Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Alternatif Bank Konut Kredisi Hesaplama

Alternatif Bank Taşıt Kredisi Hesaplama

Alternatif Bank Kredi Bilgileri

Ülkemizde hizmet veren birçok değerli bankadan birisi olan Alternatif Bank (A Bank) 1991 yılında hizmete açılmıştır. Kuruluşundan bu yana sağlam adımlarla ilerleyen banka günümüzde yerli sermayeden çıkmıştır. Mutlu bankacılık sloganı ile yola çıkan bankanın çalışanları ülkemiz genelinde 73 şube ve 1300 personele ulaşmıştır.


Alternatif Bank Kredi Hesaplama sayfasını linke tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Cumartesi ve pazar günleri kapalı olan Alternatif Bank mesai saatleri hafta içi her gün sabah saat 9:00’da başlayarak akşam saat 17:00’ye kadar devam eder. Banka çalışanları saat 12:30 ile 13:30 arasında bir saatlik öğle yemeği molası almaktadır.
Aynı banka içerisinde farklı banka hesaplarına yapılan para transferlerine havale denilmektedir. Alternatif Bank havale saatleri EFT işleminden farklı olmakta ve 24 saat yapılabilmektedir.

Alternatif Bank havale ücreti almakta olup yapılacak işlemin niteliğine göre alınacak tutar değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda işleme göre alınan ücretler şu şekilde sıralanır;

 • Düzenli havale talimatı veren Alternatif Bank müşterileri hiçbir ücret ödemeden işlemlerini tamamlayabilmektedir.
 • İnternet şubesi kullanılarak havale işlemi gerçekleştiren Alternatif Bank müşterileri ise işlem başına 2 TL ücret ödemelidir.
 • Telefon bankacılığı kullanılarak havale işlemi gerçekleştiren Alternatif Bank müşterileri ise işlem başına 10 TL ücret ödemelidir.
 • Kasadan isme işlemi yapılacak ise tutarın %0,5’i alınmakta ve 50 TL BSMV ödenecek tutar üzerinden tahsil edilmektedir.
 • Başkasının hesabına havale yapmak isteyen bireysel müşteriler ise banka şubesinden yapacakları işlem için 24 TL para ödemelidir.

Elektronik fon transferi olan EFT işlemi bir banka hesabından farklı diğer bir banka hesabına yapılan para transferidir. Alternatif Bank EFT saatleri banka mesai saatleri arasında yapılmaktadır. Banka mesai saatleri arasında yapılacak olan EFT işlemli para transferleri aynı saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Hafta sonları, resmi tatil günleri ve merkez bankasının kapalı olduğu saatlerde EFT işlemi yapılamamaktadır.

Alternatif Bank EFT ücreti yapılan işleme göre farklı tutarlarda ödenmektedir. Bu kapsamda işleme göre ödenmesi gereken ücretler şu şekildedir;

 • Kasadan yapılacak olan EFT işlemi için ödenmesi gereken asgari tutar 60 TL, azami tutar ise 600 TL’dir.
 • Hesaptan EFT yapılması durumunda ödenmesi gereken asgari tutar 40 TL, azami tutar ise 500 TL’dir.
 • İnternet şubesi ile yapılacak olan EFT’ler için ödenmesi gereken tutar 4 TL olarak belirlenmiştir.
 • ATM aracılığıyla EFT yapılacak ise ödenmesi gereken tutar 5 TL’dir.
 • Telefon bankacılığı aracığıyla EFT yapılması durumunda ödenmesi gereken tutar 20 TL’dir.

Alternatif Bank çağrı merkezi numaraları veya müşteri hizmetleri numarası 444 00 55 ve 0850 225 00 55’dir. Yeniliklerle dolu telefon bankacılığı hizmetleri veren Alternatif bank çağrı merkezlerini arayarak;

 • Para transfer işlemlerinizi,
 • Döviz alım ve satım işlemlerinizi,
 • Altın alım ve satım işlemlerinizi
 • Vadeli ya da vadesiz hesap açıp kapama işlemlerinizi,
 • Kredi taksit ödeme işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon bankacılığında kesintisiz hizmet veren Alternatif Bank müşteri hizmetleri numarasına 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

Alternatif Bank müşterilerine 3 aydan başlayarak 60 aya uzanan vadelerle ihtiyaç kredisi fırsatı sunmaktadır. Tatil, beyaz eşya, okul giderleri ve birçok ihtiyaca yönelik harcamalar için Alternatif bank ihtiyaç kredisine başvuru yapılabilir. Alternatif Bank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacak kişilerin dikkat etmesi gereken konular şunlardır;

 • Kimlik, ikametgah ve gelir belgeleri gibi zorunlu belgeleri temin etmeleri gerekir.
 • Banka tarafından yapılan başvuru değerlendirmelerinde kefil istenebilir.
 • Kredi teminatı adına hayat sigortası yapılması gerekir.
 • İhtiyaç kredilerinde yapılan sigortalar başvuru sahibinin çekeceği kredi tutarı, yaş ve cinsiyetine göre değişmektedir.

Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi Hesaplama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Alternatif bank taşıt kredileri 0 km ve 2.el araç alımlarında kullanılabilir. 2.el araçlarda yaş sınırı 5 yaşa kadar olmaktadır. Taşıt kredisi kullanan kişiler 5 yaş ve altındaki araçlar için kredi çekme imkanına sahiptir. Alternatif Bank taşıt kredisi 3 aydan başlayarak 48 aya kadar uzanan vadeler ile verilmektedir. Taşıt üzerine banka tarafından rehin konulur ve kredi borcu bitene kadar alınan aracın satışı yapılamaz.

Başvuruda bulunan kişiler kredilerini sadece TL olarak kullanma hakkına sahiptir. Taşıt kredisi başvurularında banka tarafından istenen zorunlu evrakların temin edilmesi gerekmektedir.

Alternatif Bank Taşıt Kredisi Hesaplama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Uygun ödeme seçenekleri ve 120 aya uzanan vade süresi ile konut kredisini kullanmak için en yakın Alternatif bank şubesine başvurmak gerekir.  Alternatif Bank konut kredisi kullanan kişiler kira öder gibi ev sahibi olabilmektedir. Başvuru sırasında zorunlu olan evraklar şunlardır;

 • Kimlik belgesi,
 • Adres teyit belgesi,
 • Maaş bordrosu ya da kira kontratı gibi gelir belgeleri ve
 • Teminat için gerekli gayrimenkul tapusu olmaktadır.

Alternatif Bank Konut Kredisi Hesaplama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Cumartesi ve pazar günleri bankanın açık şubesi bulunmamaktadır. Bazı bankalar acil finansal işlemleri sağlamak adına bazı şubelerini açmaktadır. Ancak Alternatif Bank hafta sonu açık şubelerinin bulunmasını tercih etmemiştir. Hafta içi mesai saatleri içerisinde hizmet veren banka resmi ve dini bayramlarda kapalıdır. Bankacılık işlemleri ile ilgili bilgi almak ve destek sağlamak için Alternatif Bank çağrı merkezleri 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

Alternatif bank müşterilerini alternatif bank bonus kredi kartları, Diners Club Card ve alternatif kart sahibi yapmaktadır. Alternatif bank bonus ile harcadıkça bonus kazanmak ve kişiye özel kampanyalardan yararlanmak mümkün olmaktadır. Alternatif Bank kredi kartları taksitli nakit avans kullanımlarında banka müşterilerinin 2 ile 12 ay vade seçeneği bulunur. Ayrıca Alternatif bank bonus kredi kartı sahipleri kredi kartlarını banka kartı olarak kullanabilir.

Trafik sigortası yaparak aracını görebileceği hasarlara karşı güvence altına almak önemlidir. Araçları ile başkasının aracına hasar veren kişiler hasarlardan doğan sorumluluğu trafik sigortaları ile karşılayabilir. Alternatif Bank trafik sigortası yanı sıra DASK sigortası ve zorunlu meslek sorumluluk sigortaları hizmetleri ile müşterilerinin yanındadır.

Vadeli TL mevduat hesabı ve vadeli döviz mevduat hesabı sahibi müşterilerine risksiz getiri imkânı sağlayan banka mevduatlarını değerlendirmek isteyenler için hizmet vermektedir. Alternatif Bank vadeli hesap sahipleri risk almadan gelir elde etmek için kırık vadeli mevduat hesabı açtırabilir. Döviz mevduat hesapları açtırarak uygun faiz oranları ile risksiz getiri sağlayabilir.

Alternatif Bank bireysel emeklilik kamu sosyal güvenlik sistemi tamamlayıcısıdır. Kişilerin hayatları boyunca yapmaya çalıştıkları tasarrufların ideal adresi olan bireysel emeklilik sistemi tasarrufların yatırıma dönüşmesini sağlamaktadır. Alternatif Bank bireysel emeklilik müşterilerinin oluşan birikimlerinin ileriki dönemde tasarrufa dönüşmesi esasına dayanarak verilen hizmetler arasında bulunur.

Alternatif Bank eksi bakiye imkânı tanıyarak müşterilerinin nakit ihtiyaçları için alternatif çözümler sunmaktadır. Açılan eksi bakiye tutarın alışveriş yapmak ya da nakit çekmek mümkün olmakta ve hesaba para yatırıldığında eksi hesap kapatılabilmektedir. Eksi hesap için günlük faiz uygulanmaktadır.

Alternatif Bank Kredi Hesaplama
Alternatif Bank Ev Kredisi HesaplamaAlternatif Bank Bireysel Kredi HesaplamaAlternatif Bank Kredi Faiz Hesaplama
Alternatif Bank Kredi Hesaplama AracıAlternatif Bank Anında Kredi HesaplamaAlternatif Bank Ticari Kredi Hesaplama
Alternatif Bank Kredi Kartı Nakit Avans HesaplamaAlternatif Bank Emekli Kredisi HesaplamaAlternatif Bank Kredi Notu Hesaplama
Alternatif Bank Kredi YapılandırmaAlternatif Bank Kredi Hesaplama TablosuAlternatif Bank Kredi Hesaplama Masrafsız
Alternatif Bank Kredi Kartı Gecikme Faizi HesaplamaAlternatif Bank Kredi Taksit HesaplamaAlternatif Bank İpotekli Kredi Hesaplama
Alternatif Bank Kredi Faiz Oranları HesaplamaAlternatif Bank Nakit Kredi HesaplamaAlternatif Bank Kredi Kapatma Hesaplama
Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

2 Ağustos 2019 İhtiyaç Kredisi

Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları


Alternatif Bank Faiz Oranları? Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi? Alternatif Bank Faiz Oranları 2019?

Devamını Oku
Üste Dön