Albaraka Türk İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Albaraka Türk Konut Kredisi Hesaplama

Albaraka Türk Taşıt Kredisi Hesaplama

Albaraka Türk Kredi Bilgileri

Albaraka Türk katılım bankası 1984 yılında kurulup 1985 yılından itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Albaraka Banking Group’un ana ortağı olan Albaraka Türk ülkemizde faizsiz bankacılığın öncülüğünü yapmaktadır. 1 tanesi yurt dışında olmak üzere 230 şubesi bulunan Albaraka Türk toplam 4029 personeliyle hizmet vermektedir.

Albaraka Kredi Hesaplama

Albaraka Türk mesai saatleri sabah 09:00’da başlayıp akşam 17:00’da sona ermektedir. Bu saatler arasında ayrıca öğlen 12:30 ile 13:30 arasında öğle molası verilmektedir. Hafta içi hizmet sunan Albaraka Türk hafta sonları, dini bayramlarda ve resmi tatillerde hizmet vermemektedir.

Albaraka Türk havale saatleri 7 gün 24 saat olup dilediğiniz yer ve zamanda havale işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hafta sonu, dini bayram, resmi bayram fark etmeksizin dilediğiniz an isme veya hesaba havale işlemi yapabilirsiniz.

Albaraka Türk havale ücreti internet bankacılığı, çağrı merkezi, mobil uygulama ve ATM kullanan müşterilere olmayıp havale işlemlerinizi isme veya başka bir hesaba ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Albaraka Türk şubeleri üzerinden yapacağınız havale işlemlerinde havale türümüze göre en az 11 TL en fazla 275 TL ücret kesintisi yapılmaktadır.

Albaraka Türk EFT saatleri 08:30 ile 17:15 arasında gerçekleştirilmektedir. Hafta içleri gerçekleştirilen EFT işlemi hafta sonları, dini bayramlar ve resmi tatillerde yapılamamaktadır. EFT uygun olmayan zaman dilimlerinde mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden gerçekleştireceğiniz EFT işlemleri hafta içi belirttiğimiz saatler arasında işlem görecektir. Ayrıca EFT işlemlerini dilerseniz ileri bir tarihe talimat vererek de gerçekleştirebilirsiniz.

Albaraka Türk EFT ücreti mobil bankacılık, internet bankacılığı, çağrı merkezi ve ATM üzerinden işlemi gerçekleştirenlere bedavadır. Albaraka Türk şubeleri üzerinden yapılan EFT işlemlerine ise en az 22 TL en fazla 385 TL ücret kesintisi yapılmaktadır. Ayrıca saat 16:00 ile 17:15 saatleri arası yapılan EFT ücreti geç EFT kapsamına girdiği için bu ücretlere 5 TL daha eklenmektedir.

Albaraka Türk müşteri hizmetleri numarası 444 5 666 ve 0850 222 5 666 olup birçok bankacılık işlemini bu numaralar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca yurt dışı üzerinden Alo Albaraka ya bağlanmak isteyen kişiler +90 216 444 5 666 numarasını sabit telefonlardan ya da cep telefonlarından arayabilirler.

250.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızı 60 ay vade seçeneği ile Albaraka Türk İhtiyaç Kredisi ile karşılayabilirsiniz. Düğünden beyaz eşyaya, eğitimden ev dekorasyonuna kadar çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılamak adına çekebileceğiniz bu kredide esnek taksit seçenekleri mevcuttur. Ödemelerinizi eşit taksitler halinde, 2 ayda bir ya da 3 ayda bir ödeme fırsatına sahipsiniz. Binde beş oranında tahsis ücretinin kesildiği bu kredide aynı zamanda sigorta kesintisi de yapılmaktadır. İhtiyaç kredisi kapsamında Albaraka Türk 20’den fazla kredi seçeneği sunmaktadır. 18 yaşından büyük Türk vatandaşlarının başvuru yapabileceği bu kredi başvuruları sadece Albaraka Türk şubeleri üzerinden yapılmaktadır. Başvuru esnasında ise kişilerden nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi ve satın alınacak malın proforma faturası talep edilmektedir.

Albaraka İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Albaraka Türk Taşıt Kredisi kapsamında alabileceğiniz maksimum kredi tutarı 500.000 TL olup bu değer satın alacağınız aracın değerine göre değişim göstermektedir. Albaraka Türk araç kredisi kapsamında kasko değeri 120.000 TL’ye kadar belirlenen araçların %70’lik kısmını kredi olarak sunup 60 aya kadar vade fırsatı sunmaktadır. Kasko değeri 120.000 TL’yi aşan araçlar için ise 120.000 TL’lik kısım için %70’i ve kalan kısım için %50’si kredi olarak çekile bilmekte olup 48 aya kadar vade seçeneği sunulmaktadır.

Örneğin kasko değeri 100.000 TL olan bir araç için alınabilecek maksimum kredi tutarı %70’i yani 70.000 TL’dir. Kasko tutarı 220.000 TL olan bir araç için ise 120.000 TL’ye kadar olan tutarın %70’i yani 84.000 TL ve kalan 100.000 TL'nin %50’si yani 50.000 TL toplamda ise 134.000 TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz.

Albaraka Türk araç kredisi kapsamında sıfır araç veya ikinci el araç satın alabilirsiniz. Ancak alacağınız ikinci el araç 5 yaşından büyük olmamalıdır. 18 yaşından büyüklerin başvuru yapabileceği bu kredi kapsamında nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve aracın proforma faturası talep edilmektedir. Başvurunuzu ise en yakın Albaraka Türk şubesinden yapabilirsiniz.

Albaraka Taşıt Kredisi Hesaplama

Kendi evine sahip olmak isteyen ve konuta yatırım yapmak isteyen kişiler Albaraka Türk Konut Kredisi ile evin değerinin %80’ına kadar kredi çekebilirler. 120 aya kadar vade seçenekleri barından bu kredi kapsamında taksit seçeneklerini kendinize uygun şekilde belirleyebilirsiniz. Her ay eşit taksit şeklinde, iki ayda bir, üç ayda bir ya da esnek taksitler ile bütçenizi zorlamadan sizlerde ev sahibi olabilirsiniz. Konut finansman kredisi kapsamında tahsis ücreti, ekspertiz ücreti ve ipotek tesis ücreti alınmaktadır.

Tahsis ücreti talep edilen tutarın %0,5’i, ekspertiz ücreti ortalama 1.000 TL olup konutun yerine ve metrekaresine göre değişmektedir. 18 yaşından büyüklerin başvuru yapabildiği bu kredi kapsamında kimlik belgeniz, gelir belgeniz ve alınacak konutun tapu fotokopisi istenmektedir. Konut kredisi başvurularını ise en yakın Albaraka Türk şubesine üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Albaraka Konut Kredisi Hesaplama

Albaraka Türk hafta sonu açık şubeler ne yazık ki bulunmamaktadır. Albaraka Türk şubeleri sadece hafta içleri 09:00 ile 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Albaraka Türk Kredi Kartları World ile çalışıp toplamda 3 adettir. Word Klasik Kart, Word Gold Kart ve World Platinum Kart seçenekleri sunan Albaraka Türk sizlere alışveriş yaparken World Puan sunmaktadır. Albaraka Türk World kartlar temassız kart özelliğine sahip olup 50 TL’ye kadar ödeme işlemlerine izin vermektedir. Albaraka Türk Word karta başvurular şubeler üzerinden gerçekleşip sadece kimlik belgenizle başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. World kredi kartına ilk kez sahip olanlar şifre işlemleri için mobil bankacılık, internet bankacılığı ya da telefon bankacılığını kullanabilir.

Bu kartlara ek bir de Word Sanal Kart sahibi olabilirsiniz. Word kredi kartlarımıza ek olarak açtırabileceksiniz bu sanal kart ile internet alışverişlerini yaparak kendinizi güvenceye alabilirsiniz.

Albaraka Türk trafik sigortası hizmeti vermemektedir. Ancak araçlarınız için kasko sigortasını Albaraka Türk üzerinden yaptırabilirsiniz. Çarpma, çarpışma, yangın, çalınma, deprem, sel, terör gibi olaylara karşı önlem niteliğinde olan Albaraka Türk kasko sigortasını en yakın banka şubesine giderek yaptırabilirsiniz.

Albaraka Türk vadeli hesap kapsamında müşterilerine karlı hesap adı altında faizsiz şekilde para kazanabileceğiniz bir hesap çeşidi sunmaktadır. Albaraka Türk karlı hesap ile kar-zarar çerçevesinde toplanan fonlar paylaştırılarak faizsiz şekilde kazanç sunulmaktadır. En az 250 TL, Dolar ya da Euro yatırarak açılışını yapabileceğiniz bu hesabı 1 ay, 3 ay, 6 ay veya 1 yıl vadeli olarak kullanabilirsiniz. Albaraka Türk karlı hesap başvurularını nüfus cüzdanınız ve adresinizi bildiren resmi belge (son 3 aya ait adınıza kesilmiş fatura veya ikametgah belgesi) ile Albaraka Türk şubelerine yapabilirsiniz. Karlı hesap kapsamında yatırmış olduğunuz tutarın 100.000 TL’ye kadar olan kısmı Tasarruf Mevduatı Fonu (TMSF) tarafından sigortalıdır.

Albaraka Türk bireysel emeklilik ile yarınlarınızı garanti altına alın. 18 yaşından büyük herkesin başvuru yapabileceği bu hizmet özellikle Sosyal Güvenlik Sigortası olmayan kişiler için güzel bir alternatiftir. Gönüllülük esaslı işleyen bireysel emeklilik sisteminde %25 devlet katkısı verilmektedir. Ancak %25’lik bu devlet katkısından Türk vatandaşı olmayanlar faydalanamamaktadır. Ödeme periyotlarını kendinizin belirleyebileceği bu sisteme paraya sıkıştığınız anlarda arada verebilirsiniz. Emeklilik hakkı kazandıktan sonra paranızı dilerseniz toplu şekilde dilerseniz emekli aylığı şeklinde çekebilirsiniz. Faiz sizlik prensibine uygun olan bireysel emeklilik sistemi ile şimdiden geleceğinize yatırım yaparak geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz.

Albaraka Türk eksi bakiye hizmeti ne yazık ki bulunmamaktadır. Ancak diğer bankalara ait kredi kartlarını kullanarak Albaraka Türk ATM’leri üzerinden nakit avans çekilmesine izin verilmektedir.

Albaraka Türk Kredi Hesaplama
Albaraka Türk Ev Kredisi HesaplamaAlbaraka Türk Bireysel Kredi HesaplamaAlbaraka Türk Kredi Faiz Hesaplama
Albaraka Türk Kredi Hesaplama AracıAlbaraka Türk Anında Kredi HesaplamaAlbaraka Türk Ticari Kredi Hesaplama
Albaraka Türk Kredi Kartı Nakit Avans HesaplamaAlbaraka Türk Emekli Kredisi HesaplamaAlbaraka Türk Kredi Notu Hesaplama
Albaraka Türk Kredi YapılandırmaAlbaraka Türk Kredi Hesaplama TablosuAlbaraka Türk Kredi Hesaplama Masrafsız
Albaraka Türk Kredi Kartı Gecikme Faizi HesaplamaAlbaraka Türk Kredi Taksit HesaplamaAlbaraka Türk İpotekli Kredi Hesaplama
Albaraka Türk Kredi Faiz Oranları HesaplamaAlbaraka Türk Nakit Kredi HesaplamaAlbaraka Türk Kredi Kapatma Hesaplama
Faizsiz Ev Kredisi Veren Bankalar

19 Ağustos 2019 Konut Kredisi

Faizsiz Ev Kredisi Veren Bankalar


Faizsiz Ev Kredisi Hesaplama? Faizsiz Ev Kredisi Nasıl Alınır? Faizsiz Ev Kredisi Mümkün Mü?

Devamını Oku
Üste Dön