İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019

9 Şubat 2020 Genel

İcralık Olana Kredi Verilir Mi?

Avukat icralık olanlara 2019 yılında kredi veren bankalar genellikle teminat karşılığında kredi vermektedirler. Eğer teminat olarak gösterebileceğiniz sizin veya bir yakınınız üzerinde değeri yüksek bir ev, iş yeri veya imarlı arsa varsa bu kredilere başvuru yapabilirsiniz. Normal şartlarda kredi taleplerinde kredi puanı üzerinden değerlendirilme yapılırken ipotekli kredi veren bankalarda teminat gösterdiğiniz için kredi notunuz çok büyük önem teşkil etmemektedir. Ayrıca bazı bankalar borç kapatma kredileri vererek bütün borçlarınızı kapatmanıza olanak tanır. İcralık olana kredi veren bankalar ise;

  • Aktif Bank N Kolay Kredi
  • Şekerbank
  • ICBC Bank ipotekli finansman kredisi
  • Burgan Bank ipotekli ihtiyaç kredisi
  • QNB Finansbank borç kapatma kredisi

Aktif Bank Kredi

Aktif Bank N Kolay Kredi kapsamında 3 adımda kredi sahibi olabilirsiniz. 3 aydan başlayıp 60 aya varan vade seçenekleri ile %2,49 ile %2,79 faiz oranlarıyla kredinizi alabilirsiniz. Kredi notu düşük olanların ve icralık olanların en fazla tercih ettiği kredi olan N Kolay kredi ile sizde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceksiniz. Bu krediye başvuru yapmak için öncelikle Aktif Bank N Kolay Kredi web sayfasına girmelisiniz. Ardından ana sayfada yer alan formdan ne kadar paraya ihtiyacın olduğunu ve kaç taksitte ödemek istediğini belirterek “Paranı Hemen Al” butonuna tıkla. Daha sonra karşına çıkan ekrandan T.C Kimlik numaranı, cep telefonu numarasını ve e-mail adresini girerek gerekli onay işlemlerini ver. Sonraki adımlarda da gerekli onayları vererek başvurunu bitir. Başvurun ortalama 3 dakika içerisinde sonuçlanacaktır. Eğer kredin onaylanırsa Aktif Bank sizinle iletişim kurarak dilediğiniz yere kurye göndermektedir. Bu kurye size Aktif Bank banka kartı verecek ve kredinin onaylanması için gerekli belgeleri imzalamanızı isteyecek. Onay işlemi bankaya bildirildikten sonra talep ettiğiniz kredi anında hesabınıza yatacaktır.

Şekerbank İcralık Olana Borç Kapama Kredisi

Şekerbank Borç Kredisi ile bütün borçlarınızı Şekerbank’a taşıyarak daha uygun faiz oranlarıyla düzenli ödeme fırsatı elde edebilirsiniz. Şekerbank borç kapama kredisi kapsamında 100.000 TL’ye kadar %2,29 faiz oranıyla kredi vermektedir. Ayrıca bu kredi için vadeler 3 aydan başlayıp 60 aya kadar uzanmaktadır. Şekerbank tarafından sunulan bu kredi için kredi tahsis ücreti de talep edilmektedir. Bu ücret talep edilen kredinin %0,5’i oranındadır. Başvurular ise sadece Şekerbank şubeleri üzerinden yapılmaktadır.

ICBC Bank Kredi

ICBC Bank ihtiyaç ve ipotekli finansman kredisi ile acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Özellikle icralık olana kredi verenler arasında ICBC Bank ipotekli finansman kredisine başvurmanızı öneririz. Çünkü gerekli teminatı gösterebildiğiniz zaman bu kredinin olumlu sonuçlanma ihtimali daha fazladır. 500.000 TL’ye kadar nakit ihtiyaçlarınızı kampanyalı ipotekli finansman kredisi ile 60 ay vadeye kadar ödeyebilirsiniz. Burada ipotek olarak gösterdiğiniz gayrimenkul kendinize ait olmalıdır. Teminat olarak göstermiş olduğunuz gayrimenkulün ekspertiz raporunda belirlenen değerinin belli bir oranı size kredi olarak verilmektedir. ICBC Bank kampanyalı ipotek finansman kredisine başvurular online olarak yapılmaktadır.

Burgan Bank İhtiyaç Kredisi

Burgan Bank İpotekli İhtiyaç Kredisi sayesinde 1.000.000 TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz. İpotekli ihtiyaç kredisi kapsamında 60 aya varan vade seçenekleri bulunmaktadır. Bu krediden faydalanmak için teminat olarak göstereceğiniz konut sizin üzerinize olmalı ve en az 100.000 TL değerinde olmalıdır. Talep edebileceğiniz kredi miktarı ise teminat olarak gösterdiğiniz konutun %50’sini geçemez. Ayrıca evinizin kat mülkiyet tapusu veya kat irtifa tapusu olmalıdır. Başvurularınızı burganbank üzerinden “benim için” menüsü altında yer alan krediler kısmında bulunan ipotekli ihtiyaç kredisi kısmından yapabilirsiniz.

Finansbank İcralık Olana Borç Kapama Kredisi

QNB Finansbank Borç Transferi Kredisi ile diğer bankalarda bulunan tüm borçlarınızı Finansbank’a transfer edebilirsiniz. İcralık olana kredi verenler arasında yer alan QNB Finansbank borç transfer kredisi sayesinde diğer bankalarda yer alan ihtiyaç kredilerimizin tamamı karşılanırken, kredi kartı borçlarının belli bir oranı karşılanmaktadır. Eğer borçlarınızı QNB Finansbank’ta birleştirmek istiyorsanız kredi kartları ödemeleriniz için hiçbir işlem yapmanıza gerek yok iken kredi kapsamından alınan borçlar için kredi alınan bankayı bilgilendirmeniz gerekmektedir. Ancak konut kredileri borç kapatma kredisi kapsamında değerlendirilmemektedir. %1,79’dan başlayan faiz oranları ile 60 aya kadar borç kapatma kredisi çekebilirsiniz. Başvurularınızı ise SMS olarak ya da QNB Finansbank şubelerine giderek yapabilirsiniz. SMS ile ön başvuru yapmak için T.C Kimlik numaranızı 5030’a göndermeniz yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar 2019 başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Genel kategorimizde ilginizi çekebilecek konulara göz atabilirsiniz.

Konu 09.02.2020 Tarihinde Güncellenmiştir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön