Çok Ama Çok Acil Paramı Lazım

17 Şubat 2020 Genel

Çok Acil Para Lazım

Çok acil para lazım olması durumunda, özellikle bankaların kredi vermeyeceği kadar kredi notu düşük olan kişiler bazen nasıl para bulacakları konusunda tereddüt yaşamaktadır. Bazense kredi notu düşük olmamasına rağmen banka prosedürleri, mesai saatleri gibi sebeplerle kredi kullanılamamaktadır. Acil para ihtiyacı bulunması durumunda kötü niyetli kişiler tarafından kandırılmamak, sonrasında sıkıntı yaşamamak için önemlidir. Ayrıca bu gibi durumları yasal yoldan halletmek ve tefeciler gibi eylemleri suç kapsamında olan kişilerden uzak durmak gerekmektedir.

Acil Para Bulma Yolları

Acil para bulma yolları kredi notu düşük olan kişiler için özellikle önemlidir. Fakat kredi notu yüksek olan kişiler de bazen hızlı finansman sağlama konusunda sıkıntıya düşebilmektedir. Her iki durum için de bazı acil para bulma yöntemleri bulunmaktadır. Çok acil para lazım olması durumunda kullanılabilecek yöntemlerden bazıları şunlardır:

  • Senetle telefon alıp satma
  • Senetle altın alıp satma
  • Kredi notu düşük kişiler için kredi seçenekleri sunan bankalardan kredi çekme
  • Kredi notunuz yüksek ise bankaların anında hesaba yatan kredi seçeneklerinden faydalanma

Acil Para Lazım başlıklı konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

Acil Nakit Para

Acil nakit para ihtiyacı durumlarında kullanılabilecek en kolay ve en hızlı yöntem senet ile telefon almak ve daha sonra bu telefonu satarak nakit paraya çevirmektir. Aldığınız telefonu kutusunu açmadan garantisiyle birlikte sattığınızda, telefondan edeceğiniz zarar çok daha düşük olmaktadır. Bu yöntemi kullanmak için yapmanız gerekenler şunlardır:

  • Öncelikle senetle alışveriş yapabileceğiniz bir mağazayı seçmeniz gerekmektedir.
  • Mağaza seçiminizi senet ile alışveriş imkanı sunan tanınmış bir mağazadan yana kullanmanız, senetle yaptığınız alışverişte telefonun gerçek değerine yakın bir ücret ödemenizi sağlamaktadır. Çünkü bilindiği gibi senetle yapılan alışverişler çok daha pahalı olabilmektedir. Yerel firmalar bu konuda çok daha katı davranmaktadır.
  • Daha sonra bu telefonu ikinci el telefon alan bir firmaya götürerek nakit paraya çevire bilmekte ve acil para ihtiyacınızı karşılaya bilmektesiniz.
  • Senetle alınan telefonlarda geri ödemeler, 36 aya kadar taksitle yapılabilmektedir.

1 Saat İçinde Nakit Para

1 saat içinde nakit para ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir diğer yöntem kuyumculardan senetle altın alıp satmaktır. Pek çok kuyumcu senetle altın vermeye yanaşmamakta veya yalnızca tanıdıklarına vermektedir. Bu nedenle bu yöntemi kullanmak istiyorsanız kuyumcuları tek tek gezerek senetle altın verip vermediklerini öğrenmeniz gerekebilmektedir. Senet karşılığı aldığınız altını bozdurup paraya çevirerek acil para ihtiyacınızı karşılayabilir ve ödemelerinizi taksitle yapabilirsiniz. Bu yöntem her ne kadar hızlı bir şekilde nakit ihtiyacınızı karşılamakta ise de karşınızdaki kişinin tefeci olup olmadığına mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. Zira tefecilik ülkemizde suçtur.

Yorumlar

düzeluygulama

divani akaslan

4 Nisan 2020

Çok Ama Çok Acil Paramı Lazım adım adım nasıl bulurum.

BÜLENT ŞİMŞEK

24 Mart 2020


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön