En Uygun İhtiyaç Kredisi Masrafsız

23 Nisan 2020 İhtiyaç Kredisi

Masrafsız Kredi

Masrafsız ihtiyaç kredisi alımı, komisyon ve dosya masrafı talep etmeyen, yalnız faizlerle birlikte geri ödeme alan bankalarca yapılmaktadır. Bu kapsamda kredi alımı için bazı şartları yerine getirmek, aynı zamanda yalnız belli bankalara başvuru yapmak gerekmektedir. Tüm banka ve kuruluşların faizsiz masrafsız kredi verme gibi bir hizmeti bulunmamaktadır.

Masrafsız Kredi Almanın Şartları

Masrafsız kredi için koşullar şu şekilde sıralanabilir:

  • 18 yaşının üzerinde olunmalıdır.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunmalıdır.
  • Aylık gelir belgelenebilir durumda olmalı, net gelir miktarı belgeleri ile ortaya konmalıdır.
  • Özellikle dönemsel kampanyalar takip edilmelidir.
  • Aynı iş yerinde 6 aydan fazla bir süre çalışıldığını gösteren belgeye sahip olunmalıdır.
  • Talep edilecek miktarın, aylık ödemeleri, maaşın %50’sini geçmemelidir.
  • Kişi, bankanın gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ipotek gösterebilmelidir.
  • Faizsiz Masrafsız kredi, ihtiyaç kredisi adı altında verilmektedir. Bu nedenle ihtiyaç kredisi başvurularında istenen tüm belge ve şartlara sahip olunmalıdır.

CEPTETEB Masrafsız Kredi

TEB Bankası masrafsız kredi kapsamında müşterilerine 36 ay vade ile ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Bu kredinin miktarı  1.000 TL ile 20.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Kredinin aylık faiz tutarı %1,09 ile %1,60 olarak değişir. Kredi başvuruları online olarak yapılabilmektedir. Bankanın kendi müşterisi iseniz, CEPTETEB uygulamasını cep telefonunuza indirerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak banka müşterisi değilseniz, TEB Bankası online bankacılık hizmetlerini kullanabilirsiniz. Bankanın kendi internet sitesine başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak banka müşterisi olmamanız halinde banka tarafından bilgileriniz bilinemeyeceğinden, öncelikle içerisinde cep telefonunuzun ve T.C. kimlik numaranızın sorulduğu bir form doldurmanız gerekecektir. Ardından kredi miktarınızı girerek başvuru onayı bekleyebilirsiniz. Online başvurularda başvuru onayının 5 dakika içerisinde gelmesi beklenmektedir.

En fazla 36 ay yapılabilen vadelerde, ortalama 5.000 TL tüketici kredisi verilmektedir. Bu kapsamda 5.000 TL için 24 aylık vade planlandığını düşünelim. Burada aylık ödenmesi gereken tutar, uygulanan %1,09 faizle birlikte 245 TL olacaktır. Toplamda ödenmesi gereken tutar ise 5.859 TL olarak hesaplanır.

Enpara Masrafsız Kredi

Enpara masrafsız ihtiyaç kredisi kapsamında 1.000 TL ile 60.000 TL arasında kredi kullanmak mümkündür. En fazla 60 ay vade yapılan kredi tutarının faizlendirip, vade miktarına ve alınmak istene kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir. %1,05 ile %1,19 arasında değişen kredi  faizleri ile 20.000 TL tutarında ortalama bir kredi için 60 ay vade yapıldığını düşünelim. 60 ay sonunda ödenmesi gereken tutar 29.915 TL olacaktır. %1,19 faizle hesaplanan bu tutar, aylık 498 TL şeklinde ödenir.

Enpara, QNB Finansbank’a bağlı bir kuruluştur. Bu kapsamda kredi talepleri ve diğer işlemleri internet şubelerinden yapan firma, kredi taleplerine 5 dakika içinde yanıt vermektedir. Banka müşterisi olmanız halinde kredi taleplerinizin olumlu sonuçlanma şansı daha yüksektir.

Ziraat Bankası Masrafsız Kredi

Ziraat Bankasından masrafsız kredi kampanyası kapsamında 60 aya kadar kredi imkanı sunulmaktadır. Aylık %1,05 faizle verilen kredi, 1.000 TL ile 20.000 TL arasında verilebilmektedir. Banka herhangi bir komisyon ya da masraf almadan verdiği bu kredide, yalnızca faizler tutarında ödeme artırımına gider.

Masrafsız kredi kapsamında banka, ortalama 10.000 TL finansman desteği sağlamaktadır. Bu miktarın alınması halinde, 36 ay vade yapılabilmektedir. 36 ay sonunda ödenmesi gereken toplam kredi 12.528 TL olacak, aylık ödemeler 348 TL’ye tekabül edecektir. Aynı şekilde 10.000 TL için 24 ay vade imkanı kullanıldığında ödenmesi gereken aylık tutar 485 TL olacak, toplam masrafsız kredi ödemesi 11.640 TL olarak hesaplanacaktır.

Bir önceki yazımız olan Odeabank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. İhtiyaç Kredisi kategorimizde ilginizi çekebilecek konulara göz atabilirsiniz.

Konu 23.04.2020 Tarihinde Güncellenmiştir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön