En Uygun Araç Kredisi Veren Bankalar 2019

23 Aralık 2019 Taşıt Kredisi

En Uygun Araç Kredisi Veren Bankalar 2019

En uygun araç kredisi faiz oranına sahip taşıt kredileri her dönemde yoğun talep gören banka kredileridir. Taşıt kredisi almadan önce bankadan bankaya değişiklik gösteren kredi unsurlarını inceleyerek sizin için ideal araç kredisini talep edebilirsiniz. Sitemizde yer alan kredi arama motoru kullanarak, en uygun araç kredisi veren bankalar ve faiz oranları, vade seçenekleri ve ödeme planları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Aşağıda sizlere en uygun sıfır araç kredisi veren bankalar ile faiz oranları ve vadeleri hakkında bilgi verdik.

Garanti BBVA Taşıt Kredileri ve Faiz Oranları Nelerdir?

Garanti BBVA araç kredileri 120 Bin TL'nin altında değere sahip araçlar için 60 aya kadar vade seçeneği sunarken, 120 Bin TL'nin üzerindeki araçlar için 48 ay vade seçeneği uygulanmaktadır. Bireysel araç kredisi başvurularınızı Garanti BBVA Bankasına yapmadan önce güncel taşıt kredisi faiz oranlarını ve ödeme seçeneklerini incelemeniz size büyük kolaylık sağlayacaktır. Garanti BBVA taşıt kredileri;

 • Faiz oranı - %1,49
 • 48 – 60 aya vade seçeneği
 • 0 ve 2. El araçlarda geçerli
Olmak üzere hizmet vermektedir. Bankaların araç kredilerinin türüne ve kapsamına göre farklı vade seçenekleri ve geri ödeme modelleri belirlenebilmektedir.

Türkiye İş Bankası Araç Kredilerinin Özellikleri

İş Bankası taşıt kredisi talebinde bulunacak kişiler için araç değeri 120 Bin TL’ye kadar olan kısmının %70’i, 120 Bin TL'nin üzerindeki araçlar için toplam %50’si kadar araç kredisi desteği sunmaktadır. Türkiye İş Bankası taşıt kredileri;

 • %1,39 faiz oranı
 • 60 ay vade ve
 • %0,5 tahsis ücreti
Seçenekleriyle sunulmaktadır. İş Bankası araç kredilerinden ister sıfır km araçlar için isterseniz de ikinci el araçlar için kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Akbank Taşıt Kredisi Faiz Hesaplama ve Araç Kredileri

Akbank araç kredileri faiz oranları, vade seçeneklerine göre artış ya da azalış göstermektedir. 12 ay vadeli bir Akbank taşıt kredisi için %2,31 faiz oranı uygulanırken, 60 ay vadeli bir taşıt kredisi için bu oran %2,15 olarak belirlenmiştir. 50 Bin TL'lik bir Akbank taşıt kredisi için;

 • 60 ay vade - %1,29 faiz oranı
 • 262,5 TL - Kredi tahsis ücreti
 • %36,1254 - Yıllık maliyet oranı
Uygulanmaktadır. En uygun araç kredisi faiz oranları 2019 yılına göre hesaplanmaktadır. Ancak banklar özelinde bu faiz oranları ve vade seçenekleri farklılık gösterebilir. Bu nedenle mutlaka kredi çekilecek bankadan detaylı bilgiler alınmalıdır.

Yapı Kredi Bankası Araç Kredisi Faiz ve Vade Seçenekleri

Yapı kredi araç kredileri, bankaya ait farklı finans şirketlerince verilebilmektedir. Koç Finans vb. kurumlardan uygun ödeme seçenekleriyle araç kredisi talebinde bulunmanız da mümkündür. Yapı Kredi Bankası taşıt kredileri faiz oranları;

 • Faiz oranı - %1,59
 • Yıllık faiz maliyet oranı - %38,1189
 • 48 ay vade imkânı ve
 • Esnek ödeme planıyla
Sunulmaktadır. Başvurularını Yapı Kredi Bankası, bireysel İnternet bankacılığı üzerinden yapabileceğiniz gibi doğrudan banka şubelerinden de taşıt kredisi başvurularını gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank Taşıt Kredisi Başvuruları ve Kredi Detayları

Finansbank taşıt kredisi başvuru işlemleri QNB Finansbank şubelerinden yapılabilmektedir. 48 aya kadar vade imkânı ve %2,37’lik faiz oranlarıyla taşıt ve motosiklet kredisi taleplerinizi oluşturmanız mümkündür. QNB Finansbank araç kredileri;

 • 48 aya kadar vade seçeneği
 • Kişisel ödeme planı oluşturma
 • %0,5 Kredi tahsis ücreti
 • Sabit ya da esnek kredi ve
 • %1,59 Faiz oranıyla
QNB Finansbank şubelerinden talep edilebilmektedir. En uygun araç kredisi hesaplama uygulamaları üzerinden size en uygun taşıt kredisini belirleyebilirsiniz. QNB Finansbank kurumsal web sitesi üzerinden araç kredilerinin esnek geri ödeme koşulları hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Finansbank taşıt kredileri sıfır ve ikinci el araçlar için talep edilebilmektedir.

Aşağıdaki tabloda sitemizde özel Aralık ayı 20.000 TL 36 ay vade ile araç kredisi en uygun veren bankaları listeledik. Faiz oranları kredi tutarına, vadeye ve kredi notumuza göre değişkenlik gösterebilir.

BankalarAraç Kredisi Faiz Oranları
Türkiye Finans% 1,03
Albaraka Türk% 1,06
Vakıfbank% 1,13
ICBC Bankası% 1,18
Ziraat Bankası% 1,19
Kuveyt Türk Bankası% 1,24
TEB Bankası% 1,25
Akbank% 1,29
Ziraat Katılım Bankası% 1,37
Türkiye İş Bankası% 1,39
Alternatif Bank% 1,40
Halkbank% 1,42
Garanti Bankası% 1,49
Fibabanka% 1,49
Denizbank% 1,51
Yapı Kredi Bankası% 1,59
QNB Finansbank% 1,59
ING Bank% 1,64
Odeabank% 1,78
Anadolubank% 1,95
HSBC% 1,99
Şekerbank% 2,28
Burganbank% 2,75

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank Anında Kredi Başvurusu başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. İhtiyaç Kredisi kategorimizde ilginizi çekebilecek konulara göz atabilirsiniz.

Konu 23.12.2019 Tarihinde Güncellenmiştir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön