Hsbc Bank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Hsbc Bank Konut Kredisi Hesaplama

Hsbc Bank Taşıt Kredisi Hesaplama

Hsbc Bank Kredi Bilgileri

1990 yılında Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan banka çok uzun zamandır dünya çapında hizmet vermektedir. HSBC Bankası 66 farklı ülkede yer alan şubeleri ile hizmet vermektedir. Yaklaşık 4 bin ofisi bulunan ve çok sayıda çalışanı yer alan HSBC Bankası uluslararası istihdam alanı yaratma konusunda aktif olarak faaliyet göstermektedir. HSBC Bankası sadece şubeleri ile değil online ve mobil araçları ile de Türkiye’de faaliyetlerine devam etmektedir.

HSBC Kredi Hesaplama sayfasını linke tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

HSBC Bankası mesai saatleri Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından belirlenen zaman dilimleri içinde faaliyet göstermektedir. HSBC Bankası mesai saatleri sabah 08.30’da başlayarak öğlen 12.00’ye kadar devam etmektedir. Öğle molasının ardından ise 13.00 – 17.00 saatleri arasında çalışmalarına devam etmektedir. HSBC Bankası ayrıca haftanın beş günü pazartesiden cumaya kadar hizmet vermektedir.

HSBC Bankasının çalışma saatleri olduğu gibi işlem saatleri de bulunmaktadır. Özellikle para transferlerine yönelik işlemlerde bir zaman ve gün kısıtlaması yer almaktadır. HSBC Bankası havale saatleri pazartesi ve cuma günleri arasında haftanın 5 günü mesai saatleri içinde havale yapılmasına izin vermektedir. Sabah 09.00 ile akşam 16.30 saatleri arasında havale işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

HSBC Bankası havale ücreti işlemin yapıldığı platforma göre farklılık göstermektedir. HSBC Bankası havale işleminden ücret kesintisi yapmaktadır ancak kesilecek olan miktar kullanılan platforma göre belirlenmektedir. Şubede ana hesaptan sadece isim ve soyad ile havale yapılacak ise alt limit ve üst limit belirlenmiştir.

 • Şubeden yapılan havale ücretinin alt limiti: 45.00 Türk Lirası
 • Şubeden yapılan havale ücretinin üst limiti: 350.00 Türk Lirası
 • Telefon bankacılığı havale ücreti: 35,00 Türk Lirası
 • İnternet ve mobil bankacılık: 2,50 Türk Lirası
 • ATM aracılığı havale ücreti: 8,00 Türk Lirası

HSBC Bankası EFT saatleri haftalık çalışma dilimini kapsamaktadır. HSBC Bankası 09.00 – 17.00 saatleri arasında faaliyet göstermekte ve EFT yapılmasına izin vermektedir. Cumartesi ve Pazar günleri EFT işlemi yapılamamaktadır. Cuma günü mesai saatinden sonra yapılan EFT ise pazartesi günü 09.00 itibari ile aktarılacaktır.

HSBC Bankası EFT ücreti yapılacak platforma göre belirlenmektedir. EFT kesintisi için üst limit 100,00 Türk Lirası olarak belirlenirken alt limit ise 4,50 Türk Lirasıdır. EFT ücretleri ATM, mobil bankacılık, şube, telefon bankacılığı, internet bankacılığına göre farklı fiyatlandırılmaktadır. Geç havalelerde ekstra ücret kesilmektedir.

HSBC Bankası müşteri hizmetleri numarası 0 850 211 0 111’dir. Bireysel telefon bankacılığına da aynı numaradan ulaşılabilmektedir. Eğer kurumsal müşteri hizmetleri ile iletişime geçilecek ise 0 850 211 0 424 numaralı telefonun aranması gerekmektedir. Kayıtlı telefon numarası ile arandığı takdirde HSBC müşteri temsilcisine direkt bağlanma işlemi yapılabilecektir.

HSBC Bankası ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. HSBC Bankası müşterileri istedikleri platform aracılığı ile ihtiyaç kredisine başvuru yapabilmektedir. Ancak HSBC Bankası müşterisi olmayan kişiler öncelikle hesap açmalı ya da direkt olarak şubeden kredi başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İhtiyaç kredisi alırken;

 • Başvuru formu
 • T.C Kimlik fotokopisi
 • Maaş bordrosu
 • SGK bilgileri
 • Güncel fatura

Türündeki evraklar istenmektedir.

HSBC İhtiyaç Kredisi Hesaplama sayfasını linke tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

HSBC Bankası taşıt kredisi almak için belli bir miktarın müşteri tarafından karşılanması istenmektedir. Taşıt kredisi sıfır araçlar için alınabileceği gibi 2. El araçlar için de başvuru yapılabilmektedir. HSBC Bankası taşıt kredisi başvurularında kefil istememektedir. HSBC Bankası taşıt kredisi için en fazla vade süresini 48 ay olarak belirlenmiştir. Krediyi alabilmek için alınacak olan taşıtın, bankaya rehin olarak gösterilmesi ise zorunludur. Kredi başvuru kanalı sadece şube olup herhangi bir internet, mobil ve telefon bankacılığı platformu üzerinden başvuru kabul edilmemektedir. Temel belgelerin yanı sıra;

 • Taşıtın ruhsat fotokopisi

İstenen evraklar arasında yer almaktadır.

HSBC Taşıt Kredisi Hesaplama sayfasını linke tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

HSBC Bankası konut kredisi veren bankalar arasındadır. HSBC Bankası konut kredisi şartları arasında vade süresinin 120 ay olması ve ekspertiz raporunun belirtilen yüzdesi kadar kredi alınmasının kabul edilmesi yer almaktadır. Konut kredisi bankanın müşterisi olunsa dahi şube üzerinden yapılması gerekmektedir. Temel belgelerin yanı sıra;

 • Kredi çekilecek olan konutun tapusu

HSBC Bankası konut kredisi başvurusu sırasında istenmektedir.

HSBC Konut Kredisi Hesaplama sayfasını linke tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

HSBC Bankası hafta sonu açık şubeler arasında arama yapıldığı zaman herhangi bir şubeye ulaşılamamaktadır. Çoğu bankada olduğu gibi HSBC Bankasında da hafta sonu çalışan herhangi bir şube bulunmamaktadır. HSBC Bankası sadece hafta içi beş gün boyunca faaliyet göstermektedir.

HSBC Bankası’na ait kredi kartları özellikleri ile dikkat çekmektedir. HSBC kredi kartları her amaca hizmet eden farklı kategoriler ile hazırlanmıştır. HSBC Bankası kredi kartları şu şekildedir;

 • HSBC Premier Kredi Kartı
 • HSBC Advance Kredi Kartı
 • HSBC Advantage Kredi Kartı
 • HSBC Concept Kredi Kartı
 • HSBC Ek kart

HSBC Bankası trafik sigortası trafik poliçesi ismi ile de bilinmektedir. Bankaya ait olan Zorunlu Trafik Sigortasının bedeli Türkiye Cumhuriyeti Hazine Müsteşarlığı aracılığı ile düzenlenmekte ve miktara karar verilmektedir. HSBC Bankası zorunlu trafik sigortası yaptırmak için bankanın şubesine gidilmesi gerekmektedir. İnternet, mobil ve telefon bankacılığı üzerinden sigorta yaptırılamamaktadır. HSBC zorunlu trafik sigortasına ait ödenmesi gereken primler 4 taksite bölünebilmektedir.

HSBC Bankası vadeli hesap e- Mevduat hesap olarak isimlendirilmektedir. Mevduat hesabı internet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı ve şube üzerinden açılabilmektedir. Mevduat hesabı Türk Lirası ile açılabildiği gibi HSBC Bankası üzerinden farklı dövizlerde de Euro, Dolar, altın gibi mevduat hesabı alınabilmektedir. Ana para üzerine eklenen faiz miktarı ile işleyen kazanç sisteminde mevduat hesabına yatırılacak para ve mevduat süresi hesap sahibi tarafından belirlenmektedir.

HSBC Bankası bireysel emeklilik için özel olarak belirlediği avantajlı kurallar çerçevesinde çalışmalarını yürütmektedir. HSBC Bankası’nın HSBC Bankası bireysel emeklilik başvurusu yapabilmek için öncelikle bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

 • 18 yaşını doldurmak
 • 56 yaşından sonra emeklilik ücretine erişimi kabul etme
 • 10 yıllık süre boyunca emeklilik sistemine dahil olma

İsteyen müşteriler emekliliklerinin ardından tek seferde paralarını alabilecekleri gibi emekli maaşına ek olarak da alabilirler. Bireysel emeklilik sistemine başvurular HSBC Banka şubeleri üzerinden yapılabilmektedir. Bireysel emeklilik sistemi HSBC Bankası üzerinden alındığı takdirde kişiler yüzde 25 daha karlı olmaktadır.

HSBC Bankası avans hesabın limit değiştirme işlemleri internet, mobil ve telefon bankacılığı üzerinden yapılabileceği gibi ATM’den de yapılabilmektedir. HSBC Bankası eksi bakiyeye düşmemek için internet bankacılığı ya da mobil uygulama aracılığı ile HSBC avans hesap bakiyesi kontrol edilebilmektedir.

HSBC Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

15 Nisan 2020 İhtiyaç Kredisi

HSBC Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları


HSBC Faiz Oranları? HSBC Kredi Faiz Oranları? HSBC İhtiyaç Kredisi Oranları?

Devamını Oku
Kredi Kartı ile Doğalgaz Fatura Ödeme

10 Mart 2020 Kredi Kartı

Kredi Kartı ile Doğalgaz Fatura Ödeme


Doğalgaz Fatura Ödeme? Doğalgaz Faturası Nereden Ödenir? Doğalgaz Faturası Kredi Kartı Taksitlendirme?

Devamını Oku
Üste Dön