Faizsiz Ev Kredisi Kuveyt Türk

17 Ağustos 2019 Konut Kredisi

Kuveyt Türk Ev Kredisi

Kuveyt Türk konut finansmanı ev sahibi olmak isteyen herkese sağlanabiliyor. Kuveyt Türk bir katılım bankasıdır. Bundan dolayı da katılım bankacılığına uygun bir şekilde finansmanlar sağlanır. Ayrıca bu finansmanlar için faiz değil kar oranı uygulanır. Kuveyt Türk ev kredisi kar oranı ise %1,47’dir. Bu finansmana başvurmak için banka şubelerine gidilebilir. Ayrıca ATM'ler aracılığıyla da kredi başvurusu yapılabilmesi mümkündür. Kuveyt Türk ev kredisi hesaplama sitemizden yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Hangi Ev Finansmanlarını Veriyor?

Kuveyt Türk’ün verdiği ev finansmanlarından bir tanesi Kentsel Dönüşüm Finansmanı’dır. Kentsel dönüşüm için finansman desteğine ihtiyacı olan kişilerin bu finansmana başvurabilmeleri mümkündür. Bunun yanı sıra Kuveyt Türk’ün diğer konut finansmanları şu şekildedir:

  • Sabit ödemeli finansman,
  • Düzensiz ödemeli finansman,
  • Gurbetten sılaya gayrimenkul finansmanı,
  • İşyeri ve arsa finansmanı,
  • 2B finansmanı,
  • Anlaşmalı konut projeleri finansmanı.

Kuveyt Türk Ev Değerinin Yüzde Kaçına Kadar Kredisi Sağlıyor?

Kuveyt Türk konut finansmanı miktarı konut değerinin %90’nına kadar çıkabiliyor. Kuveyt Türk konutun sınıfına göre verdiği finansmanın miktarını belirliyor. Konut enerji performansı A sınıfı olan konutların ekspertiz değerinin %90’nına kadar finansman veriliyor. Eğer bir konutun enerji performansı B sınıfıysa bu konutun değerinin %85’ine finansman sağlanıyor. Diğer enerji sınıfı konutlarının ise %80’ine kadar kredi finanse edilebiliyor. Bunun için de ilk olarak konutun ekspertiz değerinin hesaplattırmak gerekiyor. Konut finansmanı alacak olan kişiler önce ekspertiz ile anlaşmalı ve bu ekspertizin hazırladığı rapora göre finansman talep etmelidir. Sitemizde Kuveyt Türk ev kredisi hesaplama işlemini istediğiniz tutarda yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Ev Finansmanı İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kuveyt Türk ev finansmanı başvuru evrakları arasında ekspertiz değerini gösteren rapor vardır. Ekspertiz değerine göre finansman sağlanacağı için bu rapor çok önemlidir. Bunun yanı sıra Kuveyt Türk ev kredisi için bankanın talep ettiği diğer belgeler şu şekildedir:

  • Nüfus cüzdanı ya da pasaport,
  • Çalışma durumuna göre geliri gösteren belge,
  • İkametgah ya da son 3 aya ait abonelik gerektiren fatura,
  • Bankada talep edilecek diğer belgeler.

Bunların dışında banka bazı durumlarda kefil de talep edebilmektedir. Kefil göstermesi gereken kişiler kefile ait belgeleri de bankaya teslim etmelidir. Ayrıca banka satın alınacak olan konutun ipotek ettirilmesini de talep eder.

Kuveyt Türk Ev Kredisi Vade Sayısı Kaçtır?

Kuveyt Türk ev kredisi vade sayısı 120 ya kadar çıkabiliyor. Kuveyt Türk konut finansmanına başvuran kişiler 120 ay vade imkanından da yararlanabiliyor. Bu konut finansmanına başvurmadan önce aylık taksit hesaplaması yapmak isteyen kişiler ise Kuveyt Türk’ün internet sitesine girebilirler. Kuveyt Türk web sitesinden konut finansmanı sayfasını açan kişiler ekranın sağ tarafında hesaplama aracını bulabilirler. Bu alana çekilmek istenen kredinin tutarı ve vade sayısı yazılarak kolay bir şekilde hesaplama işlemi yapılabilir. 

Kuveyt Türk Ev Kredisi Sigortası Ne İşe Yarar?

Kuveyt Türk ev kredisi sigortasının amacı alınan finansmanın her türlü durum karşısında garantiye alınmasıdır. Kuveyt Türk ev kredisi alan kişiler bu finansman için hayat sigortası da yaptırabiliyor. Bu hayat sigortası sayesinde de finansman alan kişi vefat ederse ya da kaza sonucunda maluliyet yaşarsa çevresindeki insanlara borç bırakmamış oluyor. Böyle durumlar yaşanması halinde finansman taksitleri sigorta şirketi tarafından ödeniyor. Bu sigortanın poliçesi de finansmana uygun bir şekilde hazırlanıyor. Böylece finansman taksitleri bitince sigorta da otomatik olarak sonlanmış oluyor. Bu sigortayı yaptırabilmek için 74 yaşından küçük olunması gerekiyor. 74 yaşından büyük kişiler için Kuveyt Türk tarafından hayat sigortası yapılmıyor. Ayrıca bu sigorta için azalan bakiyeli teminat seçilebilmesi de mümkündür.

Sitemizde yer alan Kuveyt Türk Ev Kredisi Hesaplama makinesi ile istediğiniz kredi miktarını istediğiniz ödeme koşulları ile hesaplama yapabilirsiniz. Diğer bankalara ait Konut Kredisi Hesaplama işlemini kolayca yapabilirsiniz.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön