Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar

13 Mart 2021 İhtiyaç Kredisi

Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi?

Ev hanımlarına faizsiz kredi veren bankaların başvuruları değerlendirirken baktıkları noktaların başında kredi notu ve gelir belgesi gelmektedir. Özellikle çalışmayan ev hanımlarına kredi çıkma olasılığını düşüren bu iki unsuru dert etmeyen bazı bankalarda bulunuyor. Çalışmayan ev hanımlarına faizsiz kredi çekme fırsatı sunan bu kurumlar;

  • Aktif Bank
  • Enpara
  • Denizbank
  • CEPTETEB
  • Türkiye İş Bankası
  • KOSGEB

Aktif Bank N Kolay Kredi

N kolay kredi ile Aktif Bank kredi notunu dert etmeden herkese ihtiyaç kredisi fırsatı sunmaktadır. Başvurular sadece internet üzerinden yapılmakla beraber 18 yaşından büyük ve risk ve istihbaratında olumsuzluk bulunmayan herkes başvurabilir. N kolay kredi kapsamında 2.000 TL ile 60.000 TL arasında kredi başvurularınızı yapabilirsiniz. Ayrıca bu kredide en düşük vade 3 ay en yüksek vade ise 60 ay olarak belirlenmiştir. %2,59 ile %2,79 oranında değişen faizlerle sizde başvurunuzu nkolaykredi üzerinden yapabilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden gösterilen adımları takip ederek başvurunuzu rahatlıkla yapabilirsiniz. Başvurunuzu tamamladıktan sonra kredinin onaylanma süreci sadece 3 dakika sürmektedir. Krediniz onaylanırsa banka sizi arayarak gerekli belgeleri imzalamanız için kurye göndermektedir.

Faizsiz Kredi başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Enpara Dijital Bankacılık

Enpara ihtiyaç kredisi ile şubeye gitmeye gerek kalmadan, dosya ve komisyon almadan ihtiyaçlarınıza çözüm oluşturabilirsiniz. Yeni nesil bankacılık hizmeti olan Enpara QNB Finansbank tarafından desteklenmektedir. Tüm bankacılık hizmetleri internet şubesi, mobil şube, çözüm merkezi ve QNB Finansbank ATM’leri üzerinden yapılmaktadır. Enpara şubesi olmaması dışında bir bankadan beklediğiniz her şeye sahiptir. Enpara ihtiyaç kredisi sayesinde 60.000 TL’ ye kadar olan ihtiyaçlarınızı 60 ay vade seçeneğiyle ödeyebilirsiniz. Enpara diğer bankalara kıyasla kredi puanına o kadar önem vermemektedir. Kredi notu çok kötü olmayan ev hanımları kredilerini Enpara üzerinden alabilirler.

Denizbank Ev Hanımlarına Özel Hizmet

Denizbank ev hanımlarına ihtiyaç kredi vermekle beraber sunulan bu kredilerin onaylı olması gerekir. Yani Denizbank müşterisiyseniz, kredi kartı veya banka kartına sahipseniz banka size kredi teklifi sunmakta. Eğer bu kredi teklifini kabul ediyorsanız Denizbank internet sitesi üzerinden size onaylı olarak verilen bu krediye başvuru yapabilirsiniz. %1,99 oranlardan ve 60 aya varan vade seçeneklerinden sizlerde yararlanabilirsiniz. Denizbank ayrıca ev hanımı paketiyle altın günleri ve biriken mevduat hesabıyla ev hanımlarını desteklemektedir.

KOSGEB Girişimci Ev Hanımı?

KOSGEB ev hanımlarına girişimci olabilme fırsatı tanımaktadır. KOSGEB ev hanımlarına kendi iş yerlerini açabilmeleri amacıyla hibe ve destek kredisi vermektedir. KOSGEB bu destek kapsamında ev hanımlarına pozitif ayrımcılık yani ayrıcalık tanımaktadır. 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi fırsatı sunan KOSGEB bu desteği belirli şartlar altında vermektedir. KOSGEB girişimci ev hanımı desteğinin şartları;

  • KOSGEB il veya ilçe müdürlüklerine giderek ücretsiz olarak sunulan KOSGEB girişimcilik kursuna kayıt yaparak başarıyla bu kursu bitirmelisiniz.
  • Yapacağınız işe uygun bir iş planı hazırlamalısınız.
  • Bu iş planını KOSGEB il veya ilçe merkezlerine giderek başvurunuzu yapmalısınız.
  • Bu hibeyi alabilmek için KOSGEB sitesi üzerinde hesap oluşturmalısınız.

Ev Hanımları Faizsiz Nasıl Kredi Çekebilir?

Ev hanımlarının bankadan kredi çekerken bankaların baktıkları ilk nokta kişinin kredi puanıdır. Kredi puanı Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından kişinin bireysel kredi ve kredi notu ödeme düzeni, kaç tane kredisi olduğu, kaç krediye başvurduğu, mevcut borç durumu gibi koşullar göz önüne alınarak hesaplanan bir finansal değerlendirmedir. Bu puan bütün bankalar tarafından görülmektedir ve bankalar bu puana göre kişileri değerlendirmektedir. Eğer kredi puanınız düşük ise bunu yükseltmeniz gerekmektedir.

Bankaların kredi çekerken istediği belgeler arasında gelir belgesi bulunmaktadır. Ancak ev hanımları kredi çekme talebinde bulunurken eğer gelir belgeleri yok ise teminat göstererek ya da kefil göstererek kredi çekebilir. Kefil olarak gösterdiğiniz kişinin kredi notunun yüksek olması ve memur olması yani düzenli bir gelire sahip olması kredi çekme şansınızı arttıracaktır.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön