Halk Bank Kredi Başvurusu SMS İle

16 Mayıs 2020 İhtiyaç Kredisi

Halk Bank Kredi Başvurusu SMS?

Halk bank kredi başvurusu SMS ile kredi çekme fırsatı Halk Bankasından yapılabilecek kredi talebi yollarından en kolayıdır. SMS ile kredi çekme talebi, telefon üzerinden talep edilen kredi özelliklerinin ‘’3452’’ numarasına gönderilmesi ile gerçekleştirilmektedir. HalkBank kredi başvurusu SMS ile yapıldığında, bir ön talep işlemi gerçekleşmektedir. Bu SMS yoluyla banka, kişinin kredi almaya uygunluğu hakkında karar vermektedir. Kredi çekmeye uygun görülen kişiler aranarak şubelere davet edilmektedir. Halk Bankası SMS ile kredi kullanımında 60 ay vade imkanı sunmaktadır. SMS ile kredi talebi yapılırken izlenecek yol ve gerekli evraklar alt başlıklar içerisinde sunulmaktadır.

HalkBank Kredi Başvurusu SMS İle Nasıl Yapılır?

SMS ile Halk Bank kredi talebi ‘’3452’’ numarasına mesaj gönderilerek gerçekleştirilmektedir. SMS ile yapılacak kredi başvurularında 60 ay vade olanağından ve % 1.59 oranında düşük faiz uygulamasından yararlanılmaktadır. Halk Bank SMS yoluyla kredi başvurusu için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Cep telefonundan yeni mesaj oluşturmak için mesajlar bölümüne giriş yapılmaktadır.
  • Yeni mesaj ekranına, ‘’KREDİ, TC Kimlik numarası, aylık gelir bilgisi, kredi alımı için tercih edilen tutar’’ açıklamaları girilmelidir. Bu bilgiler aralarında bir boşluk bırakılarak yazılmalıdır.
  • Halk Bankın SMS ile kredi başvurusu aldığı numara, ‘’3452’’ olarak belirlenmiştir. Oluşturulan SMS, sonraki aşamada bu numaraya gönderilmelidir.
  • SMS gönderimi ile kredi başvuru talebi işlemi tamamlanmaktadır.

Kredi talebinin onaylanması durumunda, banka telefon numarası üzerinden iletişime geçmektedir. Yapılan bu görüşmede kişi kredi koşullarının görüşülmesi için Halk Bank şubesine davet edilir. Şube daveti sırasında istenilen evraklar alt başlıkta sunulmaktadır.

Halk Bankası Kredi Başvurusu SMS İle Yapıldığında İstenilen Belgeler?

SMS başvurusu ardından şubeye teslim edilmelidir. SMS başvurusu ile olumlu dönüş yapılanlar, asıl başvuru formunun doldurulması için şubeye davet edilmektedir. Halk Bank, SMS başvurusunda olumlu yanıt alıp, şubeye davet edilen kişilere, 1.000 TL ve 15.000 TL kadar kredi kullandırmaktadır. Bu miktarlar üzerinden 60 ay vade olanağı sunup, %1.59 faiz oranı uygulamaktadır. Şube başvurusunda talep edilen evraklar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi fotokopisi
  • Maaş bordrosu veya gelir belgesi
  • İkamet belgesi
  • Kişi adına kayıtlı su veya elektrik faturası

Bu belgeler SMS Başvurusu sonrası Halk Bank şubesine teslim edilmektedir. Müşteri temsilcisi ile asıl kredi başvuru formu, SMS bulunan kredi limiti üzerinden düzenlenir ve bilgiler kayıt altına alınır. Başvuru talep formuna evrakların eklenip, imza atılması ile işlem tamamlanmaktadır. Kredi limitinin temini aynı banka şubesinden yapılmaktadır.

Yorumlar

25 bin tl iğtiyayaç kredisi basvurmak istiyorum

zümrüt sevgi

1 Eylül 2020

15.000 TL LİK KREDİ ÇEKEBİLİRMİYİM YADA ALMA ŞANSIM VARMI EVİN BANYO VE TUVALET KISMINI YAPTIRACAĞIM ONUN İÇİN BAŞVURDUM

DURAN TÜRKMEN

27 Haziran 2020


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön