 bin TL’ye kadar olan ihtiyaç kredisine başvurabilirler. QNB Finansbank dışında Vakıfbank da yürüttüğü ihtiyaç kredisi kampanyası ile 3 ay ödemesiz kredi taksitlendirmeyi imkanı sağlıyor. 90 bin TL limiti olan bu kredi için banka %1,78 oranında da faiz talep ediyor. Ayrıca 60 ay vade seçeneği de yine Vakıfbank’ın ihtiyaç kredisi almak isteyen kişilere sağladığı olanaklar arasında.

Gelir Belgesi Olmayanlara Aktifbank Kredisi

Gelir belgesiz Aktifbank kredisi almak isteyen kişilerin bankanın internet bankacılığı olan N Kolay girmesi gereklidir. Aktifbank gelir belgesinin yanı sıra kredi notuyla da çok fazla ilgilenmeyen bir bankadır. Bu yüzden düzenli bir işte çalışmayan ya da kredi sicili iyi olmayan kişilerin ihtiyaç kredisi için en çok başvurdukları bankalardan birisidir. N Kolay internet sitesine giren kişiler hızlı bir şekilde başvurularını gerçekleştirebilir ve 30 bin TL limitli ihtiyaç kredisine anında sahip olabilir. Bu kredinin vade miktarı ise 60 aydır. N Kolay’dan kredi alan kişiler bu kredilerini PTT şubelerinden çekebilir ya da farklı bir banka hesabına aktarabilir. Kredinin geri ödemeleri için de internet bankacılığı ya da PTT şubelerine başvurulmalıdır.

En Kolay Hangi Bankadan Kredi Alınır?

Kolay kredi veren bankalar arasında TEB bulunuyor. TEB mobil uygulaması olan CEPTETEB ile kredi başvurusunda bulunan kişilerden herhangi bir evrak talep etmiyor. 30 bin TL limiti olan CEPTETEB ihtiyaç kredisinin 60 ay da vade imkanı bulunuyor. Bunun yanı sıra mobil uygulamasından anında kredi veren bir başka banka ise Akbank’tır. Akbank Direkt’i cep telefonlarına indiren kişiler bu mobil uygulaması üzerinden ihtiyaç kredisi başvurularını gerçekleştirebilir. Şubeye gitme derdini ortadan kaldıran bu uygulama ile başvurusunu gerçekleştiren kişilerden banka, herhangi bir belge de talep etmiyor. Ayrıca yine kolay kredi için ING Bankın E-Kredisi ve Enpara da başvurulabilecek adresler arasındadır.

En Düşük Faiz Oranına Sahip Bankalar Hangileri?

En düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalardan bir tanesi Fibabank’tır. İhtiyaç kredisini en düşük faiz uygulayan bankalardan çekmek isteyen kişilerin gidebilecekleri bankalar arasında Fibabank bulunuyor. Fibabank 50 bin TL’ye kadar olan bu kredi için %1,55 oranında faiz uyguluyor. Faiz oranı düşük olan bir başka banka ise QNB Finansbank’tır. 60 ay vade imkanı sunan QNB Finansbank’ın ihtiyaç kredisi faiz oranı ise %1,59’dur. Faiz oranı düşük diğer bazı bankalar ise şunlardır:

  • TEB: %1,59 faizli,
  • ING Bank: %1,74 faizli,
  • Vakıfbank: %1,78 faizli,
  • Ziraat Bankası: %1,80 faizli,
  • Yapı Kredi Bankası: %1,88 faizli,
  • Garanti BBVA: %1,89 faizli,
  • HSBC: %1,89 faizli,
  • Akbank: %1,98 faizli.
Diğer bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarını karşılaştırmak için kredi hesaplama makinesini kullanabilirsiniz. Veya bankalar sayfasından istediğiniz bankanın kredi faiz oranlarına bakabilirsiniz.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön