Borç Kapatma Kredisi ve Transfer Kredisi

22 Mart 2021 İhtiyaç Kredisi

Borç Kapatma Kredisi ve Transfer Kredisi Veren Bankalar?

Borç kapatma veren bankalar ve transfer kredisi, tüketicilerin bankalardan aldıkları finans desteklerinden doğan borçları tek bir bankada ve tek bir kredi olarak hesaplanır ve taksitleri eşit vadelere bölerek borcun ödenmesini sağlayan ihtiyaç kredi türüdür. Borç kapatma kredisi bazı bankalarda "borç transferi" ve "borç birleştirme" kredisi olarak karşımıza çıkabilir.

Kredi Borçlarının Birleştirmenin Avantajları Nelerdir?

 • Bütün kredileriniz tek bir kredi olarak birleştirilir. Ödemesi ve takip etmesi kolaylaşır.
 • 3 Yıl (36 ay) vade olduğu için taksit ödemeleriniz düşer.
 • Kredi takip sürecine düşmezsiniz. İcralık ve avukat giderleri ödenmez.
 • Ödemeleriniz düzenli olduğu için kredi notunuz yükselir.

Borç Kapatma "Borç Transferi" ve "Borç Birleştirme" Kredisi Şartları Nelerdir?

 1. Herhangi bir yasal sorununuz ve takibin olmaması.
 2. Gelirlerinizi resmi bir şekilde beyan edilebilmesi.
 3. Kredi vadesi 3 yıl (36 ay) vadeyi geçmemesi.
 4. Çekmek istediğiniz kredi miktarı gelirlerimizin %50 sini geçmemesi.
 5. Toplam kredi borçlarınızı gösteren belgelerin verilmesi.
 6. İpotek edilecek taşınır, taşınmaz mal varsa eş rızalı belgenin iletilmesi.
 7. Konut kredisi için 10 yıl (120 ay) vadeyi geçmemesi.

Borç Kapatma Kredisi ile Kredi Yapılandırma Arasındaki Fark Nedir?

Borç kapatma kredisi ve kredi yapılandırma birbirlerinden farklı uygulamadır. Borç kapatma kredisini yukarıda sizlere açıkladık. Kredi yapılandırma ise icralık olana veya ödenmeyen borçları en uygun faiz oranları ile başka bankaya aktarılmasıdır. Bir çok bankanın beyannamelerinden icralık olan borçların yapılandırılabilmesi ifade edilse de bir çok banka icraya girmiş borçlara kredi verilmez. Bankalarda kara listeye girmemek istiyorsanız borçlarınız zamanında ödemenizi tavsiye ederiz.

En Uygun Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2021?

Aşağıda sizlere en uygun borç transferi kredisi veren bankaları ve faiz oranlarını verdik. Yalnız kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesabı borçlarınız tamamı kapanmıyorsa kendinize öncelik belirlemeniz avukat, icra masrafları ve fazla faiz ödemelerinden kurtulmanız demektir.

Şekerbank Borç Kapatma Kredisi : Diğer bankalarda kredi kartı borcu, bireysel kredi borcu, kredili mevduat hesabı borcu gibi birikmiş borçlarınız varsa borç transfer kredisi ile sadece Şekerbank'a borçlanarak rahatlayabilirsiniz. Şekerbank borç transferi kredisi tutarını maksimum 100.000 bin TL olarak belirlemiştir. Kredisi vadesi 1 yıl ile 5 yıl arasıdır. Kredi faiz oranları ise 3 ay - 36 ay arası %1,57 dir. 37 ay - 60 ay arası %1,59 dur. Tahsis ücreti ise 500 TL dir.

Burgan Bank Borç Kapatma Kredisi : Özel sermayeli bir bankadır. Borç transferi ihtiyaç kredi türü ile sıkıntıda olduğunuz tüm ödemeleri rahatlatabilirsiniz. Takip etmekte zorlandığınız bireysel kredi borcu, kredi kartı borcu, kredili mevduat hesabı borcunuzu tek bir çatı altında burgan bank ta toplayabilirsiniz. Burgan bank borç transfer ihtiyaç kredisi maksimum limiti 40.000 bin TL olarak vermektedir. Kredi vadesi ise 1 yıl ile 5 yıl arasındadır. Kredi faiz oranları 1 ay - 60 ay %1,32 ile %2,03 kredi notumuza göre değişmektedir. Tahsis ücreti 200 TL dir.

QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi : Finans bankın bizlere sunduğu esnek ödeme koşulları ve ihtiyaç kredisi borcu, kredi kartı borcu ile borçlarınızın altında kaybolmamak için borç transferi kredisi başvurabilirsiniz. Karşı bankaya ücretsiz EFT yollama imkanı. Konut kredisi ve ek hesap borçları kapsamında değildir. Finans bank borç transferi kredisinin üst limitini 50.000 bin TL olarak sınırlandırmıştır. Kredi vadeleri ise 1 yıl ile 5 yıl arasındadır. Kredi faiz oranları 3 ay ile 24 ay arası %1.99 dur. 27 ay ile 36 ay %1.89 dur. 39 ay ile 60 ay arası %1.79 dur. Tahsis ücreti ise 250 TL dir.

Halkbank Borç Kapatma Kredisi : Kamu bankası olarak bilinen halk bank tüketicilere sunduğu dost ihtiyaç kredisi ile devam eden kredi kartı borcu ve ihtiyaç kredisi bakiyelerini en uygun faiz oranları ve esnek ödeme koşullarıyla transfer edileceğiniz kredidir. Dost ihtiyaç kredisi maksimum değeri 50.000 bin TL dir. Vadeler ise 1 yıl ile 4 yıl arası değişmektedir. Kredi faiz oranı %1,20 dir. Tahsis ücreti kapsamamaktadır.

Denizbank Borç Kapatma Kredisi : Deniz bankın emeklilere özel transfer kredi fırsatı sunmaktadır. Bu transfer kredisinden sadece emekliler faydalanabilmektedir. Transfer kredi üst limiti 65.000 TL olarak belirlenmiştir. Kredi vadeleri 1 yıl ve 5 yıl arası kullanılmaktadır. Kredi faiz oranları sadece % 1.49 tür. Kredi tahsis ücreti 325 TL dir.

En Uygun Kredi Kartı Borcu İçin Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2021? 

Vakıfbank Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi : Kamu bankası olarak bilinen vakıf bank tüketicilerinin gün geçtikçe ve büyüyen kredi kartı borçları için çıkardığı bir kredi türüdür. Kredi kartı borç transferi kredisinin üst limiti 20.000 bin TL ye kadardır.  Kredi vadesi ise 1,5 yıla kadardır. Kredi faiz oranları ise 60 aya kadar %1,35 dir. Kredi tahsis ücreti ise 100 TL dir.

Akbank Kredi Kartı Taksitli Borç Transferi : Diğer bankalarda biriken kredi kartı borçlarınızı taksitli borç transferi ile axess aktarabilirsiniz. Taksitli borç transferi tutarı 200 TL - 20.000 TL arasıdır. Taksit sayısı 6 ay ile 12 ay arasıdır. Aylık faiz oranı ise %1,60 dir.

CEPTETEB Kredi Kartı Borç Transferi : TEB bankasının çıkardığı yılın transferi kampanyası ile kredi kart borçlarınızı tek bir yerden rahatça ödeyebilirsiniz. Transfer tutarı ise 20.000 bin TL olarak belirlenmiştir. Aylık taksi sayısı 1 yıl (12 ay) dır. Sabit aylık faiz oranı %2,25 ile yararlanabilirsiniz.

En Uygun Taşıt Kredisi İçin Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2021? 

Ziraat Bankası Transfer Taşıt Kredisi : Ziraat bankasının tüketicilere sunduğu transfer taşıt kredisi ile sıfır (0) ve ikinci el (2.) araçlar için 60 aya kadar vade ile ve uygun faizlerle kolayca geri ödeyin. Faiz tutarı %1,90 dan uygulanmaktadır. Kredi tahsis ücreti binde 5 hesaplanmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Başvurusunda İstenen Belgeler?

Özel sektörde çalışan kişiler için : Maaş bordrosu, SGK dökümü, İkamet belgesi, İmza sirküsü, Varsa ek gelir belgesi, Varsa borcu gösteren belgeler.

Kamu çalışanı olan kişiler için : Maaş bordrosu, İkamet belgesi, Varsa ek gelir belgesi, Varsa borcu gösteren belgeler.

Emekli olan kişiler için : Emekli aylık dokümanı, İkamet belgesi, Varsa ek gelir belgesi, Varsa borcu gösteren belgeler.

Vergi levhalı olan kişiler için : Vergi levhası, İmza sirküsü, Oda kayıt belgesi, Varsa ek gelir belgesi, Varsa borcu gösteren belgeler.

Bir önceki yazımız olan Senetle Acil Nakit Para Veren Yerler Şirketler Firmalar başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Genel kategorimizde ilginizi çekebilecek konulara göz atabilirsiniz.

Konu 22.03.2021 Tarihinde Güncellenmiştir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön