Faizsiz Ev Kredisi Veren Bankalar

19 Ağustos 2019 Konut Kredisi

Faizsiz Ev Kredisi

Faizsiz ev kredisi veren bazı bankalar şunlardır:

  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası

İlgili bankalar; kişilerin aldıkları kredilere faiz uygulamamaktadır. Ancak kar ve zarar ortaklığı yöntemi ile kredi vermektedirler. Dolayısı ile kar ve zarar ortaklığı ile aldıkları paranın belirli bir oranda fazlasını geri ödemeleri gereklidir. Ancak bakıldığında bu bir faiz uygulaması değildir. Ayrıca kişilerin bankaların yanı sıra; Emin Evim gibi kurumlardan da faizsiz ev kredisi alabilmesi mümkündür. Ancak Emin Evim’de şartlar biraz daha farklıdır. Kişiler krediyi direkt başvurdukları ay alıp, direkt başvurdukları ay aldıkları eve yerleşememektedir. Kişiler belirli sayıda ev almak isteyen kişilerin katıldığı bir gruba katılırlar ve grup içinde çekilen kuraya göre, her ay bir kişi ev sahibi olmaktadır. Devletten ve Esnafların da faizsiz kredi alabilme imkanı bulunmaktadır. Ancak bunun için Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na kayıtlı olmaları gereklidir.

Faizsiz Ev Kredisi Alabilmek İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Faizsiz ev kredisi alabilmek için gerekli şartlar şunlardır:

  • Katılım bankası sistemine dahil olmayan bankalarda 60 ay vadeye kadar 0 faizli kredi alabilmek için; kişinin konut kredisi alırken %25 peşinat katkı payı ödemesi yapması gereklidir.
  • Kişilerin aldıkları konut kredisine uygulanacak olan kar payı oranı; kişilerin krediyi almadan önce ödedikleri peşinata ve katkı payı tutarlarına göre değişiklik göstermektedir. Dolayısı ile daha düşük kar payı oranı ile kredi almak isteyen kişilerin; daha fazla peşinat ödemeleri gereklidir.
  • %20’nin altında peşinat ödeyecek olan kişilere sıfır faizli kredi verilmemektedir. Devletten.

Kuveyt Türk Faizsiz Ev Kredisi Hesaplaması

Kuveyt Türk faizsiz ev kredisi hesaplaması yapmak gerekir ise; 120 ay vade ile 100.000 TL konut kredisi alındığı var sayılsın. Kişinin aldığı bu krediye uygulanan kar payı oranı %1.47 olarak belirlenmiştir. Kişiden aylık ödemesi talep edilen taksit tutarı; 1.779 TL’dir. Kişinin toplamda geri ödemesi beklenen tutar ise; 214.464 TL’dir.

Faizsiz Ev Kredisi Kuveyt Türk makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Albaraka Türk Faizsiz Ev Kredisi Hesaplaması

Albaraka Türk faizsiz ev kredisi hesaplaması yapmak gerekir ise; 120 ay vade ile 100.000 TL konut kredisi alındığı var sayılsın. Kişinin aldığı bu krediye uygulanan kar payı oranı %1.64 olarak belirlenmiştir. Kişiden aylık ödemesi talep edilen taksit tutarı; 1.911 TL’dir. Kişinin toplamda geri ödemesi beklenen tutar ise; 230.624 TL’dir.

Ziraat Katılım Faizsiz Ev Kredisi Hesaplaması

Ziraat Katılım faizsiz ev kredisi hesaplaması yapmak gerekir ise; 120 ay vade ile 100.000 TL konut kredisi alındığı var sayılsın. Kişinin aldığı bu krediye uygulanan kar payı oranı %0.99 olarak belirlenmiştir. Kişiden aylık ödemesi talep edilen taksit tutarı; 1.428 TL’dir. Kişinin toplamda geri ödemesi beklenen tutar ise; 172.202 TL’dir.

Ziraat Katılım Bankası Ev Kredisi konulu makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Türkiye Finans Katılım Faizsiz Ev Kredisi Hesaplaması

Türkiye Finans katılım faizsiz ev kredisi hesaplaması yapmak gerekir ise; 120 ay vade ile 100.000 TL konut kredisi alındığı var sayılsın. Kişinin aldığı bu krediye uygulanan kar payı oranı %1.60 olarak belirlenmiştir. Kişiden aylık ödemesi talep edilen taksit tutarı; 1.880 TL’dir. Kişinin toplamda geri ödemesi beklenen tutar ise; 226.339 TL’dir.

Senin Bankan Faizsiz Ev Kredisi Hesaplaması

Senin Bankan faizsiz ev kredisi hesaplaması yapmak gerekir ise; 120 ay vade ile 100.000 TL konut kredisi alındığı var sayılsın. Kişinin aldığı bu krediye uygulanan kar payı oranı %1.47 olarak belirlenmiştir. Kişiden aylık ödemesi talep edilen taksit tutarı; 1.779 TL’dir. Kişinin toplamda geri ödemesi beklenen tutar ise; 214.464 TL’dir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön