Evlilik Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

2 Eylül 2019 İhtiyaç Kredisi

Evlilik ve Düğün Kredisi?

Evlilik için kredi çekmek ve masraflar için nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak, bankalar tarafından sunulan özel kredi seçenekleriyle mümkün olmaktadır. Bankalar sundukları finansal desteklere, evlilik hazırlıklarında lazım olacak olan nakit ihtiyacını karşılamak adına evlilik kredisini de eklemiştir. Oldukça uygun faiz oranları ve ödeme seçenekleriyle sunulan krediler için bankalara başvuruda bulunabilirsiniz.

Günümüzde her kredi başvurusunda olduğu gibi evlilik kredisi için de kredi notu ve gelir durumu büyük önem taşımaktadır. Bankalar kredi başvurularını değerlendirirken öncelikli olarak kredi notunu değerlendirmektedir. Ön başvurunun olumlu sonuçlanabilmesi için kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Evlilik kredisi 2019 seçenekleriyle ilgili detaylı bilgiye yazımızın devamında ulaşabilirsiniz. Bazı bankalar faizsiz olarak düğün kredisi vermektedir. Ödeme seçenekleri 3 ay ertelemeli olarak kullandırmaktadır. Kamu çalışanları ve özel sektör çalışanları bu tür kampanyalardan faydalanabilirler. Evlilik kredisi veren bankalar veya düğün kredisi veren bankalar olarak adlandırabiliriz.

Garanti Bankası Evlilik Kredisi, Şartları Nelerdir?

Garanti Bankası belirli dönemlerde çiftlere evlilik döneminde destek olabilmek adına farklı kampanyalar düzenlemektedir. Kampanyaların olmadığı zamanlarda ise evlilik için ihtiyacınız olan krediyi, ihtiyaç kredisi olarak almanız mümkündür. 50 bin TL’ye kadar kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi faiz oranları %1,83’den başlamaktadır. 36 aya varan vade seçenekleriyle nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Garanti Bankası’na yapacağınız kredi başvurusu için ihtiyacınız olan evraklar nüfus cüzdanı ve gelir belgesidir. Garanti evlilik kredisi için başvurularınızı;

 • Garanti BBVA bankası resmi web sitesi üzerinden ‘Hemen Başvur’ seçeneğiyle, başvurusu kolayca tamamlayabilirsiniz.
 • Garanti internet bankacılığı aracılığıyla şubeye gitmenize gerek kalmadan, hızlı bir şekilde başvuru yapmanız mümkündür. İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra sırasıyla; Başvuru- Kredi- İhtiyaç Kredisini tıklayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Alo Garanti numarası olan 444 0 335’i arayarak, kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Müşteri danışmanlarıyla görüşerek ayrıntılı bilgi almanızda mümkündür.

Yapı Kredi Bankası Evlilik Kredisi, Şartları Nelerdir?

Belge olarak sunabildiğimiz bir geliriniz varsa bu gelir düzenliyse en az 1.000 TL olmak üzere evlilik harcamalarınız için kredi çekmeniz mümkündür. 48 aya varan vade seçenekleri ve uygun faiz oranlarıyla evlilik kredinize başvurabilirsiniz. Yapı Kredi evlilik kredisi hesaplama işlemini resmi web sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Yapı Kredi evlilik kredisi başvurusunda gerekli evraklar şu şekildedir;

 • Nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport aslı ve fotokopisi
 • Geliri kanıtlar nitelikte belge;
  • Emekliler için maaş cüzdanı fotokopisi
  • Kira geliri var ise bunu kanıtlar nitelikte kira kontratı ya da tapu belgesi
  • Kişi serbest meslek sahibi ise vergi levhasının fotokopisi
  • Kişi ücretli çalışan ise son 3 aya ait maaş bordrosu
 • Elektrik, doğalgaz, su, telefon gibi başvuru sahibinin adına kayıtlı bir fatura aslı ya da ikametgah belgesi

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi için başvurusu farklı kanallardan yapmanız mümkündür. Evlilik kredisi için başvurunuzu şu kanallardan yapabilirsiniz;

 • Yapı Kredi müşteri hizmetleri olan 444 0 444 ya da 0850 222 0 444’ü arayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Yapı Kredi şubelerine uğrayarak detaylı bilgi alabilir, başvurusu yapabilirsiniz.
 • Yapı Kredi internet şubesi, mobil şube kanallarından ya da resmi web sitesi üzerinden başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • Evlilik kredisi başvurunuzu SMS yoluyla da yapmanız mümkündür. SMS ile başvurmak için kredi türünü yazıp bir boşluk, ardından T.C kimlik numaranız boşluk ve ardından aylık net gelirinizi yazara 4411’e göndermeniz gerekmektedir. Göndermeniz gereken SMS örneği ‘EVLILIK 12345678912 3000’ şeklinde olmalıdır.

Türkiye İş Bankası Evlilik Kredisi Nedir, Şartları Nelerdir?

İş Bankası evlilik kredisi için ihtiyaç kredisine başvuruda bulunabilirsiniz. İş Bankası tüm ihtiyaçlarınız için uygun faiz oranları ve ödeme seçenekleriyle kredi sunmaktadır. 36 aya varan vade seçenekleri ile %2,20’den başlayan faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Hayalinizdeki düğünü yapabilmek için İş Bankası ihtiyaç kredisine;

 • İnternet ya da mobil şube üzerinden sırasıyla; Başvurusu- Ürünler- Anında Kredi seçeneğiyle başvurabilirsiniz.
 • SMS yoluyla başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için NAKIT boşluk, T.C kimlik numarası boşluk, kredi tutarı boşluk, aylık gelirinizi yazıp 4402’ye gönderebilirsiniz. SMS ‘NAKIT 12345678912 5000 3000’ şeklinde gönderilmelidir.
 • İş Bankası şubelerinden ya da 0850 724 0 724 telefon şubesinden de başvurunuzu yapabilirsiniz.

Akbank Masrafsız Düğün Kredisi Nedir, Şartları Nelerdir?

Evlilik kredisi Akbank tarafından Düğün Kredisi adı altında verilmektedir. Yeni evlenecek olan kişilere özel sunulan kredi, oldukça uygun faiz oranları ile sunulmaktaydı. Sunulan kampanya, 10 bin TL’ye kadar %2,01’dan başlayan faiz oranları ile verilmiştir. Masrafsız ve oldukça uygun faiz oranıyla sunulan kampanya belirli dönemlerde tekrarlanmaktadır.

2019 yılı için evlilik kredisine ihtiyacınız varsa, Akbank ihtiyaç kredisine başvuruda bulunabilirsiniz. Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • İkametgah belgesi
 • Gelir belgesi
 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

Akbank ihtiyaç kredisini 36 aya varan vadeler ile 50 bin TL’ye kadar çekebilirsiniz. Faiz oranları %1,89’dan başlamaktadır. Başvurularınızı dilerseniz resmi web sitesi üzerinden dilerseniz mobil ya da internet şubesinden dilerseniz Akbank şubelerinden düğün kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Nedir, Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası evlilik kredisi 2019 yılında tüketici kredisi olarak verilmektedir. Tüm bireysel ihtiyaçlar için verilen tüketici kredisi, 36 aya varan vadelere ve esnek ödeme seçeneklerine sahiptir. Evlilik masraflarınız için Ziraat Bankasına; şubelerinden, resmi web sitesinden, mobil ya da internet bankacılığı üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Ziraat Bankasından tüketici kredisi alabilmeniz için kredi notunuzun yüksek olması ve gerekli durumlarda maddi teminat gösterebilmeniz gerekmektedir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön