Dar Zamanda Acil Nakit Para Lazım

9 Ekim 2019 Genel

Acil Nakit Para Lazım

Acil nakit ihtiyacı bulunan kişilerin senetle telefon almak veya senetle altın almak gibi birkaç seçeneği bulunmaktadır. Özellikle kredi notu düşük olan kişiler, acil nakit para ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanmaktadırlar. Çünkü bankalar, kredi başvurularını değerlendirirken kredi notu puanlarını gözden geçirmekte ve kredi puanları düşük olan kişilere kredi vermemektedir. Bu nedenle acil nakit para lazım diye düşünen kişiler farklı finansman sağlama yollarına başvurmaktadır. 

Acil Para Bulma Yolları

Acil para bulma yolu olarak tercih edebileceğiniz ilk seçenek senetle telefon almaktadır. Senetle telefon alınabilecek birçok tanınmış mağaza bulunmaktadır. Özellikle çeyiz mağazaları olarak bilinen, her türlü ev eşyası ve elektronik cihaz satan mağazalardan senetle telefon alınabilmektedir. Bu mağazalara giderek cep telefonunuzu seçebilir ve karşılığında senet imzalayarak satın alabilirsiniz. Senetlerin geri ödemeleri genellikle aylık taksitler şeklinde yapılmaktadır. Aldığınız cep telefonunu, ikinci el cep telefonu alan yerlere götürebilir ve acil nakit para ihtiyacınızı çözüme kavuşturabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey, cep telefonunu piyasa değerine yakın satabilmek için kutusunu açmamak olacaktır.

Acil Para Lazım başlıklı konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

1 Saat İçinde Acil Borç Para

1 saatte acil nakit ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir diğer yol, kuyumculardan senet karşılığı altın almaktır. Kuyumcudan senet karşılığı altın almak, senetle cep telefonu almaktan daha hızlı bir çözüm yoludur. Çünkü senet karşılığı aldığınız altını, başka bir kuyumcuya gitmeye gerek kalmaksızın anında bozdurabilir ve acil nakit para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Her kuyumcu senet karşılığı altın vermemektedir. Bu nedenle tanıdık bir kuyumcuya giderseniz, senetle altın alma ihtimaliniz güçlenmektedir. Kuyumcu bir tanıdığınız yoksa kuyumcuları gezerek, senet karşılığı altın satıp satamayacaklarını sormanız gerekmektedir. Senet karşılığı altın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, tefecilere karşı dikkatli olmaktır. Unutulmamalıdır ki tefecilik TCK kapsamında yasaklanmıştır. Senet karşılığı altın satın alabileceğiniz bir kuyumcu bulduktan sonra tek yapmanız gereken, altını satın alıp sonra da bozdurmak gerekir. Bu sayede hem acil para ihtiyacınız karşılanmakta hem de geri ödemeler taksitle yapılmaktadır.

Dar Zamanda Para Bulma Tavsiyesi

Dar zamanda para bulma tavsiyeleri arasından bir diğeri, düşük kredi notu bulunan kişilere de kredi verebilen bankalara müracaat etmektir. Eğer acil nakit para ihtiyacınız için kredi başvurusu yapmama sebebiniz kredi başvurularının uzun sürmesi ise, hızlı kredi seçeneklerini deneyebilirsiniz. Bankalar tarafından ihtiyaç kredisi kapsamında sunulan hızlı krediler, SMS ile başvuru yapılabilen ve başvuru olumlu sonuçlandığı takdirde doğrudan hesabınıza yatırılan kredi seçenekleridir.

Yorumlar

12 bin lira ihtiyaçım var

arda adışen

14 Ekim 2019


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön