Arsa Kredisi Veren Bankalar

10 Ağustos 2019 İhtiyaç Kredisi

Arsa Kredisi

Arsa satın almak için kredi imkanları bankalar tarafından yatırım yapmak isteyen müşterilerine sunulmakta olan bir hizmettir. Bankaların kendi arsa kredileri için farklı şartları bulunabilmektedir ancak genellikle 120 aya kadar vadelendirilebilen krediler müşterilerin kullanımına sunulmaktadır. Günümüzde pek çok banka, arsa kredisi vermekte, şartlar konusunda anlaşılması için müşterilerini şubelerine beklemektedirler.

Ziraat Bankası’nın Sunduğu Arsa Kredisi Teklifi

Ziraat Bankası arsa kredisi göreceli olarak düşük faizli, müşterisinin ihtiyaçlarını gözeten bir kredi paketidir. Ziraat Bankası’nın arsa kredisi tekliflerinde bazı koşulları bulunmaktadır. Bu koşullardan bahsetmek gerekirse:

 • Alınmak istenen kredi en fazla 60 aya kadar vadelendirilebilen.
 • Arsa kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişi, almak istediği arsanın ederinin en fazla yarısına kadar arsa kredisi başvurusunda bulunabilmektedir.
 • Almak için kredi başvurusunda bulunulan arsanın imarlı olması ve herhangi bir belediyenin sınırlarına dahil olması gerekmektedir.
 • Ziraat Bankası, satın alınmak amacıyla kredi başvurusunda bulunulan araziyi kredi ödemesi tamamlanana kadar ipotek etme hakkına sahiptir.
 • İhtiyaç duyulması halinde, Ziraat Bankası kredi başvurusunda ek teminat talep etme hakkını saklı tutar.
 • Ziraat Bankası, müşterisine arsa kredisi vermesi halinde kredinin geri ödeme süresi boyunca müşterisinin hayat sigortası yaptırmasını talep etmektedir. Bu, bankanın kendisini oluşabilecek talihsizliklere karşı korumasını sağlar.

Şekerbank Arsa Kredisi Teklifleri

Şekerbank arsa kredisi yatırım amacıyla ya da başka sebeplerle arsa sahibi olmak isteyen müşterilerinin hizmetine Şekerbank tarafından sunulan bir kredi çeşididir.

Şekerbank’a arsa kredisi başvurusunda bulunmadan önce bilinmesi gereken bazı koşullar vardır. Bu koşullar şunlardır:

 • Şekerbank, arsa kredisini yalnızca TL cinsinden vermektedir.
 • Şekerbank arsa kredisi ticari olmayan, bireysel kullanıcıların hizmetine sunulmuş bir kredi hizmetidir.
 • Şekerbank arsa kredisi 120 aya kadar yayılarak geri ödenebilmektedir.
 • Kredinin kullanılacağı arsanın imarlı olması durumunda bu arsa Şekerbank tarafından kredi ödemesi sonlanana kadar ipotek altına alınacaktır. Arsanın imarlı olmadığı durumlarda arsa kredisi başvurusunda bulunacak kişinin Şekerbank’a başka bir teminat göstermesi gerekmektedir.
 • Şekerbank, alınacak arsa için bulunulabilecek kredi başvurusunu arsanın ederinin %50’sinden fazla olmaması koşulunu belirlemiştir.

Türkiye İş Bankası Arsa Kredisi Teklifi

İş Bankası arsa kredisi arsa satın almak isteyen ve bunun için krediye ihtiyacı olan bireysel müşterilerinin hizmetindedir. Diğer pek çok banka gibi Türkiye İş Bankası da başvurulabilecek arsa kredisi miktarını, satın alınması planlanan arsa bedelinin yarısını aşmayacak şekilde belirlemiştir.

Türkiye İş Bankası arsa kredisi hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak ve koşullar hakkında tam olarak bilgilendirilmek için müşterilerin kendilerine en yakın Türkiye İş Bankası şubesini ziyaret etmeleri yeterli olacaktır.

Arsa Kredisi Veren Diğer Bankalar

Vakıfbank arsa kredisi ve TEB arsa kredisi arsa satın alabilmek için krediye ihtiyaç duyan kişilerin başvurabilecekleri diğer belli başlı bankalar arasında sayılabilmektedir.

Vakıfbank’ın 60 aya kadar 50.000 TL’lik arsa kredisi teklifini müşterilerine sunmaktadır. Vakıfbank’ın arsa kredisi faiz oranı %1.59’dur. Diğer bankaların hemen hepsi gibi Vakıfbank da, arsa kredisi başvurusunda bulunabilmek için bir teminat gösterilmesini talep etmektedir. Vakıfbank arsa kredisi başvurusunda bulunmak ve daha ayrıntılı bilgilere sahip olmak amacıyla herhangi bir Vakıfbank Şubesinin ziyaret edilmesi ve müşteri temsilcisiyle görüşülmesi yeterli olacaktır.

Bunun yanında TEB, müşterilerinin sahip oldukları evi ipotek ettirebilecekleri ve evlerinin ederinin %60’ına kadar alma hakkına sahip olacakları arsa kredisi tekliflerini müşterilerine sunmaktadır. TEB arsa kredisi 60 aya kadar vadelendirilebilen ve arsa kredisinin faiz oranı bütün süreçte sabit kalır. TEB arsa kredisi başvurusunda bulunmak ve arsa kredisi hakkında merak edilen sorulara cevap bulmak adına en yakın TEB şubesi ziyaret edilebilir.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Üste Dön