Emekliye Faizsiz Kredi Ne Zaman

2 Aralık 2019 İhtiyaç Kredisi

Emekliye Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

Emekliye faizsiz kredi konusu uzun yıllardır tartışılan bir konudur. Emekli kredi kapsamında faizsiz kredi verileceği 2015 yılında açıklanmıştır fakat geçen 4 yıl boyunca bu konu hakkında herhangi bir olumlu gelişme olmamıştır.

Ülkemizde şu an emekli vatandaşlarımıza faizsiz olarak kredi veren bir banka bulunmamaktadır. Kamu bankalarından böyle bir müjde beklenmesine rağmen şu ana kadar bir değişim yaşanmamıştır.

Emeklilerin sürekli sorduğu emekliye faizsiz kredi ne zaman sorusuna yanıt olarak 2019 yılı itibarıyla emekliye uygun kredi veren bankaları yazımızda inceledik.

Emekliye Faizsiz Kredi konulu makalemizi okumanızı tavsiye ederiz?

PTT Emekli Kredisi Başvurusu

PTT Emekli kredisi başvurusu PTT şubeleri üzerinden bireysel olarak yapılmaktadır. PTT, şu anda faizsiz olarak emeklilere kredi vermemektedir. PTT, emeklilere kredi amacıyla bankalarla anlaşma imzalamıştır. Anlaşma imzalanan bankalar:

  • Aktifbank,
  • ING Bank,
  • Denizbank ve
  • TEB ile anlaşma yapmıştır.

Aktifbank Emekli Kredisi Başvurusu

NKolay emekli kredisi Aktifbank emeklilere sunduğu bir hizmettir. İhtiyaç kredisi olarak verilen bu kredi de kefil istenmemektedir. Emekli kredisi için emekli maaş cüzdanının sunulması kredi için yeterli olacaktır.

Kredi kapsamında emeklilere verilen üst limit 60.000 TL’dir. Vade seçenekleri 3 ile 60 ay arasında değişmektedir. Aktifbank PTT emekli kredisinin aylık faiz oranı % 2.69 olarak belirtilmiştir.

ING Bank Emekli Kredisi Başvurusu

ING Bank emekli kredisi Kredi Postam adı altında emeklilere sunulmaktadır. Emekli kredisi seçeneklerinden biri olan ING, emeklilerden sadece emekli maaş cüzdanını beyan etmelerini istemektedir.

Kredi Postam içerisinde verilen üst limit 45.000 TL’dir. Aylık faiz oranı da 20.000 TL altı için % 2.49, üstü için % 2.24 olarak belirlenmiştir.

Denizbank Emekli Kredisi Başvurusu

Denizbank emekli kredisi emeklilere düşük faiz ve geniş vade seçeneği sunmaktadır. Emekli maaşını PTT’den alan emekliler Denizbank emekli kredisinden yararlanabilirler. Denizbank, emeklilerden sadece düzenli gelir ya da maaş bordrosu istemektedir.

Emekliler için Denizbank’ın belirlediği üst limit 55.000 TL olarak belirtilmiştir. Kredi için verilen vade seçenekleri 3 ile 60 ay arasındadır.

Denizbank’ın emeklilere sunduğu aylık faiz oranı % 1,71’dir.

TEB Emekli Kredi Başvurusu

CEPTETEB emekli kredisi emeklilere PTT ile anlaşma gereğince kredi imkanı sağlamaktadır. Emekli kredisi maaşını TEB taşıyan emeklilere uygun faiz oranı ile verilmektedir. Emekli maaşını 36 ay taahhüt ile TEB taşıyanlar avantajlı faiz oranları ile ihtiyaç kredisi kullanarak, acil nakit ihtiyaçlarına hızlıca çözüm bulmaktadır.

TEB, 45.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için % 1.29 faiz oranı ile 60 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön