Hepsiburada Alışveriş Kredisi

17 Ağustos 2019 İhtiyaç Kredisi

Alışveriş Kredisi Hepsiburada

Hepsiburada alışveriş kredisi nedir; kişilerin Hepsiburada üzerinden yapacakları alışverişlerinde, kendilerine ödeme kolaylığı sağlaması açısından pratik bir şekilde kredi çekebildikleri bir seçenektir. Kişiler ilgili krediyi,  Hepsiburada’dan alışverişlerini yaptıkları sırada alabilmektedirler. Ödeme adımında başvuru yapılabilen bir kredidir. Sadece Hepsiburada anlaşmalı olduğu bankalar üzerinden alınabilmektedir. Kişinin alışveriş kredisinin kesin olarak onaylanacağının garantisi bulunmamaktadır. Kişilerin aldıkları ürünlere göre kendilerine 60 aya varan vade seçeneği sunulmaktadır. Bilgisayar almak için alışveriş kredisi almak isteyen kişilere 12 aya varan vade seçeneği sunulmaktadır. Kişilerin Hepsiburada’dan tablet alırken alışveriş kredisi kullanmaları durumunda; kendilerine 6 aya varan vade seçeneği sunulmaktadır. Kişi eğer Hepsiburada’dan 3.500 TL ve altında bir tutarı olan cep telefonu alıyor ise; alışveriş kredisi kullanması durumunda, kendisine 12 aya varan vade seçeneği sunulmaktadır. Ancak kişinin 3.500 TL’den daha pahalı bir telefon alması halinde kendisine 6 aya varan vade seçeneği sunulmaktadır.

Hepsiburada Alışveriş Kredisi İçin Anlaşmalı Olduğu Bankalar Nelerdir?

Hepsiburada  alışveriş kredisi için anlaşmalı olduğu bazı bankalar şunlardır:

 • Türkiye İş Bankası
 • Garanti Bankası
 • Akbank
 • Fibabanka
 • Yapı Kredi Bankası
 • Denizbank

Hepsiburada Alışveriş Kredisinin Özellikleri Nedir?

Hepsiburada alışveriş kredisinin özellikleri şunlardır:

 • Kişinin Hepsiburada alışverişlerinde alışveriş kredisi kullanabilmesi için; sepet tutarının 750 TL ile 15.000 TL arasında olması gereklidir.
 • Hepsiburada kişilere alışveriş kredisi alabilecekleri anlaşmalı bankaları sunmaktadır. Ancak kişilerin başvuru yaptıkları kredilerin değerlendirme süreci ile ilgili sorumluluğu Hepsiburada almamaktadır. Bankanın sorumluluğundadır.
 • Kişinin Hepsiburada’dan aldığı alışveriş kredisi ile ilgili taksitlendirme ve diğer işlemlerini ilgili banka ile halletmesi gereklidir.
 • Kişinin sipariş tarihinden, kredisini kapatması gereken tarihe kadar geçen sürede oluşan faizlerden kişi sorumludur.
 • Kişinin alışveriş kredisi ile aldığı siparişini iptal etmesi veya iade etmesi durumunda; alışveriş kredisi otomatik olarak kapanmış gözükmemektedir. Kişinin banka ile tekrar görüşerek cayma talebini bildirmesi gereklidir.

Hepsiburada Alışveriş Kredisi Nasıl Kullanılır?

Hepsiburada alışveriş kredisi nasıl kullanılır sorusu için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

 • Kişinin öncelikle en az 750 TL değerindeki bir ürünü sepetine atması ve ödeme adımına kadar gitmesi gereklidir.
 • Kişi ödeme adımında ödeme seçenekleri içerisinden alışveriş kredisini seçmelidir.
 • Ardından kişinin alışveriş kredisi almak istediği bankadaki hesabına giriş yapabilmesi adına kendisinden bilgileri talep edilmektedir.
 • Kişinin hesabına giriş yaptıktan sonra kendisinden istenen bilgileri doğru bir şekilde girmesi ve sonrasında var olan alışverişin geri ödenmesinde uygulanmasını istediği vade seçeneğini seçmesi gereklidir.
 • Kişi alışveriş kredisi başvurusunu onaylamalıdır.
 • Kişinin eğer alışveriş kredisi almasına engel bir durum yok ise; kredisi anında onaylanmaktadır ve alışverişi tamamlanmaktadır.

Denizbank Hesabı Olanlar Nasıl Alışveriş Kredisi Alırlar?

Denizbank hesabı olanların alışveriş kredisi alabilmek için izlemesi gereken adımlar şunlardır:

 • Denizbank ile alışveriş kredisi almak isteyen kişiler öncelikle gerekli miktarda ürünü sepetlerine atar ve ödeme adımına kadar gelirler.
 • Ardından ödeme adımında alışveriş kredisi seçeneğini seçerler.
 • İlgili bankalardan Denizbank’ı seçerler ve Denizbank hesabına giriş şifrelerini girerler.
 • Kişilerin ardından kendilerine uygun olan bir vade seçeneğini seçmesi ve gerekli bilgileri girmesi üzerine alışveriş kredisi alma işlemi tamamlanmış olmaktadır.
 • Bu süreçte kişinin Denizbank hesabının olması durumunda; kişinin hesabından Hepsiburada’ya direkt olarak ödeme yapılmaktadır. Dolayısı ile kişinin onay bekleme süreci olmamaktadır. Kişinin siparişin hazırlanıp, kargoya verilme süreci daha hızlı olmaktadır.

Hepsiburada İş Bankası Alışveriş Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Hepsiburada İş Bankası alışveriş kredisi alma şartları şunlardır:

 • Kişinin alışveriş kredisi alırken İş Bankası’nı seçebilmesi için; hali hazırda İş Bankası müşterisi olması gereklidir.
 • Hepsiburada İş Bankası ile anlaşmalı olduğundan; kişilere vade ve faiz oranları konusunda avantajlar sunabilmektedir.
 • İş Bankasından alışveriş kredisi alınarak verilen siparişlerin iptal edilmesi veya iade edilmesi durumunda; kişi eğer bir cayma talebi olur ise bunu bizzat İş Bankası ile iletişime geçerek bildirmelidir.
 • Kişilerin İş Bankası aracılığı ile Hepsiburada’dan alışveriş kredisi alabilmesi için; 750 TL ile 15.000 TL arasında sepet tutarları var iken alışveriş kredisi ile ödeme yöntemini seçmesi gereklidir.

Hepsiburada İş Bankası Alışveriş Kredisi Nasıl Alınır?

Hepsiburada İş Bankası alışveriş kredisi alabilmek için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

 • Kişinin öncelikle gerekli miktarda ürünü sepete ekledikten ve ödeme ekranına geldikten sonra alışveriş kredisi seçeneğini seçmesi gereklidir.
 • Açılan sayfada kişinin İş Bankasından alışveriş kredisi alması durumunda; hangi vade seçenekleri ile ne kadar taksit ödeyeceği ve toplamda ne kadar geri ödeme yapacak olduğunun tablosu yer almaktadır. Kişi bu tabloyu inceleyerek kendisine en uygun vade seçeneğini seçmelidir.
 • Ardından açılan sayfadan kişinin İş Bankası hesabına giriş yapması istenmektedir. Kişi müşteri numarası ve şifresi ile beraber İş Bankası hesabına giriş yapmalıdır.
 • Kişinin karşısına yaptığı işlemin özeti çıkmaktadır. Kişinin bu işlemi onaylaması durumunda alışveriş kredisi başvurusu gerçekleşecektir. Kısa süre içerisinde kredisinin onaylanması ile birlikte alışverişi de onaylanacaktır.

Hepsiburada Alışveriş Kredisinin Geri Ödemesi Nereye Yapılır?

Hepsiburada alışveriş kredisinin geri ödemesi; bankaya yapılmaktadır. Hepsiburada alışveriş kredisi için bir aracı kurumdur ve kredinin alınma süreci ile de ödeme süreci ile de ilgilenmemektedir. Kişi alışveriş kredisi aldığı ilgili bankanın şubesine, internet şubesine, ATM’sine veya mobil şubesine; taksit ödemelerini yapabilmektedir.

Hepsiburada Alışveriş Kredisi Onaylanma Süresi Ne Kadardır?

Hepsiburada alışveriş kredisinin onaylanma süresi; çok uzun sürmemektedir. Direkt olarak bankalara kredi başvurusu yapmak ile farkı olmayan bir süreçtir. Kişilerin kredi başvuruları; kredi notlarına, kredi geçmişlerine, gelir durumlarına göre anında değerlendirilmektedir. Kişinin kredi başvurularının değerlendirme sonuçlarına da kendilerine anında bildirilmektedir.

Hepsiburada Alışveriş Kredisi Neden Çıkmaz?

Hepsiburada alışveriş kredisinin çıkmama nedeni; Hepsiburada ile alakalı bir durum değildir. Çünkü kişilerin banka ile arasında olan bir durumdur. Alışveriş kredisi de; kişilerin bankalardan talep ettikleri ihtiyaç kredileri, taşıt kredileri ve konut kredileri gibi bir süreçten geçerek değerlendirilmektedir. Kişilerin kredi notu oldukça düşük ise, kişilerin hali hazırda ödenmemiş kredi borçları bulunuyor ise, kişilerin kredi limit oranları alınmak istenen kredi miktarı ile örtüşmüyor ise; bu gibi durumlarda, banka kredi verilmesine onay vermemektedir. Kişilerin alışveriş kredilerine onay alabilme sürecini çözebilmeleri için; yine ilgili bankalar ile görüşmeleri gereklidir.

Hepsiburada Alışveriş Kredisi Hesaplama Örneği

Hepsiburada alışveriş kredisi hesaplama örnekleri şunlardır:

 • Kişinin 12 ay vade ile 3.000 TL tutarında alışveriş kredisi alması durumunda; uygulanan akdi faiz oranı %2.19 olmaktadır ve aylık efektif faiz oranı %3.0430 olmaktadır. Yıllık efektif faiz oranı ise %36.5158 olmaktadır. Kişinin aylık ödemesi gereken taksit tutarı; 294.73 TL’dir. Kişinin toplamda geri ödemesi gereken miktar ise; 3.536,76 TL olmaktadır.
 • Kişinin 24 ay vade ile 5.000 TL tutarında alışveriş kredisi alması durumunda; uygulanan akdi faiz oranı %2.19 olmaktadır ve aylık efektif faiz oranı %3.0431 olmaktadır. Yıllık efektif faiz oranı ise %36.5168 olmaktadır. Kişinin aylık ödemesi gereken taksit tutarı; 283.53 TL’dir. Kişinin toplamda geri ödemesi gereken miktar ise; 6.804,72 TL olmaktadır.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön